Michelin představuje novou řadu vysokovýkonných pneumatik navržených pro nový Porsche Cayenne

10. května 2010, 0:00

Teprve nedávno představilo Porsche svoje nové dynamické pojetí pod názvem – Porsche Intelligent Performance – které zapojuje výrobce vozidel do procesu zvyšování výkonnosti, při souběžném snižování spotřeby paliva a tím i emisí.

Tato strategie perfektně koresponduje se strategií společnosti Michelin v oblasti vývoje a výroby pneumatik, které poskytují vyrovnaný výkon ve všech požadovaných charakteristikách. Pneumatiky MICHELIN a zejména ty, které budou obuty na nový Porsche Cayenne, jsou navrženy tak, aby splňovaly přísné požadavky bezpečnosti, výkonu, úspory paliva a v neposlední řadě i životnosti.

Produktová řada MICHELIN pro nové SUV od Porsche je založena na třech stěžejních modelech. Všechny jsou označeny speciální značkou N na bočnici označující, že pneumatika splňuje přísné certifikační standardy Porsche. Mezi zmiňované tři modely patří:

– MICHELIN Latitude Tour HP
– MICHELIN Latitude Sport
– MICHELIN Latitude Alpin

Tato sestava zaručuje, že v létě i zimě bude nové Porsche Cayenne obuto do pneumatik s vylepšeným bezpečnostním profilem, se snížením negativním dopadem na životní prostředí a které vydrží déle. Porsche a Michelin tak demonstrovali schopnost společně vytvořit high-tec řešení.

Vyvážený výkon letních a zimních pneumatik je výsledkem dlouhodobé spolupráce a partnerství mezi Michelinem a Porschem, které se datuje do roku 1960. Aliance byla upevněna v roce 2002, kdy byl Michelin oceněn jako Porsche World Wide Cooperation Partner. Partnerství zahrnuje několik oblastí, včetně vývoje a závodění. Michelin také získal ocenění Nejlepší dodavatel Porsche pro rok 2004.

Zdroj: michelin.cz

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!