Ženevský autosalon 2014 – Bridgestone sází na trvalou udržitelnost

10. března 2014, 9:45

Expozice značky Bridgestone na 84. mezinárodním autosalonu v Ženevě, který se koná od 4. do 16. března 2014, je zaměřena především na trvalou udržitelnost, jak dokládají například inovativní recyklovatelné pneumatiky AirFree, nově vyvinuté pneumatiky „ologic“ pro elektromobil i3 a nejnovější generace hospodárných pneumatik Ecopia.

Na obrazovce LCD v zadní zóně stánku s plochou 300 m² přibližuje Bridgestone návštěvníkům své aktivity směřující k trvale udržitelné společnosti a představuje technologie, produkty a opatření, realizované pro dosažení těchto cílů.

„Trvalá udržitelnost tvoří základ dlouhodobé vize značky Bridgestone a letos v Ženevě představujeme některé vzrušující plody našeho vývoje v této oblasti. Od konceptu AirFree až po novou pneumatiku EP500 vystavujeme trvale udržitelné technologie pro budoucnost i současnost,“ říká Jake Rønsholt, generální ředitel oddělení korporátní a značkové komunikace společnosti Bridgestone Europe.

Nová technologie ologic
Hvězdou ženevské expozice Bridgestone je revoluční elektromobil i3, vybavený pneumatikami Bridgestone Ecopia EP500 s technologií ologic, který byl představen v listopadu 2013. Bridgestone vyvinul jedinečnou technologii „ologic“, použitou poprvé ve spolupráci s BMW, aby vyrobil pneumatiku, která podpoří hospodárnost a jízdní vlastnosti modelu i3. Nové pneumatiky ologic využívají výhod velkého průměru a úzkého běhounu, aby poskytovaly vylepšenou aerodynamiku a nižší valivý odpor při zachování nejvyšší úrovně přilnavosti, zejména na mokru.

Inovativní koncept AirFree
Do budoucnosti míří druhá generace koncepčních pneumatik Bridgestone „Air Free“, jimiž je vybaven vystavený koncept malého vozu Toyota. Jedná se o neotřelý, inovativní přístup k trvalé udržitelnosti v podobě bezvzduchové pneumatiky, vyrobené z recyklovatelných materiálů. Prototyp druhé generace přiblížil tento koncept ke komerčnímu využití díky vyšší nosnosti a nižšímu valivému odporu.

Prémiové pneumatiky s přidanou hodnotou
Uprostřed stánku jsou vystaveny aktuální prémiové zimní a letní pneumatiky Bridgestone. Bridgestone má nyní kompletní řadu zimních pneumatik pro všechny modely osobních vozů a všechny druhy evropských zimních podmínek. Hlavní hvězdou expozice v Ženevě je zcela nová lamelová pneumatika Blizzak LM001. Pneumatika Blizzak LM001 nejenže překonává svého předchůdce, který má na svém kontě vítězství v testech pneumatik, ale díky své nižší hmotnosti snižuje také spotřebu paliva a emise CO2. Vystaveny jsou rovněž pneumatiky Blizzak LM-32s pro výkonné osobní vozy s velkými rozměry kol a Blizzak LM-80 EVO pro vozy s pohonem všech kol a SUV.

V čele řady letních pneumatik stojí pneumatika Ecopia EP001S s nízkým valivým odporem, která je svým vynikajícím hodnocením A/A na štítku EU (hospodárnost a přilnavost na mokru) výrazným krokem kupředu v oblasti trvale udržitelné mobility. Vystavena je rovněž prémiová cestovní pneumatika Turanza T001 s vyspělými technologiemi pro bezpečný a hospodárný provoz. V expozici nechybí ani Potenza S001 RFT, vlajková loď Bridgestone mezi sportovními pneumatikami ve verzi s technologií run-flat pro nouzové dojetí při ztrátě tlaku vzduchu, a Potenza Adrenalin RE002, městská sportovní pneumatika v ultravysokovýkonném segmentu.

Související články

Výkonný ředitel Bridgestone Europe přechází do bruselské kanceláře
Výkonný ředitel Bridgestone Europe přechází do bruselské kanceláře

Společnost Bridgestone Europe (BSEU) ve snaze posílit naplňování globálních obchodních cílů vytyčených v rámci Bridgestone Group rozšířila své nejvyšší vedení. Eduardo Minardo se k 1. březnu přestěhuje do Bruselu, kde se ujme role výkonného ředitele společnosti Bridgestone Europe (BSEU). Minardi dosud působil, kromě své pozice výkonného ředitele BSEU (od 1. ledna 2014), souběžně také jako […]

Nahlédněte do budoucnosti motorismu v expozici Bridgestone na Ženevském autosalonu 2014
Nahlédněte do budoucnosti motorismu v expozici Bridgestone na Ženevském autosalonu 2014

Ženevský autosalon 2014 je za dveřmi a Bridgestone – světová jednička mezi výrobci pneumatik a pryže – na něm od 4. března 2014 představí své revoluční inovace. Koneckonců, budoucnost na nikoho nepočká. Návštěvníci expozice Bridgestone v hale 6 se budou moci na vlastní kůži seznámit s budoucností motorismu. Bridgestone totiž již dnes pracuje na nových technologiích pro […]

Bridgestone získal ocenění „Technologie pneumatik roku“ za svou technologii „ologic“
Bridgestone získal ocenění „Technologie pneumatik roku“ za svou technologii „ologic“

Technologie Bridgestone „ologic“ byla zvolena „Technologií pneumatik roku 2014“ (Tire Technology of the Year 2014) v anketě odborného časopisu Tire Technology International, která oceňuje inovativní přístup a dokonalé provedení v konstrukci pneumatik. Bridgestone vyvinul technologii „ologic“ pro revoluční elektromobil i3 s cílem zajistit budoucnost s trvale udržitelnou mobilitou. Ocenění převzal Emilio Tiberio, ředitel vývoje osobních […]

Bridgestone Europe získal nejvyšší ocenění za uvedení nového produktu
Bridgestone Europe získal nejvyšší ocenění za uvedení nového produktu

Bridgestone získal v Německu prestižní mediální ocenění „Deutscher Mediapreis 2014“ za uvedení městské sportovní pneumatiky Adrenalin RE002 na trh v roce 2013. Akce Bridgestone „Ultimate Experience“ u příležitosti uvedení nové pneumatiky Adrenalin na trh byla zvolena jako nejlepší v kategorii „Media Idea of the Year: brand experience/event“. Ocenění převzali jménem společnosti Bridgestone Europe zástupci mezinárodní […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!