Test letních pneumatik: polský odborný magazín Motor vybral pneumatiku ContiPremiumContact 5 jako vítěze testu

17. května 2013, 10:22

V nedávno publikovaném testu polského odborného magazínu Motor (vydání 13/14) byla týmem vydavatele vybrána pneumatika ContiPremiumContact 5 jako vítěz. Testovalo se celkem osm modelů pneumatik od evropských a asijských výrobců s rozměrem 195/65 R 16 V, který je vhodný pro mnoho vozidel střední třídy.

Testovacím vozem byl model Chevrolet Cruze. Letní pneumatiky vyvinuté v Hannoveru hravě porazily konkurenci a působivě demonstrovaly dva fakty: na jedné straně konzistentní zaměření koncernu Continental na vlastnosti relevantní z hlediska bezpečnosti a na straně druhé rozdíl mezi špičkovou letní pneumatikou a šesti konkurenčními produkty z kvalitativního a rozpočtového segmentu.

ContiPremiumContact 5 byla oceněna zejména pro své vlastnosti za mokra, charakteristiky na suché vozovce a nízký valivý odpor. „Nejlepší téměř ve všech disciplínách na mokrém povrchu“, „velmi dobrá na suché vozovce“ a „nízký valivý odpor“, okomentoval odborník z Polska.

ContiPremiumContact 5 je na trhu od loňského jara a nabízí krátkou brzdnou dráhu na mokré i suché vozovce a nízký valivý odpor. Pneumatika byla schválena jako originální výbava pro celou řadu vozidel – od kompaktních až po vozidla střední třídy – vyráběných několika předními evropskými a asijskými výrobci vozidel.

Tisková zpráva Continental Barum

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!