Pneumatika MICHELIN CerexBib zvyšuje efektivitu kombajnů díky použití technologie MICHELIN Ultraflex

16. srpna 2010, 0:00

Obilní zemědělci potřebují silnější, těžší a širší pneumatiky určené pro sklizeň, aby mohli zvýšit svou produktivitu. Ale poptávka po efektivnějších sklizňových pneumatikách představuje pro výrobce určité nevýhody, protože musí vzít v úvahu udusávání půdy, nákladovou kapacitu a dopravní předpisy.

Michelin společně s firmou Claas, předním výrobcem kombajnů, vyvinul pneumatiku pro nejnovější generaci zemědělských strojů, která reaguje na tyto požadavky. Právě svými pneumatikami pomáhá Michelin výrobcům dále zvyšovat produktivitu kombajnů.

Díky použití technologie MICHELIN Ultraflex (viz strana 7) je nový CerexBib jedinou komerčně dostupnou pneumatikou, která je provozu schopná při natlakování na méně než 2 bary. Díky lepší možnosti podhuštění než jakákoliv jiná současná pneumatika na trhu má MICHELIN CerexBib stopu o 20% větší než běžná pneumatika. Tím snižuje udusávání půdy. Mimo to je možné sklízet díky delší stopě CerexBib déle, protože se počítá s jejím použitím i za deštivého počasí.

Celkově je nová generace žacích kombajnů mnohem těžší, protože má větší žací hlavu, větší kapacitu přepravníku a výkonnější a těžší motory. Ve srovnání s běžnou pneumatikou nabízí nový MICHELIN CerexBib a použití technologie MICHELIN Ultraflex technology o 20% větší nákladovou kapacitu při stejném tlaku. MICHELIN CerexBib je pneumatika, která je vhodná pro nejnovější generaci kombajnů. Díky ní mohou výrobci těchto strojů znovu a znovu posunovat pomyslné hranice, které musí respektovat při vývoji stále lepších a výkonnějších generací zemědělských strojů.

Při stále častější a delší jízdě po silnici nabízí nový MICHELIN CerexBib naprosto bezkonkurenční výhodu – pneumatika je ve srovnání se svými běžně dostupnými konkurenty užší. Například nový MICHELIN CerexBib IF 680/85 R 32 má stejnou zátěžovou kapacitu jako pneumatika velikosti 800/70 R 32. Proto mohou výrobci navrhovat a vyrábět větší kombajny, aniž by přesáhli celkovou šířku stroje 3,5 metrů. A to je velmi důležité, protože podle směrnic EU musí být kombajny širší než uvedených 3,5 metrů při jízdě po silnici doprovázeny doprovodným vozidlem.

Základem nového MICHELIN CerexBibu je použití technologie MICHELIN Ultraflex, nové materiály a inovovaný běhoun. To vše pomáhá chránit pole a pro stroje znamená menší celkovou šíři a větší kapacitu. Tato trojí výhoda slouží obilným farmářům, zemědělským manažerům, zemědělským družstvům a všem ostatním klíčovým hráčům tohoto odvětví.

 

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!