Zimní pneumatiky Nokian jsou vítězem testů

30. září 2013, 10:30

Zimní pneumatiky Nokian se staly vítězem testů zimních pneumatik 2012 důležitých německých časopisů pro automobilisty.

Zimní pneumatiky Nokian jsou vítězem testů v testech zimních pneumatik 2012 důležitých časopisů pro automobilisty jako např. „Auto Bild“, „auto motor sport“ a „AUTOStraßenverkehr“ a byly označeny jako nejlepší zimní pneumatiky. Nejlepší známky hodnocení „Příkladná“, „Velmi doporučeníhodná“ a „velmi dobrá“ obdrželi vítězi testů vedoucího světového specialisty z oblasti zimních pneumatik Nokian Tyres z Finska a prokazují tím svou vysokou jízdní bezpečnost a nízkou spotřebu paliva.

Pneumatiky Nokian dosáhly v testech zimních pneumatik časopisů pro automobilisty v Německu a Evropě v poslední zimě více než 20 vítězství a na prvním místě se umístily ve více než polovině všech testů.

Pneumatikám prvotřídní značky udělily nejlepší známku hodnocení „dobrá“ německý automobilový klub ADAC a organizace na ochranu spotřebitele „test Stiftung Warentest“. I v testech zimních pneumatik 2011 byly vítězem pneumatiky Nokian. V 97 zprávách z testů od podzimu 2011 do jara 2013 se staly pneumatiky Nokian 54x vítězem testu a dosáhly 43x hodnocení „dobrá“.

Novinkou této zimy je robustní, vysoce kvalitní zimní pneumatika pro všestranné použití u SUV Nokian WR SUV 3 s maximálním záběrem na sněhu díky technologii medvědích drápů.

Nokian jako vynálezce zimní pneumatiky nabízí široký sortiment zimních pneumatik. Zimní pneumatiky Nokian pro osobní vozy jsou u prodejců pneumatik k dispozici v 85 velikostech od 13“ do 20“ pro rychlostní třídy T až W (190- 270 km/h). Novinkou je také pět velikostí u WR D3 a deset velikostí u WR A3. Tyto zimní pneumatiky byly vyvinuty speciálně pro české počasí a vysoké rychlosti na českých dálnicích.

Nejlepší pneumatiky lze najít následovně: Značka by měla být vítězem v nejvyhlášenějších testech pneumatik. Velmi dobré, nezávislé výsledky testů pneumatiky jsou racionálním podkladem při rozhodnutí pro koupi příslušné pneumatiky.

Excelentní jízdní vlastnosti na sněhu a sněhové břečce nové Nokian WR SUV 3
Zimní pneumatika Nokian WR SUV 3 je v měnících se podmínkách české zimy jako doma a zaručuje pro SUV na zimní vozovce excelentní záběr a vynikající jízdní vlastnosti. Její medvědí drápy se spolehlivě zařezávají do sněhové vrstvy. Zimní pneumatika Nokian SUV chrání před aquaplaningem na vodě a sněhové břečce a spolehlivě zvládá všechna překvapení, která zima přináší. Na sněhu, sněhové břečce ale i na suché vozovce se lehce odvaluje při přesném ovládání a perfektním vyvážení. Rozsáhlý program 39 velikostí nabízí dimenze pro disky od 15“ do 21“ pro menší a větší SUV.

Pneumatiky Nokian WR: Vynikající na sněhu, nejkratší brzdné dráhy, vynikající ovládání, nízká spotřeba paliva
Časopis „Auto Bild“ chválí pneumatiky Nokian WR A3: „Silné stránky: příkladné jízdní vlastnosti na zasněženém, mokrém i suchém povrchu vozovky, stabilní boční vedení a přesná reakce na řízení, nejkratší brzdná dráha na mokré i suché vozovce, nízká spotřeba paliva“. „Posudek časopisu auto motor sport“ pro Nokian WR D3: „Vynikající chování na sněhu, krátká brzdná dráha na suchém povrchu vozovky, vyvážené jízdní vlastnosti“. Klub ADAC shrnuje svůj výsledek testu pneumatiky Nokian WR D3 následovně: „Silné stránky: Velmi vyvážená pneumatika, dobrá na sněhu a dobrá na vysoké úrovni“. „test Stiftung Warentest“ ji doporučuje jako „Naše rada“. Nejkratší brzdná dráha na mokré i suché vozovce ze všech pneumatik plus 99 ze 100 bodů na sněhu pro finskou pneumatiku dokazují její vysokou kvalitu.

