Společnost Goodyear a její produkty byly oceněny

9. dubna 2010, 0:00

Dva velké úspěchy zaznamenala společnost Goodyear při vyhlašování výsledků prestižní odborné ankety Fleet News Awards 2010 v Londýně. Pneumatika Goodyear EfficientGrip vyhrála v kategorii ochrany životního prostředí. Její výrobce získal ocenění i v oblasti inovace, kde pneumatika Goodyear EfficientGrip zaujala porotu unikátními vlastnostmi, které šetří palivo.

Volbou firmy Goodyear v kategorii inovace vyzdvihli hodnotitelé úspěšné „zelené“ programy tohoto předního světového výrobce pneumatik. Ceny Fleet News Awards uděluje porota stejnojmenného odborného časopisu zaměřeného na správu vozových parků.

Ocenění pro Goodyear EfficientGrip
Pneumatika EfficientGrip byla pochválena za použitou technologii Goodyear FuelSaving, která prospívá ekonomickému provozu vozového parku úsporou paliva a pozitivním vlivem na životnost. Navíc vyniká vysokou účinností při brzdění za mokra.

Lisa Faulkner, Fleet Manager Goodyear, řekla: „Jsme rádi, že získáváme toto ocenění za přínos, který přináší EfficientGrip. To je věc, kterou si provozovatelé vozových parků rychle uvědomili a vybrali si pneumatiku, jež nabízí chytré hospodaření s palivem, aniž by bylo třeba dělat kompromis u bezpečnosti. Udělená cena také podtrhuje náš celofiremní závazek ohleduplnosti k životnímu prostředí.“

Testy provedené uznávanou nezávislou testovací organizací TÜV SÜD ukazují, že nová pneumatika Goodyear EfficientGrip poskytuje:

– o 13 % lepší valivý odpor
– o 2 % kratší brzdnou vzdálenost na mokré i suché vozovce
– o 1,9 % lepší spotřebu paliva

Rozsáhlá dlouhodobá testování opotřebení běhounu, prováděná organizací TÜV SÜD, dále ukazují velice pozitivní výsledky potenciálu kilometrového proběhu pneumatiky. Podle zjištění TÜV SÜD vozidlo vybavené novou pneumatikou Goodyear EfficientGrip může ujet až o 49 % více kilometrů na volné nápravě a o 8 %více kilometrů s pneumatikou EfficientGrip na hnané nápravě.

Ocenění za inovace
Při vyhlašování výsledků Fleet News Awards obsadila firma Goodyear druhé místo v kategorii největší inovace a byla jediným oceněným výrobcem pneumatik v této soutěžní skupině. Vítězství přiřkla porota společnosti Ford Motor.

Ocenění za inovaci bylo uděleno průkopnické pneumatice Goodyear OptiGrip s technologií SmartWear. Pneumatika je navržena tak, aby odhalila nový dezén a směs běhounu při opotřebovávání. Zajišťuje vysoký výkon za mokra v průběhu celé své životnosti, aniž by musela dělat kompromis u kilometrového proběhu.

Výkon pneumatiky při brzdění za mokra, který přinesl nejlepší výsledky ze všech testů, byl změřen organizací TÜV po téměř 30 tisících najetých kilometrech, s testem brzdění z rychlosti 80 km/h. Pneumatika Goodyear OptiGrip si vedla skvěle: zastavila na vzdálenosti o 20 % kratší než další testovaní konkurenti.

Výsledky testu ukázaly, že pneumatika Goodyear OptiGrip poskytla o 6 %lepší odolnost vůči aquaplaningu po absolvování téměř 30 tisíc kilometrů než její hlavní soupeři.

Pneumatika OptiGrip udělala při testech za deštivého počasí, jako jsou zkoušky odolnosti vůči aquaplaningu, dojem na nezávislé organizátory. Kim Adams, vedoucí testování v Auto Express, řekla: „Bez ohledu na to, jak aquaplaning měříte, byla pneumatika Goodyear OptiGrip jasným vítězem.“

V testech společnosti Auto Express v roce 2009 měla pneumatika OptiGrip o 23 % bezpečnější výkon než jedna z levnějších testovaných značek a skórovala o neuvěřitelných 20 % procent lépe než pneumatika ve stejné cenové kategorii Michelin Primacy HP v testech aquaplaningu v zatáčkách. V testech brzdné vzdálenosti za mokra pneumatika Goodyear zastavila z rychlosti 80 km/h ve vzdálenosti o sedm metrů kratší než jiné značky pneumatik. To je ekvivalent délky dvou malých rodinných vozidel.

Více informací naleznete na adrese www.goodyearpneu.cz.


 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!