Léto může začít, z pneumatik Continental si může vybrat každý

30. března 2015, 7:59

S příchodem jara začíná období testů letních pneumatik, jejichž výsledky budou brzy zveřejňovat významné motoristické časopisy a autokluby. Produkty společnosti Continental již řadu let v hodnoceních pravidelně obsazují ta nejvyšší místa. První vydané články potvrzují, že letošní jaro nebude výjimkou – například časopis Auto Zeitung udělil pneumatikám ContiSportContact 5 hodnocení „velmi doporučujeme“. Redaktoři obzvlášť chválili jejich vynikající vyváženost, čímž zdůraznili jednu z hlavních oblastí mimořádné odbornosti vývojového oddělení z centrály společnosti v Hannoveru.

Dodat pneumatice s určitými vlastnostmi mimořádné schopnosti není ve skutečnosti nijak složité. Nejmodernější, vysoce výkonné produkty se však musí předvést v nejlepším světle nikoli pouze v jedné, ale v rozmanité škále jízdních situací. Vedle krátké brzdné dráhy na všech površích patří mezi speciální požadavky odolnost proti aquaplaningu, přesné odezvy řízení, přenos vysokých sil v zatáčkách, výborná trakce a předvídatelná charakteristika ovladatelnosti. V posledních letech se objevily především dva trendy. Na jedné straně musí být pneumatiky pro kompaktní vozy s neustále výkonnějšími motory uzpůsobeny pro ještě vyšší rychlost. Na straně druhé řidiči kladou stále větší důraz na úsporná řešení pneumatik s nízkým valivým odporem. Tyto požadavky jsou zahrnuty ve výkonových specifikacích nových produktů napříč všemi segmenty pneumatik ve vývojovém oddělení společnosti Continental v Hannoveru. Continental jako výrobce prémiových pneumatik vždy kladl při vývoji produktů důraz na optimalizaci všech bezpečnostních vlastností a současnou minimalizaci valivého odporu. To se náležitě promítlo také na aktuální řadě produktů. 

Prémiové letní pneumatiky pro všechny třídy osobních vozů
Pneumatiky ContiEcoContact 5 – model pro kompaktní vozy nižší střední třídy – nabízejí ideální kombinaci krátké brzdné dráhy na mokré i suché vozovce s nízkým valivým odporem. To vyžadovalo kompletní úpravu kostry, směsi, tvaru pneumatiky a jejího dezénu. Všechny inovativní změny nakonec umožnily výrazné snížení valivého odporu o 20%, což zaručuje podstatně nižší spotřebu paliva, vyšší bezpečnost brzdění a kratší brzdnou dráhu na mokré i suché vozovce. Zároveň byla o 12% prodloužena životnost. To znamená, že vozidlo vybavené pneumatikami ContiEcoContact 5 spotřebuje přibližně o 3% méně paliva než stejné vozidlo s běžnými pneumatikami. Pneumatika byla také schválena pro rychlost až 300 km/h, takže ideálním způsobem splňuje požadavek na neustále vyšší rychlosti v segmentu menších vozů.

Standardní pneumatiky pro vozy od kompaktní po luxusní třídU ContiPremiumContact 5 jsou také schváleny pro rychlost dosahující až 300 km/h. Tento velkoobjemový model nabízí krátkou brzdnou dráhu na mokré i suché vozovce, nízký valivý odpor, dlouhou životnost, přesné ovládání a vynikající celkový jízdní komfort.

Pro sportovní osobní vozy a výkonná SUV vyvinula společnost Continental pneumatiky ContiSportContact 5 ContiSportContact 5 SUV. Obě nabízejí vysokou přilnavost a krátkou brzdnou dráhu na mokré i suché vozovce. Za zmínku pak stojí především nízký valivý odpor a dlouhá životnost, což není u sportovních pneumatik běžné. Těchto vylepšení bylo možné dosáhnout zejména díky směsi nazvané BlackChili, která umožňuje maximální přenos sil při brzdění a současně zajišťuje nízký valivý odpor v normálních jízdních situacích. Navíc tyto pláště umožňují přesné ovládaní, takže jak pneumatiky ContiSportContact 5, tak jejich větší verze ContiSportContact 5 SUV dovolují jízdu ve velmi dynamickém stylu. Tyto pneumatiky jsou také schváleny pro rychlosti až 300 km/h.

