Celoroční pneumatika Nokian Weatherproof je vítězem testu pneumatik časopisu „Auto Express“

22. října 2015, 8:52

Nová pneumatika Nokian Weatherproof je vítězem testu celoročních pneumatik britského motoristického časopisu „Auto Express“, sesterského časopisu německého časopisu „Auto Bild“. Svými „pozoruhodnými schopnostmi na sněhu a na velmi mokré vozovce“ dosáhla tato nová celoroční pneumatika společnosti Nokian Tyres vítězství s hodnocením „Nejlepší nákup časopisu Auto Express 2015“. Jedinečná celoroční pneumatika Nokian Weatherproof světového severského výrobce pneumatik kombinuje spolehlivou zimní bezpečnost zimních pneumatik Nokian s precizní jízdní stabilitou a přesným ovládáním letních pneumatik Nokian.

Toto vítězství podtrhují dle časopisu „Auto Express“ mimořádné vlastnosti pneumatiky Nokian Weatherproof na sněhu a na velmi mokré vozovce. Nová vysoce výkonná pneumatika dosahuje jako držitel prvního místa nejlepšího hodnocení v disciplínách „Brzdné vlastnosti na sněhu“, „Přilnavost na sněhu“, „Kruhová jízda na sněhu / Boční vedení“, „Akvaplaning podélně“ a „Kruhová jízda na mokré vozovce / Boční vedení“.

Celoroční pneumatika Nokian Weatherproof dosáhla v kategoriích brzdění, trakce a ovládání na sněhu trojnásobného vítězství s hodnocením 100% a porazila tak dokonce i srovnatelné zimní pneumatiky. Vítězná pneumatika si při testu na sněhu udržela dobrý záběr, vedla vůz spolehlivě zatáčkami a umožnila řidiči dřívější zrychlení, aniž by došlo k vybočení z dráhy. Také při akvaplaningu na značně mokré vozovce si udržela vedoucí roli, a to zejména v zatáčkách.

Auto Express, jeden z největších britských motoristických časopisů, testoval 6 evropských prvotřídních pneumatik velikosti 205/55 R 16 na voze VW Golf, mezi nimi novinky jako např. Goodyear Vector 4Seasons Gen-2, Pirelli Cinturato AllSeason a Vredestein Quatrac 5. Dodatečně Auto Express srovnával tyto celoroční pneumatiky se zimní pneumatikou ContiWinterContact TS850 a letní pneumatikou Dunlop Sport BluResponse. Jako vítěz testů dosáhla pneumatika Nokian Weatherproof ve většině disciplín lepších výsledků než referenční zimní a letní pneumatika.

Celoroční pneumatika Nokian Weatherproof – bezpečný jízdní komfort po celý rok –  2v1
Nová série vysoce výkonných celoročních pneumatik Nokian Weatherproof ukončuje ruletu výměny pneumatik, která motoristy každé léto a zimu znervózňuje. Celoroční pneumatiky Nokian Weatherproof jsou opravdové zimní i letní pneumatiky zároveň  –  2v1. Tento multitalent, zimní + letní pneumatika Nokian Weatherproof, je koncipován pro řidiče, kteří chtějí jezdit bezpečně na sněhu a sněhové břečce, ale i efektivně a bez námahy v létě. Zatímco jsou obvyklé celoroční pneumatiky vlastně letní pneumatiky s některými vlastnostmi pro jízdu v zimě, je Nokian Weatherproof jak pravá zimní pneumatika pro Českou republiku, tak i špičková letní pneumatika zároveň.

Finské celoroční pneumatiky zaručují dlouhodobý výkon pro moderní osobní automobily, SUV a skříňové a dodávkové automobily. Všechny velikosti těchto celoročních pneumatik jsou oficiálně schváleny jako zimní pneumatiky a jsou označeny symbolem sněhové vločky (3PMSF).

Série nových celoročních pneumatik Nokian Weatherproof 2v1 nabízí na trhu pro segment celoročních pneumatik jeden z největších produktových programů a obsahuje velikosti od 13" do 18" v rychlostních třídách T (190 km/h), H (210 km/h) až V (240 km/h). Mnoho velikostí je označeno XL a jsou tak konstruovány pro maximální možnou nosnost. Pro transportní automobily, dodávky a skříňové automobily byla vyvinuta nová pneumatika Nokian Weatherproof C v paletě velikostí od 14" do 16" v rychlostních třídách R (170 km/h) až T (190 km/h). Jsou nabízeny různé profily běhounu, jak pro větší vozidla, tak i pro menší zatížení.

Celoroční pneumatika Nokian Weatherproof  – pro všechna čtyři roční období

  • S převahou na sněhu, excelentní záběr dokonce i na mokré vozovce
  • Trvale vysoký výkon po celý rok
  • Extrémně stabilní a komfortní jízdní vlastnosti
Tisková zpráva Nokian Tyres

Související články

Pneumatiky Nokian Weatherproof All-Weather – bezpečná a pohodlná jízda po celý rok
Pneumatiky Nokian Weatherproof All-Weather – bezpečná a pohodlná jízda po celý rok

Nová řada vysoce výkonných zimních pneumatik Nokian Weatherproof ukončí kolotoč výměny pneumatik, která obtěžuje řidiče vždy na jaře a na podzim. Tyto vynikající příklady revoluční koncepce All-Weather firmy Nokian Tyres kombinují spolehlivou zimní bezpečnost s precizní jízdní stabilitou a jistým ovládáním letních pneumatik Nokian. Špičkové inovace od nejsevernějšího výrobce pneumatik jsou zárukou, že řada pneumatik […]

NOKIAN: Nejvyšší třída AA na štítku pneumatiky je nyní realitou i pro zimní pneumatiky
NOKIAN: Nejvyšší třída AA na štítku pneumatiky je nyní realitou i pro zimní pneumatiky

Nokian Tyres přichází s první zimní pneumatikou třídy AA co do přilnavosti na mokré vozovce a spotřeby paliva a rovněž s první zimní pneumatikou třídy A pro osobní vozidla První zimní pneumatika na světě v nejlepší třídě A na štítku pneumatiky co do přilnavosti na mokré vozovce a spotřeby paliva přichází od Nokian Tyres, a sice Nokian […]

Nokian eLine 2 – Maximální bezpečnost v ekologickém balení
Nokian eLine 2 – Maximální bezpečnost v ekologickém balení

Nová letní pneumatika Nokian eLine 2 s klasifikací AA zaručuje špičkový a spolehlivý výkon za každého počasí. Prémiová letní pneumatika společnosti Nokian Tyres, nejseverněji sídlícího výrobce pneumatik na světě, nabízí nejlepší možnou přilnavost za mokra a palivovou účinnost ve třídě A podle systému označování pneumatik EU. To v praxi znamená, že na mokré vozovce může […]

NEXUS AUTOMOTIVE INTERNATIONAL odhaluje letošní vítěze ceny „Inovativní dodavatel roku“
NEXUS AUTOMOTIVE INTERNATIONAL odhaluje letošní vítěze ceny „Inovativní dodavatel roku“

Vítězné pneumatiky Nokian Weatherproof prokázaly v testu celoročních pneumatik francouzského automobilového magazínu L’argus velmi dobrý výkon i vysokou bezpečnost. Nové celoroční pneumatiky značky Nokian Tyres předvedly velmi vyváženou kombinaci vlastností na mokré i suché vozovce a staly se také vítězem ve všech testech v jízdě na sněhu. Pneumatiky Nokian Weatherproof zaznamenaly „dobré výsledky“ při brzdění […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!