Novinka firmy Christ pro rok 2013 – Přímý pohon rotačních kartáčů portálové myčky automobilů

14. dubna 2013, 9:08

Christ – je synonymem pro inovativní, vysoce kvalitní a bezpečné řešení pro provozovatele a koncového uživatele. Při vývoji nového přímý pohon byl dán důraz na vývoj, který zvyšuje výkonnost systémů mytí pro automobily, dále je snížena spotřeba energie Kromě toho je také zkrácena doba mytí bez ztráty kvality mytí a sušení.

Návštěvníci si mohli prohlédnout tuto novinku na výstavě Automechanika na podzim  2012 na mycí lince PRIMUS Vitesse. Principem novinky je využití elektronického frekvenčního řízení motoru kartáče, které nahrazuje mechanickou převodovku s ozubenými koly. U tohoto řešení je také možnost plynulé změny otáček. PRIMUS Vitesse  v závislosti na zvoleném mycím materiálu snižuje spotřebu energie pro motory o 10-30%. To snižuje již provozní náklady, to je při současných cenách důležité v budoucnosti ještě důležitější.

S přímým řízením, rychlosti kartáče lze realizovat u myčky vylepšení výsledků čištění. Tato regulace rychlosti je také efektivně použita u horního kartáče. Válec s rychlou rotací 300 ot. / min.se dokonale vysuší a nezbyde žádná zbytkové voda, která může odkapávat během sušení na vozidle. V závislosti na zvoleném mycím materiálu v různých rychlostech, je nutno u konvenčních pohonů měnit převodovku . U nového systému frekvenčního řízení tento problém odpadá, pokud by provozovatel chcete přejít na jiný nebo nový druh  materiálu, požadovaná rychlost lze nastavit pomocí ovládání stroje.

Kromě toho jde směr otáčení kartáčů měnit přímo. To zmenšuje prostoje a tím zvyšuje kapacitu stroje. Přímý pohon střešních a bočních kartáčů myčky tedy umožňuje:
• o 10-30 % nižší spotřeba energie díky lepší energetické účinnosti pohonů (v závislosti na materiálu kartáčů)
• Variabilní rychlost mytí automobilu
• Lepší mycí schopnosti
• Střešní válec vždy optimálně osušen, bez kapající vody
• Myčka může být provedena s každým mycím materiálem
• Rychlejší a přesnější řízení přítlaku odstraněním rušení přenosu.

Historie firmy Christ
V roce 1879 založil Anton Christ rukodělný závod v německém Memmingenu. Zde se začaly vyrábět kovové součásti na stroje a také díly pro vznikající automobilový průmysl. V roce 1963 uskutečnil poprvé Franz Christ myšlenku sestrojit mycí linku s kartáči a sušicím zařízením. Tím byl položen základní kámen k dnešní produkci. První automatická mycí linka byla vyrobena v roce 1968. Přibývající počet automobilů zaručoval zvyšující se poptávku, a proto se firma rozhodla orientovat pouze na mycí linky. V osmdesátých letech 20. století již zastává firma Christ vedoucí roli na evropském trhu.

Výroba
V současné době vytváří firma s více jak tisícovkou zaměstnanců roční obrat přes 120 mil. EUR na kryté výrobní ploše přes 70 000 m2. Firma má v evropských zemích 8 dceřiných společností a po celém světě 40 obchodních zastoupení. Všechny části mycích linek jsou vyvíjeny ve vlastních laboratořích, vyráběny ve vlastních továrnách. To, co činí firmu Otto Christ AG odlišnou od ostatních, je její mimořádná výrobní hloubka. Vedle vlastní kovovýroby má firma i elektrovýrobu, oddělení elektronických konstrukcí, oddělení pneumatiky i úsek na zpracování plastických hmot. Velký důraz je kladen na kvalitu výroby, za kterou obdržela firma certifikaci ISO, a na ochranu životního prostředí (firma např. disponuje zařízením na recyklaci plastů). V České republice má firma Christ zastoupení pro prodej a servis v dceřiné firmě Otto Christ Wash Systems s.r.o. se sídlem v Plzni.

Servis
Samozřejmostí je rychlý a komplexní zákaznický servis prováděný kvalifikovanými odborníky. Síť servisních středisek zajišťuje okamžitý servisní zásah po celém území ČR. Navíc jsme schopni nabídnout dlouhodobou smlouvu o údržbě, která zaručuje lukrativní a bezproblémový provoz po mnoho let.
     
Technologie, výrobní program
Od roku 1986 začala firma Christ vyrábět krycí části mycích linek z plastů, které ochrání stroj před korozí. To také umožňuje dodávku i přizpůsobení designu mycích linek přímo na přání zákazníků, což zvyšuje jejich atraktivitu. Vzhledem k těmto zkušenostem přispěla firma Christ také mnohými užitečnými patenty, svým výrobním programem si tak zajišťuje jedno z výsadních postavení mezi výrobci. Firma Christ vyrábí samoobslužné mycí boxy, portálové mycí linky, tunelové mycí linky, myčky pro nákladní vozidla a autobusy, myčky trolejbusů, tramvají a vlaků, čističky odpadních vod, vysavačové systémy, provozní náplně do myček, autokosmetiku a další doplňkový sortiment spojený s touto oblastí. Všichni zájemci mají možnost v rámci exkurze do německého Memmingenu shlédnout moderní výrobní podnik.

Na světě je v současnosti v provozu cca 18.000 mycích linek Christ.

Tisková zpráva Otto Christ Wash Systems

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!