Na německých silnicích jsou povinné pneumatiky M + S

19. prosince 2010, 0:00

Nová německá právní úprava, která vstoupila v platnost dne 4. prosince, vyžaduje použití pneumatik M+S na hnací nápravě, pokud je silnice pokrytá sněhem, ledem nebo námrazou. Všechny autobusy s kapacitou více než 8 osob a všechna vozidla nad 3,5 tuny budou muset být v budoucnu vybavena pneumatikami M + S, pokud povrch vozovky bude pokrytý ledem, uježděným nebo rozbředlým sněhem.

"Z pohledu spotřebitele je lepší, že němečtí zákonodárci jasně pro zimu definovali, jaké pneumatiky jsou nutné a kdy se musí použít." – říká Dr. Hans-Joachim Nikolin, vedoucí divize pneumatik pro užitková vozidla Continental – "Po sérii testů, provedených naší firmou, doporučujeme použít na všech osách zimní pneumatiky, jako například SCANDINAVIA. Jejich výběr závisí také na velikosti nákladu a podmínkách, v kterých se vozidlo pohybuje. Už při rychlosti 40 km/h tyto pneumatiky sníží brzdnou dráhu o délku jednoho vozidla "– řekl Nikolin.

 

Je nutné vzít také na vědomí, že pneumatika užitkového vozidla je v zimních podmínkách dobře účinná, jestliže hloubka dezénu je nejméně 6 mm. Bezpečnost při provozu, která je obzvlášť důležitá pro autobusové dopravce, nabízejí speciální pneumatiky HSW2 Coach.

Všechny pneumatiky Continental, určené pro hnací nápravy, nesou označení M + S, čímž automaticky splňují požadavky nového německého zákona.

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!