Automechanika Istanbul 2016

3. března 2016, 15:31

Společnost Johnson Controls, přední celosvětový výrobce systémů a komponent automobilových sedadel, přináší na trh třetí generaci polyuretanové pěny se sníženými emisemi. Podle specifikace pěna obsahuje až o 90 procent méně VOC (těkavých organických sloučenin) než před deseti lety. Společnost Johnson Controls také významně snížila množství materiálových nečistot a s tím souvisejících pachů v pěně.

Společnost Johnson Controls je v posledních 15 letech lídrem ve výzkumu, vývoji a výrobě pěny s nízkými emisemi pro vozidlová sedadla. Nyní přichází na trh poslední produkt tohoto výzkumu.

„Naším cílem je nahrazení dnešních materiálů materiály s nízkými emisemi vhodnými pro sériovou výrobu, aniž by se změnily jedinečné vlastnosti polyuretanových pěn, jako je trvanlivost a tuhost,“ uvedl Ingo Fleischer, group vice president a general manager product group foam společnosti Johnson Controls Automotive Seating. „V konečném důsledku inovace, jako je naše nejnovější pěna s nízkými emisemi, vedou k čistšímu a zdravějšímu vzduchu v interiéru vozidla.”

„Trvale a systematicky zkoumáme a testujeme všechna nová materiálová řešení a technologie na trhu v úzké spolupráci s naším dodavatelem materiálů. Na základě výsledků upravujeme výrobní proces k maximalizaci potenciálu nového materiálu ke snížení emisí,“ dodal Fleischer. „Pěna hraje u sedadel doplňkovou roli s ohledem na pohodlí a poskytuje výstelku sedadla a upevňuje jeho tvar. Na základě průměrného objemu pěny 0,25 m3 v sedadle automobilu tento optimalizovaný design podporuje naše snahy přispět k čistšímu a zdravějšímu prostředí interiérů.“

V čele výzkumu vývoje pěny s nízkými emisemi je Technické centrum společnosti Johnson Controls ve francouzském Štrasburku. Ve spolupráci s výzkumnými a vývojovými středisky Johnson Controls v Plymouth v americkém státě Michigan a čínské Šanghaji vytváří štrasburský tým řešení pro globální trh, která výrazně překonávají přísné emisní požadavky globálních OEM. Výroba nejnovější pěny s nízkými emisemi probíhá v závodech společnosti v Evropě a Číně. Třetí výrobní lokalita v USA se plánuje.

„V průběhu let jsme byli schopni zdokonalit nejen pěnový materiál, ale i výrobní procesy, zkušební metody a naše celkové zkušenosti,“ uvedl Fleischer.

Kromě devadesátiprocentního snížení těkavých organických sloučenin společnost Johnson Controls úspěšně snížila nečistoty, které jsou příčinou pachů, a obsah aldehydů na absolutní minimum.

Související články

Automechanika Shanghai 2015
Automechanika Shanghai 2015

Druhý největší odborný veletrh pro automobilový průmysl na světě. Získejte maximum z návštěvy veletrhu díky včasnému plánování! S více než 5.000 potvrzenými vystavovateli z celého světa, 17 zahraničními pavilony přinášejícími své unikátní produkty a technologie a společně s 38 doprovodnými akcemi poskytujícími cenné nápady a možnosti navázání obchodních vztahů je Automechanika Shanghai 2015 akcí, kterou si nemůžete nechat ujít! Důležité informace Datum: 2 – […]

Automechanika 2015 Istanbul
Automechanika 2015 Istanbul

Ve dnech 9 až 12. dubna 2015 se uskuteční veletrh automechanika.

AUTOMECHANIKA 2014 – Messe Frankfurt (fotoreportáž)
AUTOMECHANIKA 2014 – Messe Frankfurt (fotoreportáž)

Veletrh automechanika ve zkratce. Největší výstava automobilového aftermarketu a automobilových komponentů, trvající 5 dní, na výstavní ploše 305.000 m2, 11 hal, většina vícepatrových + další výstavní prostory, 4.631 vystavovatelů ze 71 zemí, z toho 30 z České republiky, 13 ze Slovenska, zhruba 140.000 návštěvníků. Co to znamenalo pro naši redakci? 3 dny plné schůzek, tiskové […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!