Indikace opotřebení zimního profilu pomocí značky sněhové vločky poskytuje více bezpečnosti
Nokian neustále zlepšuje své pneumatiky jedinečnými inovacemi. Indikace opotřebení zimního profilu pomocí sněhové vločky v zimní pneumatice Nokian WR udává hloubku profilu jako číslo v milimetrech od 8 do 4. Sněhová vločka zůstává viditelná až do 4 milimetrů. Jakmile zmizí, narůstá riziko a zimní pneumatika by se měla vyměnit. Tyto inovace nemá žádný jiný výrobce pneumatik.

Pneumatika Nokian WR D3: Systém odvádění rozbředlého sněhu zdolává aquaplaning na sněhové břečce a mokru
Výzkumy prokazují, že sněhová břečka je pro řidiče ještě nebezpečnější než led nebo aquaplaning. Riziko smrtelné nehody je na sněhové břečce ve srovnání se suchou vozovkou pětkrát vyšší.

„Směrově orientovaná pneumatika Nokian WR D3 chrání před aquaplaningem na sněhové břečce pomocí systému odvádění rozbředlého sněhu (Slush Blower), naší nejnovější inovace. Systém odvádění rozbředlého sněhu v pravém smyslu slova vymršťuje sněhovou břečku a vodu z drážek pneumatiky ven. Proto dochází k obávanému aquaplaningu na sněhové břečce až při vyšší rychlosti.Hladké drážky odstraňují sněhovou břečku a vodu mimoto rychleji“, vysvětluje Juha Pirhonen, manager vývoje Nokian Tyres. Prvotřídní severská značka má obrovské know-how v oblasti testů jízdy na sněhové břečce a provádí s vysokou náročností i testy na přírodním ledu. Testy na sněhové břečce při vývoji neprovádí žádný jiný výrobce pneumatiky a testy na přírodním ledu také ne. Díky nejtvrdším testům poskytují pneumatiky Nokian nejvyšší možnou bezpečnost na sněhu, ledu, sněhové břečce, mokré i suché vozovce. Proto jsou jejich výsledky testů v hodnocení testů časopisů tak vynikající.

Nové zimní pneumatiky Nokian Hakkapeliitta pro nejtvrdší zimní podmínky
Nokian představuje mimoto nové zimní pneumatiky pro nejtvrdší zimní podmínky: Novou generaci zimních pneumatik Nokian Hakkapeliitta – nejznámější zimní pneumatiky na světě. Ve Skandinávii jsou zimní pneumatiky Nokian Hakkapeliitta velmi ceněny, protože jsou optimalizované pro drsnou severskou zimu. V Česku jezdí nejlépe v podmínkách s velkým množstvím sněhu, ledu a sněhové břečky a lze je nyní obdržet v pneuservisech i zde.

Nová pneumatika Nokian Hakkapeliitta R2 si poradí i s nejextrémnějšími zimními podmínkami. Milióny krystalků v pryžové směsi, tvrdými jako diamant se přesně zařezává do sněhu a ledu. Tato nejbezpečnější, nejkomfortnější a nejspolehlivější zimní pneumatika Nokian bez hřebů je také „nejzelenější“ s extra nízkým valivým odporem, nízkou spotřebou paliva a vysokým kilometrovým výkonem.

Pro SUV je nyní k dispozici nová pneumatika Nokian Hakkapeliitta R2 SUV se severským komfortem a maximální stabilitou. Spojuje optimální záběr v zimních podmínkách s přesným, přívětivým ovládáním a využívá i inovace, např. krystaly o tvrdosti diamantu.