Ještě sportovnějším designem se mohou pochlubit pneumatiky ContiSportContact 5 P pro vozy s mimořádně výkonnými motory. Osobní vozy s pohonem zadních kol mají nespornou výhodu v oblasti akcelerace, brzdění a ovladatelnosti, pokud mají na přední a zadní nápravě pneumatiky odlišných rozměrů, proto byly pneumatiky ContiSportContact 5 P systematicky navrženy právě pro tuto koncepci pohonu. Vyráběny jsou dva odlišné modely pro přední a zadní nápravu. Provedení pro přední nápravu lze u sportovních vozů s pohonem předních kol použít na všechna kola.

Speciální letní dezény pro elektromobily a hybridní vozy
Prvotřídní výkony ve zcela jiné oblasti nabízejí pneumatiky Conti.eContact, které byly v roce 2011 uvedeny pro elektromobily a v roce 2014 upraveny, aby vyhovovaly speciálním potřebám hybridních vozů. Díky zavedení řady nových technologií a postupů jsou nové pneumatiky Conti.eContact prvním produktem společnosti Continental, který dosahuje na štítku EU nejvyššího hodnocení A pro přilnavost na mokru a valivý odpor, přičemž nedošlo k výraznějším kompromisům u mnoha jiných výkonových parametrů. Tyto pneumatiky dosahují extrémně nízkého valivého odporu, který je o 20% nižší než u běžných pneumatik. Pneumatiky Conti.eContact se také vyznačují tradičně vysokou úrovní bezpečnostních vlastností. K dispozici jsou pneumatiky šesti rozměrů pro 17" a 18" ráfky, speciálně navržené pro vozy jako BMW 5 ActiveHybrid, VW Touareg Hybrid, Porsche Cayenne S Hybrid a Opel Ampera.

Speciální letní profesionální produkty pro vozy s pohonem všech kol
Speciální výzvy vždy vyžadují speciální řešení. Přestože rozjezd na kluzké vozovce je snazší ve vozidle s pohonem všech kol, ve srovnání s běžnými osobními vozy mají podstatně větší hmotnost, což klade vyšší nároky na brzdění a zatáčení – a to při rychlostech srovnatelných se sedany střední třídy nebo dokonce sportovními vozy. Společnost Continental nabízí různé modely letních pneumatik pro tuto kategorii automobilů, aby co nejlépe pokryla potřeby různých vozů a jejich rozmanitých způsobů použití.

Pneumatiky Conti4x4Contact jsou obzvlášť vhodné pro kompaktní a standardní SUV a crossovery. Nabízejí vynikající trakci na silnici a ve snadno sjízdném terénu. Vyznačují se také krátkou brzdnou dráhou, rychlou odezvou řízení a vysokým stupněm směrové stability. Střídavě uspořádané bloky dezénu vytváří minimální hluk, zatímco široké podélné a příčné drážky výrazně snižují nebezpečí aquaplaning.

Pro rychlejší a výkonnější vozy s pohonem všech kol Continental doporučuje pneumatiky Conti4x4SportContact. Jejich asymetrický dezén a kompaktní oblast vnějšího ramene zaručují vynikající stabilitu v zatáčkách, zatímco širší drážky dezénu efektivně odvádějí vodu na deštěm promáčených silnicích. Řady bloků dezénu jsou navíc uspořádané střídavě pro dosažení tiššího odvalování.

Pneumatiky ContiCrossContact LX Sport byly vyvinuty speciálně pro originální prvovýbavu, ale staly se také oblíbenou volbou na poli aftermarketu a jsou prodávány a distribuovány prostřednictvím dealerů s automobily a prodejců pneumatik. Pro vozy s výkonnými motory nabízejí dobrou přilnavost, přesné reakce řízení na mokrých i suchých silnicích, dlouhý kilometrový proběh a komfort. Mezi jejich možná použití patří především jízda po dlážděných silnicích, venkovských a polních cestách, stejně jako použití v lehkém terénu – například při tažení přepravníku koní. Jsou schváleny pro rychlosti až do 300 km/h.

