Kontrola dodržování úrovně poskytovaných služeb v provozovnách pneuservisů a autoservisů

14. prosince 2009, 0:00

V období od 1.10. 2009 do 30.11.2009 provedla Česká obchodní inspekce – Inspektorát Středočeský a Hl. m. Praha celkem 24 kontrol v provozovnách pneuservisů a autoservisů.

Cílem kontroly bylo ověřit dodržování zákona o ochraně spotřebitele v platném znění a dalších obecně závazných předpisů při poskytování služeb v provozovnách pneuservisů a autoservisů v době výměny obutí automobilů.

Z celkového počtu 24 kontrol se jednalo o 18 fyzických osob a 6 právnických osob. Nedostatky byly zjištěny pouze u 1 fyzické osoby, kdy prodávající neinformoval v souladu s cenovými předpisy o ceně 2 výrobků, čímž se dopustil porušení o ochraně spotřebitele v platném znění.

V tomto 1 případě bude zahájeno správní řízení.

Provedená kontrolní akce prokázala, že v případě služeb poskytovaných v souvislosti s přezouváním pneumatik na vozidlech došlo k výraznému zlepšení.

„Porušení obecně závazných právních předpisů bylo zjištěno pouze v 1 případě, oproti stejné kontrolní akci provedené na jaře letošního roku, kdy z 15 provedených kontrol bylo porušení obecně závazných právních předpisů zjištěno v 6 případech,“ dodala RNDr. Jana Příhodová, ústřední ředitelka České obchodní inspekce.

Zdroj: www.coi.cz.

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!