Skvělý start pro novou pneumatiku Firestone Destination HP

, 27. června 2014, 11:51

Pneumatika, která vrací legendární značku do záře reflektorů, byla sama středem pozornosti během skvěle připravené dvoutýdenní prezentace ve španělské Valencii. Firestone Destination HP, nejnovější vrcholná pneumatika značky pro SUV, byla podrobena testům 450 nezávislými odborníky na pneumatiky, členy médií a prodejci pneumatik v řadě dynamických produktových prezentací a jízdních zkoušek, které se uskutečnily v průběhu června. A jak první odezvy naznačují, je tato pneumatika pro značku se stoletou tradicí skutečně převratná. Firestone je součástí skupiny Bridgestone, největšího výrobce pneumatik a gumárenských produktů na světě.

Volba kulis
Budova Espai Rambleta na okraji Valencie nabídla dostatečně dynamické kulisy pro prvotřídní prezentaci a posloužila jako hlavní místo premiéry a start i cíl testovací trasy. To nejdůležitější se však dělo na silnicích a závodním okruhu, kde mohli účastníci získat praktické zkušenosti se skutečnými vlastnostmi pneumatiky Firestone Destination HP. Za tím účelem byla flotila vozů Kia Sportage „obuta“ do nejnovějších pneumatik Firestone a vybavena iPadem s připojením 3G, který umožňoval hodnotit provozní vlastnosti po celý den a – samozřejmě – také vedl posádku po náročném okruhu.

Na silnici
Jízda podle itineráře zahrnovala tři hlavní kontrolní stanoviště, jejichž účelem bylo důkladně prověřit všechny aspekty výkonu pneumatiky. Klub High Cube poskytl hladovým účastníkům nejen lehké občerstvení, ale ukojil i jejich zvědavost detailní prezentací kompletní výrobní řady značky Firestone včetně její historie. V La Punta se mohli účastníci poprvé přesvědčit o jedné z hlavních předností pneumatiky Firestone Destination HP v řadě zábavných řidičských úkolů, mezi nimiž nechyběla ani „procházka“ historií značky Firestone. V těchto soutěžích získávali účastníci body pro svůj tým na cestě k hlavní ceně. Opravdový test ovšem začal na okruhu Ricardo Torme Circuit, kde se mohli řidiči seznámit s dalšími přednostmi pneumatiky Destination HP: spolehlivostí a sportovním výkonem. Na posádky čekaly zatáčky, které umožnily hodnocení ovladatelnosti na mokru, suchu a nestálém povrchu.

Nový druh pneumatiky
Cílovou skupinou pneumatiky Firestone Destination HP jsou klíčoví zákazníci značky Firestone, motoristé mladí duchem, kteří si aktivně vychutnávají svobodu cestování automobilem. Tato skupina motoristů stále častěji upřednostňuje městské crossovery a SUV pro bezstarostný životní styl. Nová pneumatika Destination HP jim nabízí spolehlivý provoz bez nepříjemných překvapení a skutečně sportovní výkon v rozmanitých podmínkách. A co je nejlepší, pneumatika Destination HP nabízí velmi dlouhou životnost, což znamená, že bude dobře sloužit i tehdy, kdy ostatním už dojde dech.

Pneumatika Destination HP má až o 35% delší životnost bez negativního vlivu na bezpečnost a toto postavení dokládá velmi konkurenceschopnou konstrukcí. Sportovní dezén je navržen pro maximální ovladatelnost a trakci při průjezdu zatáčkou. Pneumatika se může pochlubit nejlepšími vlastnostmi rovněž v disciplíně „přilnavost na mokru“, což dokládá hodnocení B za přilnavost na mokru na informačním štítku EU u všech pěti nejprodávanějších rozměrů pneumatiky Destination HP, představených v roce 2014. To je nejlepší výsledek v tomto segmentu.

Legendární značka
Americká značka s více než stoletou historií si získala důvěru i v Evropě, kde v roce 1931 postavila jeden ze svých prvních výrobních závodů – ostatně právě ve Španělsku. Od té doby se těší na evropském kontinentu silnému postavení, neboť i zde pokračuje ve své tradici nabízet kvalitu a spolehlivost za rozumnou cenu. Firestone znovu potvrzuje své postavení na evropském trhu uvedením nové pneumatiky Destination HP pro SUV a opět prosazuje základní filozofii „poskytovat každému svobodu cestovat a objevovat“.

Více informací o značce Firestone a její nové vrcholné pneumatice pro SUV naleznete na: http://firestone.eu/en/car/destination.

Související články

Firestone modernizuje řadu pneumatik pro osobní vozy
Firestone modernizuje řadu pneumatik pro osobní vozy

Firestone přišel do Evropy ve 30. letech minulého století a v reakci na rostoucí popularitu svých pneumatik vybudoval několik výrobních závodů po celém kontinentě. Firestone vycházel ze svých amerických tradic a v letech 1965 až 1975 dodával pneumatiky Firehawk pro závody Formule 1. Firestone je v současnosti pro evropské zákazníky důvěryhodnou značkou, která složila zkoušku […]

Závodní historie značky Firestone
Závodní historie značky Firestone

Závodní historie značky Firestone. 1909 Zakladatel společnosti Harvey Firestone namontoval sadu pneumatik Firestone na vůz, který řídil Barney Oldfield v závodě Indianapolis 300. „Mojí jedinou životní pojistkou jsou pneumatiky Firestone,“ řekl Oldfield přítomným divákům během testovacích jízd před závodem. 1911 Ray Harroun zvítězil na pneumatikách Firestone v prvním závodě Indianapolis 500 za volantem vozu Marmon […]

Bridgestone a její značka Firestone vytvořily tým s Turbem od DreamWorks Animation (+video)
Bridgestone a její značka Firestone vytvořily tým s Turbem od DreamWorks Animation (+video)

Společnost Bridgestone Americas Tire Operations (Bridgestone Americas) oznámila počátkem března roku 2013 mnohostrannou propagační kampaň a soutěž na podporu nejnovější 3D komedie DreamWorks Animation, Turbo, o obyčejném hlemýžďovi zahradním, který sní o tom, že soutěží v Indy 500. Spojení mezi kultovní značkou Bridgestone Firestone a společností DreamWorks Animation známou pro její populární filmy Shrek, Kung […]

Bridgestone je světovou jedničkou
Bridgestone je světovou jedničkou

Bridgestone je již šest let nepřetržitě největším světovým výrobcem pneumatik a gumárenských produktů. Toto postavení potvrzuje nejnovější žebříček sestavený časopisem Tire Business. Global Tire Company Rankings 2014 je každoročně vydávaný žebříček světových výrobců pneumatik. Body v hodnocení jsou udělovány za výkony a finanční výsledky společnosti v oblasti výroby a prodeje pneumatik. Bridgestone si udržel vedoucí postavení příjmy […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!