Čtvrté v této skupině jsou pneumatiky ContiCrossContact AT vyvinuté tak, aby vyhověly požadavkům řidičů, kteří chtějí využívat svůj vůz s pohonem všech kol v terénu, ale současně požadují komfortní rezervu bezpečnosti při jízdě na silnici. Pneumatiky ContiCrossContact AT jsou v mnoha rozměrech k dostání rovněž s bílými nápisy na bočnicích. Jsou schváleny pro rychlosti až do 210 km/h.

V Evropě míra použití v originální výbavě přesahuje 30%
Produkty společnosti Continental vyvinuté pro použití na poli aftermarketu si již mnoho let v testech pořádaných mezinárodními odbornými automobilovými časopisy a automobilovými kluby vedou mimořádně dobře. Ovšem dalším důkazem jejich kvality je bezpočet schválení od předních evropských, amerických a asijských automobilek k  použití jako originální výbavy pro jejich vozy. Požadavky automobilek jsou rok od roku přísnější. Zatímco v předchozích letech byla prvořadá důležitost přikládána bezpečnosti, ovladatelnosti, komfortu a kilometrovému proběhu, dnes jsou podstatné také faktory jako nízký valivý odpor, odolnost proti defektu, nízká hlučnost a přizpůsobení speciálním konceptům pohonu a motoru. Aby přední výrobce pneumatik z Hannoveru tyto požadavky splnil, nabízí vysoce individuální řešení pro téměř všechny typy vozů. 

Tisková zpráva společnosti Continental Barum s.r.o.

Související články

Dešťový specialista Uniroyal uvádí nový letní plášť RainExpert 3 inspirovaný žraločí kůží
Dešťový specialista Uniroyal uvádí nový letní plášť RainExpert 3 inspirovaný žraločí kůží

Značka Uniroyal představuje novou letní pneumatiku RainExpert 3, specializující se na mokrý povrch vozovky. Pro bezpečnější a jistější jízdu je vybavena unikátní technologií žraločí kůže Shark Skin Technology (SST), která účinněji odvádí vodu. Široké portfolio rozměrů uspokojí všechny běžné osobní automobily a vozy SUV. Jako ryba ve vodě se pneumatiky Uniroyal cítí za deště. A […]

Pneumatika Continental ContiPremiumContact 5 získala nejvyšší doporučení od ADAC, ÖAMTC, TCS a Stifftung Warentest
Pneumatika Continental ContiPremiumContact 5 získala nejvyšší doporučení od ADAC, ÖAMTC, TCS a Stifftung Warentest

Letní pneumatika ContiPremiumContact 5 získala nejvyšší hodnocení v dalších aktuálních testech. Tentokrát se jednalo o prestižní test organizovaný předními autokluby z Německa, Rakouska a Švýcarska společně se spotřebitelskou organizací Stifftung Warentest. ContiPremiumContact 5 v rozměru 185/60 R 14 pro kompaktní vozy zaznamenala nejlepší výsledky v ovladatelnosti na vodě a na suchu a coby vítěz testu […]

Nová Škoda Superb vyjíždí na pneumatikách Continental
Nová Škoda Superb vyjíždí na pneumatikách Continental

Vlajková loď české značky je vybavena pneumatikami ContiEcoContact 5 a ContiPremiumContact 5. Nová Škoda Superb míří do showroomů na pneumatikách značky Continental. Český výrobce automobilů schválil pneumatiky ContiEcoContact 5 a ContiPremiumContact 5 jako originální vybavení pro svou vlajkovou loď. Oba modely pneumatik o rozměru 215/55 R 17 V se momentálně dodávají do závodu značky Škoda […]

Test společnosti Continental AG potvrdil, že kvalita pneumatik je klíčovým faktorem pro maximální přilnavost k vozovce
Test společnosti Continental AG potvrdil, že kvalita pneumatik je klíčovým faktorem pro maximální přilnavost k vozovce

Během posledních 15 let došlo díky pneumatikám k významnému zlepšení v aktivní jízdní bezpečnosti. Stojí za tím modernizace jejich výroby v souladu s nejnovějšími technologiemi, vývoj pokročilejších směsí i optimalizace dezénů. Výrobcům pneumatik, společnost Continental AG nevyjímaje, se tak povedlo podstatně zkrátit brzdnou dráhu, zlepšit handling a snížit valivý odpor. Srovnáním nových pneumatik s předchozími […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!