Nová sportovní radiální pneumatika Bridgestone Battlax RS10

27. dubna 2015, 9:12

Bridgestone představil nejnovější pneumatiku Battlax Racing Street RS10 s přepracovanou konstrukcí a novým složením směsi. Nová sportovní radiální pneumatika Battlax nahrazuje pneumatiku Battlax BT003RS a vášnivým jezdcům nabízí sportovnější ovladatelnost a vyšší úroveň kontroly s rychlejší akcelerací ze zatáček, vylepšenými reakcemi na řízení, preciznější směrovou stabilitou v zatáčkách a bezpečnou stabilitou při brzdění, zejména na suchém povrchu. Směsi se speciálním složením jsou strategicky rozmístěny pro zajištění bezpečné přilnavosti na kluzkém povrchu.

„Naším cílem je vyrábět vysokovýkonné radiální pneumatiky pro nadšené majitele supersportovních motocyklů a nejnovějších sportovních motocyklů bez kapotáže, kteří si užívají jízdu po běžných silnicích, ale příležitostně zavítají se svými stroji také na závodní okruh. Vylepšená pneumatika Bridgestone Battlax RS10 jim poskytne vysokou přilnavost a výkon pro dosažení ještě vyšší úrovně radosti z jízdy a kontroly,“říká Jake Rønsholt, generální ředitel obchodní jednotky Consumer Business Unit ve společnosti Bridgestone Europe.

Analytické metody z MotoGP™
Inženýři Bridgestone se ve snaze o zvýšení výkonu a přilnavosti na suchém povrchu při zachování dosavadní úrovně provozních vlastností na mokru zaměřili na styčnou plochu pneumatiky RS10, aby optimalizovali přilnavost, stabilitu a tlumení rázů od nerovností. Důkladné revizi podrobili kompletní konstrukci a dezén dosavadní pneumatiky.

Během vývoje nových dezénů pro přední a zadní pneumatiku byly použity analytické metody, jimiž jsou optimalizovány závodní pneumatiky Bridgestone pro MotoGP™. Styčná plocha přední i zadní pneumatiky byla zvětšena novým dezénem s drážkami uspořádanými daleko od sebe a ve směru sil působících na pneumatiku při průjezdu zatáčkou. Tato konstrukce zvyšuje tuhost bloků, a tím i stabilitu, zlepšuje předvídatelnost chování motocyklu, a poskytuje tak jezdci pocit stability při brzdění i ve fázi akcelerace.

Stabilitu při průjezdu zatáčkou dále optimalizuje nový 3D design stěn drážek, který zvyšuje tuhost bloků dezénu. Samostatné krátké drážky u zadní pneumatiky podporují při průjezdu zatáčkou správnou deformaci pneumatiky kolem drážek, čímž zvyšují přilnavost a zlepšují akceleraci ze zatáčky.

Nové složení směsi
Vyšší úrovně přilnavosti v širším rozpětí provozních teplot je dosaženo použitím nově vyvinuté směsi, která poskytuje jezdcům vynikající ovladatelnost a precizní vedení stopy. Přepracován byl rovněž profil nové pneumatiky RS10, která má nyní větší styčnou plochu při středním až velkém bočním náklonu. Výsledkem je lepší přilnavost. Tato změna optimalizuje preciznost vedení stopy a zvyšuje jistotu jezdce při průjezdu zatáčkou.

Konstrukce pneumatiky Battlax RS10 byla přepracována s cílem vylepšit chování v zatáčkách, zvýšit stabilitu a optimalizovat jízdní komfort. Bezešvý nárazník Bridgestone MSB (Mono-Spiral Belt) přední pneumatiky je vyroben z pevnější oceli, která zvyšuje tuhost běhounu. Zadní pneumatika má kromě toho měkčí konstrukci bočnic pro vyšší jízdní komfort a je o 650 gramů lehčí než předchůdce pneumatiky RS10 (BT003 Racing Street). Nižší hmotnost snižuje setrvačný efekt a usnadňuje naklánění motocyklu v zatáčkách. Běhoun zadní pneumatiky je vyroben z vrchní a spodní vrstvy s odlišným složením, což zvyšuje tuhost běhounu.

