ContiWinterContact TS 850 vítězem testu zimních pneumatik magazínu AutoZeitung

7. října 2013, 9:56

V aktuálním vydání magazínu AutoZeitung (vydání 21/13) novináři publikovali výsledky svého testování zimních pneumatik rozměru 195/65 R 15 v celkem 18 disciplínách na sněhu, ledu i na suchých a mokrých vozovkách. Vítězem se stala pneumatika ContiWinterContact TS 850, která je vhodná pro celou řadu osobních vozidel, od kompaktních až po větší vozidla střední třídy, jako je Mercedes-Benz třídy A a B, Toyota Avensis a Volvo 30 až 70.

Odborníci zdůrazňovali zejména velmi dobrou výkonnost na sněhu a nejlepší hodnocení na mokrých a suchých vozovkách. Ve finále získala zimní pneumatika Continental 391 bodů, tedy o sedm více než pneumatika na druhém místě a o 31 bodů více než pneumatika na třetím místě.

Především dobře vyvážená výkonnost v různých disciplínách vedla k tomuto velmi dobrému výsledku ContiWinterContact TS 850. Podle testů na sněhu „pneumatika Continental přesvědčí svými přesnými reakcemi a vysokou boční stabilitou“.  Vyjádření ohledně testování za mokra potvrzuje následující: „Dokonalá výkonnost pneumatiky Continental: extrémně krátká brzdná dráha, dobrá odolnost proti aquaplaningu, přesná a stabilní ovladatelnost.“

Dokonce i na suché vozovce dosahovala pneumatika z vývojového oddělení v Hannoveru nejlepší výkonnosti a nejkratších brzdných drah.

ContiWinterContact TS 850 je zimním specialistou pro kompaktní až větší vozidla střední třídy. K dispozici je v rozměrech s průměry od 14 do 17 palců pro celou řadu osobních vozidel evropských, amerických a asijských výrobců.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!