Světový rekord: Zimní pneumatiky Nokian jsou s rychlostí 335,713 km/h nejrychlejší pneumatiky na ledu
Nového světového rekordu v Guinnessově knize rekordů dosáhly sériové zimní pneumatiky Nokian maximální rychlostí automobilu na ledu 335,713 km/h a jsou tím nejrychlejší.

Společnost Nokian Tyres má více než 75 let zkušeností s pneumatikami pro extrémní jízdní podmínky. Bezpečnost a ekologie jsou na prvním místě. Proto pracují Finové nepřetržitě na snížení valivého prostoru a tím spotřebě pohonných hmot u svých pneumatik a dbají také na výrobu s nízkými emisemi škodlivin. Pro výrobu zimních pneumatik Nokian se používají výlučně rafinované, nízkoaromatické oleje.

Zimní pneumatiky Nokian WR dosahují na etiketách EU špičkových hodnocení
Nové EU označení pneumatik usnadňuje automobilistům porovnání různých pneumatik. Zimní pneumatiky Nokian WR dosahují při porovnání etiket s prvotřídní konkurencí špičkových hodnocení. Ale právě pro posouzení zimních pneumatik nejsou tři kritéria etikety pneumatiky – záběr na mokré vozovce, spotřeba paliva a hluk, zdaleka dostačující.

Zvláště chování zimní pneumatiky na sněhu, ledu a sněhové břečce je naprosto rozhodující pro bezpečnost, ale toto kritérium etiketa pneumatiky neobsahuje. Také o ochraně před aquaplaningem, životnosti a kilometrovém výkonu nejsou na etiketě pneumatiky žádné informace. Automobilisté se proto detailně informují prostřednictvím zpráv z testů časopisů pro automobilisty, u odborných prodejců pneumatik nebo u výrobců pneumatik.

V lokálních pneuservisech jsou pneumatiky Nokian pro výměnu k dostání výhodně i na discích jako kompletní zimní kola. Od čtyř milimetrů hloubky profilu by se měly staré zimní pneumatiky vyměnit za nové.

Související články

Nová zimní pneumatika Nokian WR SUV 3 je vítězem testu zimních pneumatik 2013 německého časopisu pro automobilisty „OFF ROAD“
Nová zimní pneumatika Nokian WR SUV 3 je vítězem testu zimních pneumatik 2013 německého časopisu pro automobilisty „OFF ROAD“

Nová vysoce kvalitní zimní pneumatika WR SUV 3 je vítězem velkého testu zimních pneumatik pro SUV 2013 německého časopisu pro automobilisty „OFF ROAD“ s nejlepší známkou „velmi doporučeníhodná“. Její „silná stránka: Výkonnost na sněhu a ledu je vynikající a na asfaltu absolutně přesvědčivá.“ Slova chvály předního časopisu specializovaného na vozidla s pohonem všech kol, terénní […]

Zimní pneumatika Nokian je „dobrá“ v testu zimních pneumatik 2013 německého automobilového klubu ADAC
Zimní pneumatika Nokian je „dobrá“ v testu zimních pneumatik 2013 německého automobilového klubu ADAC

Zimní pneumatika Nokian WR D3 dosáhla nejlepší známky „dobrá“ v testu zimních pneumatik 2013 německého automobilového klubu ADAC, stejně jako v testu organizace na ochranu spotřebitele Stiftung Warentest a patří k těm nejlepším. Jako „obzvláště doporučeníhodnou“ posuzuje pneumatiku Nokian WR D3 německý časopis pro motoristy auto motor sport. S hodnocením „dobrá“ získává Nokian nejlepší posudek […]

Nokian Tyres představuje první zimní pneumatiky s výsuvnými hroty
Nokian Tyres představuje první zimní pneumatiky s výsuvnými hroty

Společnost Nokian Tyres zavedla revoluční koncept zimních pneumatik, které umožňují řidiči na stisknutí tlačítka vysunout hroty a zlepšit tak přilnavost pneumatiky. Když nejsou hroty nadále zapotřebí, zasunou se zpět do pneumatiky. Tato technologie představená finským výrobcem pneumatik u příležitosti jeho 80. výročí ukazuje, na co se můžeme v budoucnu těšit. Podstatou kombinované pneumatiky bez hrotů […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!