Výsledky testů společnosti Bridgestone na mezinárodním závodním okruhu Autopolis v Japonsku (červen 2014) ukazují, že vylepšená pneumatika Battlax RS10 nabízí výrazně vyšší úroveň přilnavosti na předním i zadním kole, a umožňuje tak rychlejší časy na kolo. Novinka je uváděna na evropské trhy postupně od ledna 2015 v rozměrech 120/70 ZR 17 pro přední kolo a 190/55 ZR 17, resp. 200/55 ZR 17 pro zadní kolo.

Související články

Zcela nová radiální pneumatika Bridgestone Battlax Adventure
Zcela nová radiální pneumatika Bridgestone Battlax Adventure

Bridgestone rozšířil svůj sortiment závodních, sportovních a cestovních motocyklových pneumatik Battlax o segment Adventure pro endurové motocykly. Nová pneumatika Battlax Adventure A40 rozšiřuje možnosti využití univerzálních radiálních pneumatik pro jízdu na silnici i nezpevněných cestách za každého počasí. Nová pneumatika je určena pro početnou skupinu motocyklistů, kteří jezdí se svým endurem převážně na silnici. Spojením […]

Nová pneumatika Bridgestone B280 nabízí bezpečnou jízdu na mokré silnici v městském prostředí
Nová pneumatika Bridgestone B280 nabízí bezpečnou jízdu na mokré silnici v městském prostředí

Bridgestone, největší výrobce pneumatika a gumárenských produktů na světě, představil novou univerzální pneumatiku B280 s vysokou úrovní výkonu na mokru. Novinka je nabízena ve třech oblíbených rozměrech pro malé a městské vozy. Pneumatika B280 je zaměřena na každodenní řidiče, kteří hledají pneumatiky s dobrým poměrem cena/výkon, ale zároveň vyžadují kvalitu prémiové značky a spolehlivý výkon na […]

Nová pneumatika Bridgestone Battlax Sport Touring T30 EVO
Nová pneumatika Bridgestone Battlax Sport Touring T30 EVO

Bridgestone vylepšil výkon pneumatiky Battlax T30 na mokru. Zákazníci tak mají k dispozici sportovní cestovní radiální pneumatiku Battlax Sport Touring T30 EVO, která poskytuje nejlepší možnou kombinaci bezpečnosti, výkonu, univerzálnosti a potěšení z jízdy. Díky nejnovějším technologiím značky Bridgestone v oblastech směsi a tvaru dezénu bylo výše uvedených cílů dosaženo bez negativního vlivu na vynikající […]

Bridgestone a Saroléa se připravují na soutěž TT Zero 2015
Bridgestone a Saroléa se připravují na soutěž TT Zero 2015

Nový motocykl SP7, vybavený závodními pneumatikami Bridgestone Battlax V02, se důkladně připravuje na závod Isle of Man TT Zero, který se uskuteční 10. června. Nový motocykl Saroléa SP7 opět prokazuje, že „ekologický“ neznamená „pomalý“, neboť se může pochlubit nejvyšší rychlostí 270 km/h a zrychlením z 0 na 100 km/h za bleskových 2,8 sekundy. Enormní hnací sílu […]

Bridgestone představil nové motocyklové pneumatiky ve velkém stylu
Bridgestone představil nové motocyklové pneumatiky ve velkém stylu

Bridgestone představil nejnovější motocyklové pneumatiky pro endurové a cestovní motocykly v atraktivní oblasti jižního Portugalska. Pozvaní hosté měli příležitost vyzkoušet zcela novou pneumatiku Bridgestone Battlax Adventure A40 na úchvatných cestách u mysu Cabo de São Vicente, zatímco pozoruhodnou pneumatiku Battlax T30 EVO pro sportovní cestovní motocykly prověřili na silnicích plných zatáček, vedoucích po nádherném portugalském […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!