Letní pneumatiky Nokian poskytují vysokou bezpečnost a spokojenost v náročných letních podmínkách (+video)

21. března 2014, 11:19

Testovaná inovace: vodní drážky zabraňují akvaplaningu, design tiché drážky snižuje hluk pneumatiky, novou indikaci opotřebení profilu Nokian lze snadněji odečíst. Vítězem testu letních pneumatik 2014 německého časopisu „SUV-MAGAZIN“ se stává pneumatika Nokian Z SUV.

Letní pneumatiky Nokian zLine pro rychlou jízdu a Nokian Line se silným záběrem za mokra poskytují vysokou bezpečnost a spokojenost v náročných letních podmínkách. Sportovní pneumatika Nokian zLine Ultra High Performance jede jako skvělý špičkový model stabilně, přesně a klidně i za extrémních podmínek. U rychlých, sportovních automobilů prokazuje ovládání s rychlou reakcí a pevný záběr za mokra.

Pro velmi výkonné automobily a střední třídu poskytuje letní pneumatika Nokian Line High Performance nejlepší možnou přilnavost a přesné jízdní vlastnosti zejména na mokré vozovce při často se měnících poměrech na českých silnicích. Dobrá ochrana před akvaplaningem, příjemný komfort a rozumná hospodárnost potěší každého řidiče.

V obchodech s pneumatikami je nyní k dostání šest nových velikostí, u Nokian zLine ve velikostech 17, 18 a 19 palců a u Nokian Line v 13, 16 a 17 palcích. S celkem 196 velikostmi nabízí vedoucí specialista na zimní pneumatiky, firma Nokian Tyres z Finska, jako prvotřídní značka také velký a mnohostranný sortiment letních pneumatik.

Vodní drážky (Swoop Grooves) účinně chrání před akvaplaningem
Letní pneumatiky Nokian se vyznačují testovanými, jedinečnými inovacemi. Vodní drážky (Swoop Grooves) účinně chrání před akvaplaningem. Tyto eliptické zářezy na vnějším ramenu pneumatiky akumulují více vody, protože se objem příčných drážek zvětšuje. Jejich tvar zaručuje, že tato robustní pneumatika má vynikající záběr za mokra, dokonce i když je opotřebovaná. Příčné drážky jsou otevřenější, čímž voda rychleji odtéká. To zabraňuje akvaplaningu.

Design tiché drážky (Silent Groove Design) poskytuje větší jízdní komfort a delší trvanlivost
Design tiché drážky (Silent Groove Design) poskytuje větší jízdní komfort a snižuje hlučnost pneumatiky. Kruhové prohlubně ve stěnách příčných drážek, podobné profilu golfového míčku, minimalizují hluk ve vozidle i vnější hluk.

Prohlubně odvádějí proudící vzduch, absorbují hluk a zabraňují tak vzniku nepříjemného pískavého zvuku. Toto tvarování dále snižuje odpor vzduchu a pneumatiku navíc chladí, čímž se zvyšuje kilometrový výkon.

Nová, snadněji odečitatelná indikace profilu Nokian s varováním před akvaplaningem
Letní pneumatiky Nokian mají na svém běhounu novou, snadněji odečitatelnou indikaci profilu, patent Nokian Tyres. Čísla udávající hloubku profilu a symbol vodní kapky upozorňující na nebezpečí akvaplaningu byly v pohledu řidiče kontrolujícího hloubku profilu otočeny. Vodní kapka mizí při zbývajících 4 mm profilu jako varování před zvýšeným rizikem akvaplaningu.

Pneumatika Nokian SUV je vítězem testu letních pneumatik 2014 německého časopisu „SUV-MAGAZIN“
Vítězem testu letních pneumatik 2014 německého časopisu „SUV-MAGAZIN“ je pneumatika Nokian Z SUV. V německém systému školního známkování platí známka 1 pro „velmi dobrý“, hodnocení 1- je nepatrně horší než čistá jednička. „Silná stránka: pneumatika Nokian dosahuje při brzdění a ovládání na suchém i mokrém podkladu ty nejlepší hodnoty.“ „Pneumatika Nokian zaujala jasně první místo: reaguje na manévrování řidiče naprosto bezprostředně, projíždí zatáčky jako na kolejích.

… I při testu brzd je pneumatika Nokian jasnou jedničkou. K zabrzdění z 80 na 5 km/h potřebuje 28,63 m.“ Bezpečná a robustní pneumatika Z SUV s jistým záběrem je v pneuservisech k dostání v 17 velikostech od 17 do 22 palců.

