Řidiči se snaží opravit auto sami, i když to neumí

26. March 2012, 0:00

Nedávná studie, kterou provedla firma Starter ukazuje, že téměř polovina řidičů se snaží opravit svá auta svépomocí. Zároveň drtivá většina přiznává, že takové opravy neumí provést.

Pouze 3 procenta řidičů využívá asistenčních služeb pomoci při poruše, celých 90 procent žádá o pomoc rodinu a přátele, nebo se sami snaží odstranit závadu. Přitom 65 procent řidičů přiznává, že by případnou poruchu neuměli opravit. Tyto informace přináší nová studie, kterou připravila firma Starter, která poskytuje asistenční služby na polských silnicích. Přestože se čísla týkají polského prostředí, jsme přesvědčeni, že se od zvyklostí českých řidičů nebudou moc lišit. A proto tuto zajímavou informaci přinášíme i Vám.

Jak vyplývá ze studie, 26% řidičů uvádí, že má zakoupenou asistenční služby, ale část řidičů si vůbec nepamatuje, zda takovou službu má. I v této 26 procentní skupině je většina řidičů, kteří se snaží problém vyřešit sami nebo za pomocí rodiny a přátel a zbytečně ztrácí čas svůj i jejich. Zbytečně, protože podle stejné studie, mezi těmi, kteří měli problémy na silnici, si polovina stěžovala na mechanické problémy a téměř 30 procent na problémy s elektronikou. A s těmito poruchami si většinou nejsou schopni poradit.

I ti, kteří se velice dobře vyznají v automobilech, ale těch je menšina, budou potřebovat speciální nářadí a u moderních automobilů i diagnostické přístroje.

Řidiči jsou si vědomi toho, že je může potkat porucha během jízdy. Až 55 procent respondentů prohlásilo, že se jejich vůz pokazil během jízdy a 44 procent tvrdí, že se jim podařilo vozidlo uvést do chodu. 15% řidičů přiznává, že telefonát příteli nepomohl a vozidlo nelze opravit.

Studie byla provedena v lednu 2012 prostřednictvím přímých rozhovorů face-to-face a pomocí metody CAPI na reprezentativním vzorku 465 řidičů, kteří používají vůz maximálně 15 let. Studie pro Starter provedla výzkumná agenturou Millward Brown SMG/KRC.

Startér

 

 

Comments

The comment must be longer than 5 characters!

Please akcept regulations!

There are no comments. Be the first!