Hankook racing team skončil na druhém místě v závodě 24 hodin Le Mans

7. července 2010, 0:00

Hankook-Farnbacher Racing Team se umístil na 2. místě ve 24 hodinovém závodě Le Mans. Stupně vítězů tohoto světového vytrvalostního závodu demonstrovaly pokročilou technologii pneumatik Hankook.

Hankook – Farnbacher Racing Team, sponzorovaný společností Hankook Tire, skončil na druhém místě v závodě 24 hodin Le Mans, který je světově neprestižnějším vytrvalostním závodem na okruhu Sarthe Le Mans ve Francii.

Hankook Farnbacher Racing Team tvořili řidiči Dominik Farnbacher, Allan Simonsen a Lehman McGrath Keen III. Tito jezdci s jejich Ferrari F430 GTC, které bylo vybaveno pneumatikami Ventus F200 Hankook, skončili na druhém místě v kategorii GT2. Tento tým dosáhl stupně vítězů i přes teprve druhou účast v soutěži.

Od roku 1923, kdy byl závod 24 hodin Le Mans poprvé zahájen, se stal jedním ze třech hlavních vytrvalostních závodů spolu s 24 hodinovým závodem na trati Nürburgring v Německu a 24 hodinovým závodem na okruhu SPA v Belgii. Je to vysilující závod, kdy soutěžící musí překonat 300 kol na 13 km trati rychlostí 300 km/h po dobu 24 hodin. Samotné dokončení závodu je impozantní výkon, který svědčí o kvalitě pneumatik a závodního vozu. Pouze 9 jezdcům z 18 konkurenčních vozů v kategorii GT2 se v letošním roce podařilo závod dokončit.

“Pro vývojové centrum Hankook Tire bylo potěšením podpořit tento tým svou pokročilou technologií a podílet se na na skvělém výkonu v této nejvyšší třídě motoristických událostí,” řekl Se Heon Kim, viceprezident oddělení značky Hankook Tire. "Budeme i nadále investovat do motosportu a usilovat o technologickou inovaci při vývoji pneumatik, které budou plnit očekávání 60 miliónů našich zákazníků po celém světě."

Vposledních letech společnost Hankook Tire rozšířila své investice do motosportu, protože má v plánu se i nadále účastnit dalších renomovaných závodů a to ve větší míře než doposud. Závodní týmy sponzorované společností Hankook Tire soutěžily v CJ Super O závodu v Koreji, na mistrovství a rally šampionátu v Číně a Super GT v Japonsku. V loňském roce sponzorovaný tým získal třetí místo ve třídě GT2 v prvním kole evropské Le Man série. Letos v květnu společnost Hankook Tire sponzorovala tým, který utržil celkově druhé místo v závodě 24 hodin v závodě na německém Nürburgringu.

Zdroj: hankookpneu.cz