3 produktové řady pneumatik MICHELIN jsou celosvětově certifikovány pro novou generaci vozu Porsche Panamera

1. července 2013, 16:24

Díky společnému úsilí inženýrů z Michelinu a Porsche, bude celá výrobní řada Porsche Panamera, která se představí v červenci letošního roku, obuta do pneumatik Michelin a to pro všechny oblasti i způsoby použití.

Díky společnému úsilí inženýrů z Michelinu a Porsche, bude celá výrobní řada Porsche Panamera, která se představí v červenci letošního roku, obuta do pneumatik Michelin a to pro všechny oblasti i způsoby použití.

Pro úspěšné provedení tohoto úkolu Michelin vytvořil tři certifikované řady – letní, zimní a celoroční – dohromady 12 rozměrů.

Certifikace: fakta a údaje
– 1 výrobce pneumatik certifikován celosvětově
– 12 rozměrů homologováno pro všechny jízdní podmínky (letní, zimní, celoroční)
– 3 produktové řady všechny se speciálním označením N (N0 nebo N1)
– Celosvětové pokrytí těmito pneumatikami pro celosvětový vůz
– 40% podíl na trhu pro francouzského výrobce pneumatik
– Dva a půl roku úzké spolupráce mezi tými Michelin a Porsche
– MICHELIN Pilot Super Sport je letní pneumatika homologována pro dva různé rozměry ráfků.
– MICHELIN Pilot Alpin 4 je zimní obutí homologováno pro 19 a 20 palcové ráfky.
– MICHELIN Pilot Sport All Season Plus je pneumatika homologovaná zejména pro Severoamerický trh. Ve dvou rozměrech 19 a 20 palců.

Certifikační proces ruku v ruce se strategií MICHELIN Total Performance
MICHELIN Total Performance je název pro strategii společnosti Michelin používanou při vývoji pneumatik pro každý segment trhu, která současně zlepšuje jednotlivé vlastnosti pneumatik. Strategie je zaměřena na návrh a výrobu obutí vozů, které v sobě kombinují bezpečnosti za všech okolností (na suché i mokré vozovce, na rovné i klikatící se vozovce), vylepšený vliv na spotřebu paliva a delší životnost. V praxi to znamená, že při každém specifickém homologačním procesu, společnost Michelin přináší nejvyváženější poměr jednotlivých vlastností pneumatik.

3 velmi výkonné produktové řady se speciálními vlastnostmi pro každou zemi a způsob použití
Technologicky vyspělá MICHELIN Pilot Super Sport byla vytvořena unikátní kombinací několika komponentů: pás z aramidových vláken, dezén s dvojí směsí Bi-Compound a variabilní kontaktní plocha Variable Contact Patch 2.0.

MICHELIN Pilot Super Sport: 4 rozměry nejvýkonnějších letních pneumatik homologovány
Pneumatiku lze charakterizovat vysokou úrovní trakce a nízkou hmotností, pás z aramidových vláken pomáhá efektivně překonávat odstředivé síly a udržovat tvar kostry pneumatiky v požadovaném tvaru, bez ohledu na rychlosTechnologie dvojí směsi, která byla vyvinuta pro závodní pneumatiky je složena ze dvou různých směsí na vnitřní a vnější straně obutí. Na vnější straně je speciální elastomer zajišťující výjimečnou odolnost při zatáčení, kdežto vnitřní strana pomáhá při jízdě na mokré vozovce. Efektivně rozráží vodní film a drží tak lépe pneumatiku na vozovce.

V neposlední řadě variabilní kontaktní plocha 2.0 umožňuje komplexní kontrolu vozu za každé situace díky stále stejnému množství pneumatiky v kontaktu s vozovkou.

Homologováne rozměry
Přední
255/45 ZR 19 (100Y) PILOT SUPER SPORT N0
255/40 ZR 20 (101Y) PILOT SUPER SPORT N0

Zadní
285/40 ZR 19 (103Y) PILOT 10SUPER SPORT N0
295/35 ZR 20 (105Y) PILOT SUPER SPORT N0

MICHELIN Pilot Alpin 4
Zimní pneumatika MICHELIN Pilot Alpin 4 v sobě integruje přednosti nového design pod názvem Ridge-n-Flex.

První technologie této zimní pneumatiky je speciální dezén, který je hluboce prořezán pro excelentní záběr na sněhu a společně se StabiliGrip samoblokujícími se lamelami zajištujícími pevnost jednotlivých bloků a tím i přesné řízení. Druhou technologií je lehká pryžová HelioCompound 3G, jenž je velmi elastická a to i při velmi nízkých teplotách a tím výborně zabírá na sněhu, ledu i vlhké vozovce. Třetí generace směsi obsahuje kombinaci siliky a slunečnicového oleje.

Homologováne rozměry
Přední
255/45 R 19 100V PILOT ALPIN PA4 N1
255/40 R 20 101V XL PILOT ALPIN PA4 N0

Zadní
285/40 R 19 103V PILOT ALPIN PA4 N1
285/35 R 20 104V XL PILOT ALPIN PA4 N0

MICHELIN Pilot Sport All Season Plus
Vyvinuta pro trhy Severní Ameriky. Celoroční pneumatika MICHELIN Pilot Sport All Season Plus zajišťuje vysokou úroveň bezpečnosti ve všech situacích. Může za to design pneumatiky a TriFusion™ složení dezénu nabízející výbornou jízdní stabilitu na suché i mokré vozovce a to i v zimě. MICHELIN Pilot Sport All Season Plus také inovuje design za použití technologie MaxTouch Construction™ prodlužující životnost pneumatiky.

Homologováne rozměry
Přední
255/45 R 19 100V PILOT SPORT AS+ N1
255/40 R 20 101V XL PILOT SPORT AS+ N0

Zadní
285/40 R 19 103V PILOT SPORT AS+ N1
295/35 R 20 105V XL PILOT SPORT AS+ N0

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!