Veletrh Motocykl 2014

28. února 2014, 8:53

Už za pár dnů v Praze vypuknou velké oslavy. Na výstavišti v pražských Holešovicích se bude od čtvrtka 6. do neděle 9. března opět konat tradiční veletrh Motocykl a s ním i největší česká soutěžní výstava motocyklových staveb a přestaveb Bohemian Custom Bike 2014. Mezinárodní veletrh motocyklů, čtyřkolek a příslušenství se letos koná už po osmnácté a Bohemian Custom Bike oslaví kulatou desítku! Vůbec poprvé se tak na jedné ploše společně ocitnou ty nejlepší vítězné customy za celých 10 let trvání akce a s nimi i legendy české custom scény.

Už teď je jasné, že se do pražských Holešovic chystá podstatně více vystavovatelů z české motocyklové scény, než v minulých dvou letech. Těšte se proto na expozice téměř 150 vystavovatelů na ploše přes 15.000 m2. Uvidíte více než 500 motocyklů! Návštěvníky nejvíce logicky zajímají "značky". Pak vězte, že v Holešovicích bude více než třicet značek v čele se špičkami motocyklového trhu. "Ducati představí celou modelovou řadu pro rok 2014 a s novinkami se pochlubí i BMW, MV Agusta, Yamaha, Suzuki, KTM, Husqvarna, Kawasaki, Benelli, Bimota, Harley-Davidson, Victory a spousta dalších," vyjmenovává Markéta Holatová, tisková mluvčí pořadatelské Incheby Praha.

Návštěvníci ale uvidí také netradiční a exkluzivní motocyklové značky jako Britský Norton, americký Boss Hoss (motocykly s motory Chevy V8), Cleveland Cyclewerks, německý Thunderbike atd. Asi nejočekávanější událostí na motocyklové scéně bude jednoznačně oficiální návrat značky Indian Motorcycle a to po dlouhých pětasedmdesáti letech na český a slovenský trh. Ten budete moci prožít právě na Bohemian Custom Bike, kde se připravuje velká a v České republice jedinečná výstava mapující původní i novodobou historii této tradiční americké značky Indian Motorcycle, včetně unikátních závodních speciálů. Rozhodně bude stát za to i jedinečná výstava zajímavých kousků značky Buell Motorcycles, která letos oslaví 30. výročí.

Doporučujeme též jediné velké setkání mistrů americké retuše a to Airbrush Art Festival 2014 spojený s mezinárodní soutěží v bodypaintingu, dále prezentaci dragsterových speciálů, amerických hot rodů či strojů a jezdců atraktivního flat tracku.

Na svůj 2. ročník se chystá soutěž Custom Live 2014 – stavění motocyklů na čas přímo před zraky diváků. Z největších zajímavostí rozhodně nelze opomenout předvedení nejrychlejšího českého motocyklu současnosti, rychlostního speciálu Puma Oty Knebla, či premiéru prvního elektrického customu na světě nazvaného Blue Electra, který postavil Milan Hájek ve spolupráci s Fakultou strojní Západočeské univerzity v Plzni.

Každý rok se tým pořadatelů spolu s vedením společnosti Incheba Praha snaží vymyslet zase něco navíc. Letos to bude volba Miss Motocykl 2014. Těšte se i na přední kaskadéry a vystoupení Martina Krátkého, dále projekt Bezpečně na motorce s Mírou Lisým a své kaskadérské umění předvedou i Jarda Janovský s Markem Černým.

Pro návštěvníky je přichystána spousta soutěží. Hlavní cenou bude tentokrát nový skútr Modena 125, který můžete vyhrát za sms v hodnotě pouhých 6 korun.

Více na www.motocykl-praha.cz, www.bcbike.cz či Facebook Veletrh Motocykl.Vstupenky lze koupit na místě nebo v předprodeji sítě Ticketpro.

Otevírací doba:
6. března 10:00 – 20:00 hod.
7. března 10:00 – 20:00 hod.
8. března 10:00 – 20:00 hod.
9. března 10:00 – 17:00 hod.

Související články

Přehled veletrhů a výstav roku 2014
Přehled veletrhů a výstav roku 2014

Přínášíme Vám přehled veletrhů a výstav roku 2014 v České republice, Slovensku a ve světě. Leden 09.01-12.01 – Silicon Valley International Auto Show, San Jose, USA 10.01-12.01 – South Carolina International Auto Show, Greenville, USA 11.01-19.01 – CMT – Die Urlaubsmesse, Stuttgart, Německo 13.01-26.01 – NAIAS, Detroit, USA 14.01-26.01 – Salon auto/moto, Brusel, Belgie 15.01-18.01 […]

Řada pneumatik Dunlop MX byla rozšířena o nové modely MX32 a MX52
Řada pneumatik Dunlop MX byla rozšířena o nové modely MX32 a MX52

Po dalším úspěšném roce v motokrosu uvádí značka Dunlop na trh dva modely pneumatik, kterými posílí svou motokrosovou řadu. Rok 2013 byl již třetí sezonou, ve které se pneumatiky Dunlop opět pravidelně objevují ve špičkové evropské soutěži. Obě novinky budou k dispozici v širší škále rozměrů než jejich předchůdkyně a obě byly vyvinuty ve spolupráci […]

Bridgestone uzavřel rekordní sezónu MotoGP™
Bridgestone uzavřel rekordní sezónu MotoGP™

Ve strhujícím závodě na okruhu Circuito Ricardo Tormo ve Valencii, rozhodl o svém zisku letošního titulu MotoGP™ jezdec stáje Repsol Honda Marc Marquez. Tím byla úspěšně uzavřena dvanáctá sezóna značky Bridgestone v MotoGP™ a její šestá sezóna v roli Oficiálního dodavatele pneumatik pro královskou kategorii silničních motocyklových závodů. Pokračující růst MotoGP™ byl patrný z rozšíření […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!