Nová pneumatika Firestone Winterhawk 3

30. září 2013, 11:25

Bridgestone Europe uvedl na trh zimní lamelovou pneumatiku Firestone Winterhawk 3, která nabízí mezi pneumatikami střední kategorie vysokou úroveň vyvážených provozních vlastností v zimních podmínkách. Winterhawk 3 poskytuje díky inovativní konstrukci dezénu s větším počtem drážek lepší trakci na sněhu, přilnavost na ledu a výkon na mokru než pneumatika Winterhawk 2 Evo, kterou nahrazuje. Další předností je o 30% větší odolnost vůči opotřebení.

„Pneumatika Winterhawk 3 posiluje nabídku zimních pneumatik Firestone velmi konkurenceschopným a vyváženým výkonem v zimních podmínkách v kombinaci s dlouhou životností,“ říká José-Enrique Gonzalez, ředitel marketingu spotřebních produktů společnosti Bridgestone Europe.

Vylepšená trakce na sněhu a ledu
Inženýři společnosti Firestone navrhli ve snaze o dosažení vyšší úrovně výkonu v zimních podmínkách v porovnání s pneumatikou Winterhawk 2 Evo nový dezén s konstantní hloubkou v celé šířce pneumatiky mezi ramenními oblastmi, větším počtem bloků s technologií vícenásobných lamel a směsí s vysokým obsahem siliky a technologií NanoPro-Tech™, aby si směs udržela pružnost za nízkých teplot. Výsledkem je až o 9% lepší výkon v zimních podmínkách s vylepšenou trakcí na sypkém i uježděném sněhu a větší přilnavostí na ledu.

Uvedená konstantní hloubka dezénu, v kombinaci se „zubatým“ tvarem podélných drážek a velkým počtem příčných drážek, zvyšuje účinnost odvádění vody a rozbředlého sněhu – v porovnání s pneumatikou Winterhawk 2 Evo se zvýšila odolnost vůči akvaplaningu a ztrátě přilnavosti na rozbředlém sněhu až o 10%.

O 30% delší životnost
Firestone použil na základě dynamické analýzy styčné plochy rovněž svou technologii optimalizace tuhosti, aby prodloužil životnost pneumatiky. Zkušební jízdy, organizované společností Firestone (Golf VI s pneumatikami rozměru 205/55 R 16), prokazují o 30% větší odolnost vůči opotřebení v porovnání s pneumatikou Winterhawk 2 Evo.

Řidiči ocení také skutečnost, že přilnavost pneumatiky Winterhawk 3 na sněhu a ledu nebude časem rychle klesat díky speciální konstrukci lamel, která zachovává jejich účinnost po celou dobu životnosti pneumatiky. Indikátory opotřebení zřetelně ukazují dosažení hranice hloubky dezénu 4 mm, čímž pomohou řidičům v mnoha evropských a skandinávských zemích dodržovat platnou legislativu, která požaduje minimální hloubku dezénu 4 nebo 3 mm.

V hodnocení pneumatik EU, v němž není doposud posuzován výkon na sněhu, ledu nebo suchém povrchu, získala nová pneumatika uspokojivé známky C za přilnavost na mokru (A vysoká, G nízká) a E za valivý odpor.

„Pneumatika Winterhawk 3 hodlá oslovit klíčové zákazníky značky Firestone, jimiž jsou převážně řidiči rodinných vozů a mladí lidé, kteří chtějí bezpečnou jízdu v zimě a dobrý poměr cena/výkon,“ říká José-Enrique Gonzalez.

Lehčí, tišší a hospodárnější
Nové pneumatice Winterhawk 3 dodává na atraktivnosti rovněž o 6% nižší hmotnost a o 2% nižší spotřeba paliva v porovnání s předchůdcem. Novinka se může navíc pochlubit tišším odvalováním. Vnější hlučnost byla snížena o celý decibel a pneumatika již dnes splňuje požadavky směrnice EU omezující hlučnost, která začne platit v roce 2016 (R117.02 fáze 2).

Pneumatika Winterhawk 3 se prodává od června 2013 a od srpna 2013 je v nabídce 13 rozměrů. V roce 2014 vzroste tento počet na 31 a v roce 2015 na 51 rozměrů.

Tisková zpráva Bridgestone CR, s.r.o.

Související články

Nová pneumatika Bridgestone Blizzak LM-80 EVO pro SUV
Nová pneumatika Bridgestone Blizzak LM-80 EVO pro SUV

Bridgestone představil pneumatiku Blizzak LM-80 EVO, vylepšenou verzi prémiové zimní pneumatiky pro SUV, která v roce 2012 zvítězila ve třech předních testech pneumatik. Pneumatika LM-80 EVO, vyráběná v Evropě, se nyní dočkala tří vylepšení, díky nimž dosahuje ještě lepšího výkonu na sněhu a mokru. Mezi realizované úpravy patří nové rozložení lamel podporující trakci, nová směs […]

Zimní pneumatiky Bridgestone Blizzak získaly další uznání od odborníků
Zimní pneumatiky Bridgestone Blizzak získaly další uznání od odborníků

Neustálé investice společnosti Bridgestone do vývoje bezpečných, spolehlivých a vysoce výkonných zimních pneumatik nesou i nadále ovoce, jak dokazuje velká chvála od dvou renomovaných německých motoristických časopisů na adresu vlajkové lodi mezi zimními pneumatikami Bridgestone. Pneumatika Blizzak LM-32 používá nejvyspělejší technologie společnosti Bridgestone v oblasti konstrukce dezénu a složení směsi, a díky tomu si vedla […]

Bridgestone a Mercedes-Benz promění jízdu automobilem v nezapomenutelný zážitek (+video)
Bridgestone a Mercedes-Benz promění jízdu automobilem v nezapomenutelný zážitek (+video)

Bridgestone navázal další partnerství s koncernem Daimler, v jehož rámci začal dodávat prémiové pneumatiky pro proslulé kurzy řízení a další akce pro řidiče, organizované v rámci programu Mercedes-Benz Driving Events. Pneumatiky Bridgestone byly vybrány na základě jejich bezpečnosti, spolehlivosti a osvědčeného výkonu v široké škále provozních podmínek, od stavu silnice až po povětrnostní podmínky. Bridgestone […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!