S odolnou a robustní pneumatikou Nokian HT SUV dorazí řidič do cíle i na písku a štěrku. Spolehlivým záběrem a bezprostřední reakcí na řízení se pneumatika vyznačuje na mokrých i suchých komunikacích. V nabídce je 21 velikostí od 15 do 18 palců.

Pneumatiky Nokian jsou vítězem testů letních pneumatik 2013 německých časopisů pro motoristy „Auto Bild“ a „auto TEST“
Letní pneumatiky Nokian jsou mnohonásobným vítězem testů, poskytují vysokou bezpečnost a šetří palivo. Pneumatiky Nokian jsou vítězem testu letních pneumatik 2013 německých časopisů pro motoristy „Auto Bild“ s nejlepší známkou „příkladná“ a „auto TEST“ s nejlepší známkou „vítěz testu auto TEST 2013“. Nejlepší známku „dobrá“ dostává pneumatika Nokian od německého autoklubu ADAC a od organizace na ochranu spotřebitele Stiftung Warentest. Druhým vítězem se tato rodačka z Finska stává v testu časopisu „auto motor sport“ s nejlepší známkou „obzvláště doporučeníhodná“ a u motoristického časopisu „Auto“ s hodnocením „velmi dobrá“. V testech letních pneumatik 2013 v Německu, Rakousku a Švýcarsku dosáhly pneumatiky Nokian 17 velmi dobrých a dobrých výsledků.

V testech letních pneumatik 2012 jsou pneumatiky Nokian rovněž vítězem testů časopisu „Auto Bild“ a s osmi vítězstvími představují nejčastějšího vítěze testu všech značek.

Ve 113 zprávách z testů od podzimu 2011 do jara 2014 se pneumatiky Nokian staly 66x vítězem testu nebo patřily k vedoucí skupině vítězů a dosáhly – jen ve střední Evropě – 48x hodnocení „dobrá“.

V obchodech s pneumatikami jsou pneumatiky Nokian pro výměnu pneumatik k dostání i na ráfkách jako kompletní kola.

Související články

Zimní pneumatiky vyvinuty před 80 lety firmou Nokian Tyres (+video)
Zimní pneumatiky vyvinuty před 80 lety firmou Nokian Tyres (+video)

Pneumatika Nokian Kelirengas byla uvedena na trh jako první zimní pneumatika na světě již v roce 1934. Předchůdce pneumatiky Nokian Hakkapeliitta, jedné z nejznámějších zimních pneumatik, se vyznačoval mimořádně dobrou přilnavostí na sněhu. Firma Nokian Tyres vyvinula první zimní pneumatiku na světě již před 80 lety. Předchůdce pneumatiky Nokian Hakkapeliitta, jedné z nejznámějších zimních pneumatik, […]

Pneumatiky Nokian jsou „dobré“ v testu letních pneumatik 2014 ADAC a Stiftung Warentest (+video)
Pneumatiky Nokian jsou „dobré“ v testu letních pneumatik 2014 ADAC a Stiftung Warentest (+video)

S nejlepší známkou „obzvláště doporučeníhodná“ patří Nokian Tyres ke špičkové skupině vítězů testu. Dvojnásobný úspěch v obou testovaných a nejvíce kupovaných velikostech pneumatik. Vítězem testu letních pneumatik 2014 německého časopisu „OFF ROAD“ se stává Nokian Z SUV. Letní pneumatika Nokian Line dosahuje nejlepší známky „dobrá“ v testu letních pneumatik 2014 německého autoklubu ADAC a německé […]

Jak optimalizovat pneumatiky, zvýšit bezpečnost a ušetřit peníze (+video)
Jak optimalizovat pneumatiky, zvýšit bezpečnost a ušetřit peníze (+video)

Opotřebené pneumatiky s profilem pod čtyři milimetry zvyšují nebezpečí aquaplaningu. Správný tlak v pneumatikách prodlužuje jejich životnost, snižuje spotřebu pohonných hmot a nabízí vyšší jízdní komfort. Klidný styl jízdy zvyšuje kilometrový výkon pneumatiky, pneumatiky s nízkým valivým odporem šetří palivo, radí společnost Nokian Tyres. Opotřebené pneumatiky nemohou zaručit bezpečnou jízdu na mokré vozovce, při profilu […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Anonym, 27. března 2014, 21:21 0 0

Na ten test jsem se díval na Axe, o těchle pneu docela vážně přemýšlím. Ale zas si říkám jestli je i dobrý poměr výkon/cena, a jestli bych neměl vybrat jiné. Ale zas nechci šetřit draze. Asi ten test nechám ještě týden uležet a nebudu spěchat...

Odpověď