Zcela nová radiální pneumatika Bridgestone Battlax Adventure

23. dubna 2015, 9:39

Bridgestone rozšířil svůj sortiment závodních, sportovních a cestovních motocyklových pneumatik Battlax o segment Adventure pro endurové motocykly. Nová pneumatika Battlax Adventure A40 rozšiřuje možnosti využití univerzálních radiálních pneumatik pro jízdu na silnici i nezpevněných cestách za každého počasí. Nová pneumatika je určena pro početnou skupinu motocyklistů, kteří jezdí se svým endurem převážně na silnici.

Spojením zkušeností z MotoGP, využívaných v konstrukci pneumatik Battlax, a osvědčeného výkonu pneumatik Battle Wing vytvořil Bridgestone pneumatiku Adventure, která poskytuje vyšší úroveň trakce a stability, zejména na mokrém povrchu, společně s větší odolností.

Větší radost z jízdy a vyšší bezpečnost ve všech podmínkách
Cílem inženýrů společnosti Bridgestone bylo výrazně vylepšit ovladatelnost na suchu a mokru v porovnání s pneumatikami Battle Wing, při zachování vysoké úrovně stability a odolnosti, aby bylo možné majitelům endurových motocyklů poskytnout ještě větší potěšení z jízdy při vyšší bezpečnosti na všech cestách a za všech podmínek.

Vytyčeného cíle bylo dosaženo pneumatikou Battlax Adventure A40, která se může pochlubit především lepší ovladatelností na suchu bez ztráty stability. Nový dezén přední pneumatiky vytváří větší styčnou plochu při velkém bočním náklonu, což zvyšuje přilnavost při průjezdu zatáčkou. Větší bloky zvyšují tuhost, a tím i stabilitu při zatáčení. A konstrukce bezešvého nárazníku Bridgestone MSB (Mono-Spiral Belt) na přední pneumatice vylepšuje pohlcování rázů od nerovností, z čehož pro jezdce plyne vyšší jízdní komfort a menší únava.

Nová konstrukce drážek zvyšuje přilnavost na mokru a stabilitu v zatáčkách
Dalším přínosem je vylepšený výkon na mokru díky novému složení směsi s patentovanou technologií Bridgestone NanoPro-Tech, která omezuje zahřívání pneumatiky v důsledku jejího deformování při odvalování. Bridgestone pro pneumatiku A40 zároveň přepracoval dezén běhounu s cílem vylepšit výkon na mokru a zvýšit stabilitu. Nově navrženým zakřivením a uspořádáním drážek v dezénu přední pneumatiky se podařilo zvýšit stabilitu při průjezdu zatáčkou. Širší drážky na přední a zadní pneumatice vylepšují odvádění vody ze stopy a optimalizují výkon na mokru. Novým uspořádáním drážek na zadní pneumatice vznikly větší bloky dezénu, které zvyšují tuhost, a tím i stabilitu při průjezdu zatáčkou.

„Bridgestone s novou pneumatikou Battlax Adventure A40 navazuje na stabilitu pneumatik Battle Wing a přidává k ní vyšší úroveň výkonu na suchu a mokru,“říká Jake Rønsholt, generální ředitel obchodní jednotky Consumer Business Unit ve společnosti Bridgestone Europe.

Výsledky testů potvrzují výrazné zlepšení výkonu pneumatiky Battlax Adventure A40 na mokru v porovnání s pneumatikou Battle Wing, včetně optimalizované ovladatelnosti při smyku, vyšší přilnavosti a kratší brzdné dráhy. Testování na suchu prokázalo vysokou úroveň stability při jízdě přímým směrem a snadné řízení, aniž by došlo ke zkrácení životnosti pneumatiky.

„Bridgestone testoval pneumatiku Battlax Adventure A40 ve velmi rozmanitých podmínkách evropského kontinentu a na základě výsledků důkladných jízdních zkoušek jsme přesvědčeni o tom, že si jezdci budou s touto pneumatikou užívat sportovnějších a zároveň bezpečnějších provozních vlastností na všech cestách a za všech povětrnostních podmínek,“říká Jake Rønsholt, generální ředitel obchodní jednotky Consumer Business Unit ve společnosti Bridgestone Europe.

Související články

Bridgestone: Když se chystáte měnit pneumatiky…
Bridgestone: Když se chystáte měnit pneumatiky…

Pokud jste ještě nepřezuli na letní, pak je nejvyšší čas! Odborníci Bridgestone radí, na co se zaměřit při přípravě auta na letní sezónu. Zkontrolujte stav pneumatik z minulého roku. Ještě, než se pustíte do přezouvání, kritickým okem zhodnoťte ty loňské. Nové byste měli pořídit, jakmile hloubka dezénu dosáhne pouhého 1,6 mm, anebo pokud na nich […]

Nová pneumatika Bridgestone B280 nabízí bezpečnou jízdu na mokré silnici v městském prostředí
Nová pneumatika Bridgestone B280 nabízí bezpečnou jízdu na mokré silnici v městském prostředí

Bridgestone, největší výrobce pneumatika a gumárenských produktů na světě, představil novou univerzální pneumatiku B280 s vysokou úrovní výkonu na mokru. Novinka je nabízena ve třech oblíbených rozměrech pro malé a městské vozy. Pneumatika B280 je zaměřena na každodenní řidiče, kteří hledají pneumatiky s dobrým poměrem cena/výkon, ale zároveň vyžadují kvalitu prémiové značky a spolehlivý výkon na […]

Nová sportovní radiální pneumatika Bridgestone Battlax RS10
Nová sportovní radiální pneumatika Bridgestone Battlax RS10

Bridgestone představil nejnovější pneumatiku Battlax Racing Street RS10 s přepracovanou konstrukcí a novým složením směsi. Nová sportovní radiální pneumatika Battlax nahrazuje pneumatiku Battlax BT003RS a vášnivým jezdcům nabízí sportovnější ovladatelnost a vyšší úroveň kontroly s rychlejší akcelerací ze zatáček, vylepšenými reakcemi na řízení, preciznější směrovou stabilitou v zatáčkách a bezpečnou stabilitou při brzdění, zejména na […]

Nová pneumatika Bridgestone Battlax Sport Touring T30 EVO
Nová pneumatika Bridgestone Battlax Sport Touring T30 EVO

Bridgestone vylepšil výkon pneumatiky Battlax T30 na mokru. Zákazníci tak mají k dispozici sportovní cestovní radiální pneumatiku Battlax Sport Touring T30 EVO, která poskytuje nejlepší možnou kombinaci bezpečnosti, výkonu, univerzálnosti a potěšení z jízdy. Díky nejnovějším technologiím značky Bridgestone v oblastech směsi a tvaru dezénu bylo výše uvedených cílů dosaženo bez negativního vlivu na vynikající […]

Bridgestone a Saroléa se připravují na soutěž TT Zero 2015
Bridgestone a Saroléa se připravují na soutěž TT Zero 2015

Nový motocykl SP7, vybavený závodními pneumatikami Bridgestone Battlax V02, se důkladně připravuje na závod Isle of Man TT Zero, který se uskuteční 10. června. Nový motocykl Saroléa SP7 opět prokazuje, že „ekologický“ neznamená „pomalý“, neboť se může pochlubit nejvyšší rychlostí 270 km/h a zrychlením z 0 na 100 km/h za bleskových 2,8 sekundy. Enormní hnací sílu […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!