Nová sportovní radiální pneumatika Bridgestone Battlax RS10

24. října 2014, 17:38

Bridgestone představil nejnovější pneumatiku Battlax Racing Street RS10 s přepracovanou konstrukcí a novým složením směsi. Nová sportovní radiální pneumatika Battlax, vystavená poprvé na veletrhu Intermot v Kolíně nad Rýnem, který se konal ve dnech od 1. do 5. října, nahrazuje pneumatiku Battlax BT003RS a vášnivým jezdcům nabízí sportovnější ovladatelnost a vyšší úroveň kontroly s rychlejší akcelerací ze zatáček, vylepšenými reakcemi na řízení, preciznější směrovou stabilitou v zatáčkách a bezpečnou stabilitou při brzdění, zejména na suchém povrchu. Směsi se speciálním složením jsou strategicky rozmístěny pro zajištění bezpečné přilnavosti na kluzkém povrchu.

„Naším cílem je vyrábět vysokovýkonné radiální pneumatiky pro nadšené majitele supersportovních motocyklů a nejnovějších sportovních motocyklů bez kapotáže, kteří si užívají jízdu po běžných silnicích, ale příležitostně zavítají se svými stroji také na závodní okruh. Vylepšená pneumatika Bridgestone Battlax RS10 jim poskytne vysokou přilnavost a výkon pro dosažení ještě vyšší úrovně radosti z jízdy a kontroly,“ říká Jake Rønsholt, generální ředitel obchodní jednotky Consumer Business Unit ve společnosti Bridgestone Europe.

Analytické metody z MotoGP™
Inženýři Bridgestone se ve snaze o zvýšení výkonu a přilnavosti na suchém povrchu při zachování dosavadní úrovně provozních vlastností na mokru zaměřili na styčnou plochu pneumatiky RS10, aby optimalizovali přilnavost, stabilitu a tlumení rázů od nerovností. Důkladné revizi podrobili kompletní konstrukci a dezén dosavadní pneumatiky.

Během vývoje nových dezénů pro přední a zadní pneumatiku byly použity analytické metody, jimiž jsou optimalizovány závodní pneumatiky Bridgestone pro MotoGP™. Styčná plocha přední i zadní pneumatiky byla zvětšena novým dezénem s drážkami uspořádanými daleko od sebe a ve směru sil působících na pneumatiku při průjezdu zatáčkou. Tato konstrukce zvyšuje tuhost bloků, a tím i stabilitu, zlepšuje předvídatelnost chování motocyklu, a poskytuje tak jezdci pocit stability při brzdění i ve fázi akcelerace.

Stabilitu při průjezdu zatáčkou dále optimalizuje nový 3D design stěn drážek, který zvyšuje tuhost bloků dezénu. Samostatné krátké drážky u zadní pneumatiky podporují při průjezdu zatáčkou správnou deformaci pneumatiky kolem drážek, čímž zvyšují přilnavost a zlepšují akceleraci ze zatáčky.

Nové složení směsi
Vyšší úrovně přilnavosti v širším rozpětí provozních teplot je dosaženo použitím nově vyvinuté směsi, která poskytuje jezdcům vynikající ovladatelnost a precizní vedení stopy. Přepracován byl rovněž profil nové pneumatiky RS10, která má nyní větší styčnou plochu při středním až velkém bočním náklonu. Výsledkem je lepší přilnavost. Tato změna optimalizuje preciznost vedení stopy a zvyšuje jistotu jezdce při průjezdu zatáčkou.

Konstrukce pneumatiky Battlax RS10 byla přepracována s cílem vylepšit chování v zatáčkách, zvýšit stabilitu a optimalizovat jízdní komfort. Bezešvý nárazník Bridgestone MSB (Mono-Spiral Belt) přední pneumatiky je vyroben z pevnější oceli, která zvyšuje tuhost běhounu. Zadní pneumatika má kromě toho měkčí konstrukci bočnic pro vyšší jízdní komfort a je o 650 gramů lehčí než předchůdce pneumatiky RS10 (BT003 Racing Street). Nižší hmotnost snižuje setrvačný efekt a usnadňuje naklánění motocyklu v zatáčkách. Běhoun zadní pneumatiky je vyroben z vrchní a spodní vrstvy s odlišným složením, což zvyšuje tuhost běhounu.

Výsledky testů společnosti Bridgestone na mezinárodním závodním okruhu Autopolis v Japonsku (červen 2014) ukazují, že vylepšená pneumatika Battlax RS10 nabízí výrazně vyšší úroveň přilnavosti na předním i zadním kole, a umožňuje tak rychlejší časy na kolo. Novinka bude uváděna na evropské trhy postupně od ledna 2015 v rozměrech 120/70 ZR 17 pro přední kolo a 190/55 ZR 17, resp. 200/55 ZR 17 pro zadní kolo.

Související články

Zcela nová radiální pneumatika Bridgestone Battlax Adventure A40
Zcela nová radiální pneumatika Bridgestone Battlax Adventure A40

Bridgestone rozšířil svůj sortiment závodních, sportovních a cestovních motocyklových pneumatik Battlax o segment Adventure pro endurové motocykly. Nová pneumatika Battlax Adventure A40, vystavená poprvé na veletrhu Intermot v Kolíně nad Rýnem, který se konal ve dnech od 1. do 5. října 2014, rozšiřuje možnosti využití univerzálních radiálních pneumatik pro jízdu na silnici i nezpevněných cestách […]

Nová pneumatika Bridgestone Battlax Sport Touring T30 EVO
Nová pneumatika Bridgestone Battlax Sport Touring T30 EVO

Bridgestone vylepšil výkon pneumatiky Battlax T30 na mokru. Zákazníci tak mají k dispozici sportovní cestovní radiální pneumatiku Battlax Sport Touring T30 EVO, která poskytuje nejlepší možnou kombinaci bezpečnosti, výkonu, univerzálnosti a potěšení z jízdy. Díky nejnovějším technologiím značky Bridgestone v oblastech směsi a tvaru dezénu bylo výše uvedených cílů dosaženo bez negativního vlivu na vynikající […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!