Zcela nová radiální pneumatika Bridgestone Battlax Adventure A40

, 24. října 2014, 17:36

Bridgestone rozšířil svůj sortiment závodních, sportovních a cestovních motocyklových pneumatik Battlax o segment Adventure pro endurové motocykly. Nová pneumatika Battlax Adventure A40, vystavená poprvé na veletrhu Intermot v Kolíně nad Rýnem, který se konal ve dnech od 1. do 5. října 2014, rozšiřuje možnosti využití univerzálních radiálních pneumatik pro jízdu na silnici i nezpevněných cestách za každého počasí. Nová pneumatika je určena pro početnou skupinu motocyklistů, kteří jezdí se svým endurem převážně na silnici.

Spojením zkušeností z MotoGP, využívaných v konstrukci pneumatik Battlax, a osvědčeného výkonu pneumatik Battle Wing vytvořil Bridgestone pneumatiku Adventure, která poskytuje vyšší úroveň trakce a stability, zejména na mokrém povrchu, společně s větší odolností.

Větší radost z jízdy a vyšší bezpečnost ve všech podmínkách
Cílem inženýrů společnosti Bridgestone bylo výrazně vylepšit ovladatelnost na suchu a mokru v porovnání s pneumatikami Battle Wing, při zachování vysoké úrovně stability a odolnosti, aby bylo možné majitelům endurových motocyklů poskytnout ještě větší potěšení z jízdy při vyšší bezpečnosti na všech cestách a za všech podmínek.

Vytyčeného cíle bylo dosaženo pneumatikou Battlax Adventure A40, která se může pochlubit především lepší ovladatelností na suchu bez ztráty stability. Nový dezén přední pneumatiky vytváří větší styčnou plochu při velkém bočním náklonu, což zvyšuje přilnavost při průjezdu zatáčkou. Větší bloky zvyšují tuhost, a tím i stabilitu při zatáčení. A konstrukce bezešvého nárazníku Bridgestone MSB (Mono-Spiral Belt) na přední pneumatice vylepšuje pohlcování rázů od nerovností, z čehož pro jezdce plyne vyšší jízdní komfort a menší únava.

Nová konstrukce drážek zvyšuje přilnavost na mokru a stabilitu v zatáčkách
Dalším přínosem je vylepšený výkon na mokru díky novému složení směsi s patentovanou technologií Bridgestone NanoPro-Tech, která omezuje zahřívání pneumatiky v důsledku jejího deformování při odvalování.

Bridgestone pro pneumatiku A40 zároveň přepracoval dezén běhounu s cílem vylepšit výkon na mokru a zvýšit stabilitu. Nově navrženým zakřivením a uspořádáním drážek v dezénu přední pneumatiky se podařilo zvýšit stabilitu při průjezdu zatáčkou. Širší drážky na přední a zadní pneumatice vylepšují odvádění vody ze stopy a optimalizují výkon na mokru. Novým uspořádáním drážek na zadní pneumatice vznikly větší bloky dezénu, které zvyšují tuhost, a tím i stabilitu při průjezdu zatáčkou.

„Bridgestone s novou pneumatikou Battlax Adventure A40 navazuje na stabilitu pneumatik Battle Wing a přidává k ní vyšší úroveň výkonu na suchu a mokru,“ říká Jake Rønsholt, generální ředitel obchodní jednotky Consumer Business Unit ve společnosti Bridgestone Europe.

Výsledky testů potvrzují výrazné zlepšení výkonu pneumatiky Battlax Adventure A40 na mokru v porovnání s pneumatikou Battle Wing, včetně optimalizované ovladatelnosti při smyku, vyšší přilnavosti a kratší brzdné dráhy. Testování na suchu prokázalo vysokou úroveň stability při jízdě přímým směrem a snadné řízení, aniž by došlo ke zkrácení životnosti pneumatiky.

„Bridgestone testoval pneumatiku Battlax Adventure A40 ve velmi rozmanitých podmínkách evropského kontinentu a na základě výsledků důkladných jízdních zkoušek jsme přesvědčeni o tom, že si jezdci budou s touto pneumatikou užívat sportovnějších a zároveň bezpečnějších provozních vlastností na všech cestách a za všech povětrnostních podmínek,“ říká Jake Rønsholt, generální ředitel obchodní jednotky Consumer Business Unit ve společnosti Bridgestone Europe.

Související články

Nová sportovní radiální pneumatika Bridgestone Battlax RS10
Nová sportovní radiální pneumatika Bridgestone Battlax RS10

Bridgestone představil nejnovější pneumatiku Battlax Racing Street RS10 s přepracovanou konstrukcí a novým složením směsi. Nová sportovní radiální pneumatika Battlax, vystavená poprvé na veletrhu Intermot v Kolíně nad Rýnem, který se konal ve dnech od 1. do 5. října, nahrazuje pneumatiku Battlax BT003RS a vášnivým jezdcům nabízí sportovnější ovladatelnost a vyšší úroveň kontroly s rychlejší […]

Nová pneumatika Bridgestone Battlax Sport Touring T30 EVO
Nová pneumatika Bridgestone Battlax Sport Touring T30 EVO

Bridgestone vylepšil výkon pneumatiky Battlax T30 na mokru. Zákazníci tak mají k dispozici sportovní cestovní radiální pneumatiku Battlax Sport Touring T30 EVO, která poskytuje nejlepší možnou kombinaci bezpečnosti, výkonu, univerzálnosti a potěšení z jízdy. Díky nejnovějším technologiím značky Bridgestone v oblastech směsi a tvaru dezénu bylo výše uvedených cílů dosaženo bez negativního vlivu na vynikající […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!