Frankfurtský motoristický veletrh odhalil novou generaci Opelu na moderních pneumatikách Dunlop

15. ledna 2013, 9:25

Dunlop, jeden z nejvýznamnějších výrobců výkonných a vysoce výkonných pneumatik na světě, vyvinul pneumatiky, jež zdobí ráfky nového vozidla Opel Monza Concept, které bylo odhaleno na 65. mezinárodním automobilovém veletrhu ve Frankfurtu.

Pneumatiky byly navrženy společnostmi Opel a Dunlop,  aby perfektně splynuly s novým elegantním vzhledem vozidla a doplnily jeho lehký, atletický vzhled. Práce na konceptu pneumatiky Dunlop o rozměru  245/35 R 21 začala na začátku roku 2013 a prošla mnoha fázemi, aby byl zajištěný vývoj a vzhled pneumatiky splňující vysoké standardy a očekávání společnosti Opel. Dezén obsahuje stejně elegantní linky, jako se nacházejí na vozidle Monza Concept, čímž byl zvýrazněn celkový vzhled vozidla přes pneumatiky až k zemi.

„Konstrukční týmy Dunlop a Opel pracovaly společně na návrzích a vývoji pneumatiky, aby zajistily, že se běhoun perfektně přizpůsobí elegantnímu tvaru vozidla”, popisuje  Helmut Fehl z moderního  vývojového centra Dunlop v Hanau v Německu. “Diskutovali jsme o každém detailu pneumatiky. Hodnotili a navrhovali jsme ji tak, abychom splnili nejvyšší standardy a očekávání týmu Opel.”

Koncept Monza, vycházející ze zvyšující se potřeby trvale udržitelnější budoucnosti,  je založen na zvýšené elektrifikaci vozidla v každodenním provozu, od vylepšeného dojezdu vozidla po palivové články. Ke zvýraznění optimální efektivity pohonu automobilu, vytvořil Dunlop lehkou konstrukci pneumatiky s nízkým valivým odporem, což efektivitu ještě více podporuje.

Vývoj konceptu pneumatiky použité na novém Opelu Monza Concept je součástí pokračujícího úsilí výrobce pneumatik Dunlop podporovat nové modely i koncepty automobilů významných výrobců vozidel po celé Evropě. Schopnost značky Dunlop vyvinout vysoce výkonné pneumatiky, které jsou zkonstruovány tak, aby splňovaly současné i budoucí požadavky na vylepšenou efektivitu, z ní dělá pravidelného partnera, jehož si automobilky vybírají ke spolupráci.

“Naše úsilí stát se součástí příští generace automobilového vývoje je tímto projektem opět potvrzeno – nejen prostřednictvím našich pokročilých konstrukčních schopností, ale také díky vynikající vizuální podobě pneumatiky,” shrnuje Helmut Fehl.

Tisková zpráva Goodyear Dunlop Tires Czech s. r. o.