Výsledky soutěží Autoservis roku, Autoopravář roku, Pneuservis roku a Automechanik Junior 2010

7. června 2010, 0:00

Svaz prodejců a opravářů motorových vozidel ČR na veletrhu AUTOTEC slavnostně vyhlásil výsledky tradičních celostátních soutěží Autoservis roku, Autoopravář roku, Pneuservis roku a Automechanik Junior 2010.

„AUTOSERVIS ROKU 2010“

1.místo
AUTOCENTRUM – HÁŠA, s.r.o.
autorizovaný prodejce a servis Hyundai
Podhoří 363/4
400 10 Ústí nad Labem – Všebořice

Držitelem titulu „Autoservis roku 2010“ se stal autoservis společnosti AUTOCENTRUM-HÁŠA, Podhoří 363/4, Ústí nad Labem-Všebořice. Poprvé ve čtrnáctileté historii této soutěže zvítězil autorizovaný prodejce a servis značky Hyundai.

Výstavba nového moderního autoservisu byla zahájena v roce 2004 a o rok později byl už autosalon a servis Hyundai v provozu. Od samého počátku se majitel Jan Háša snažil o nekompromisní kvalitu práce a služeb, vždy seriózní přístup k zákazníkům s důrazem na dodržování všech dohodnutých prací a hlavně termínů. V současné době se zákazníkům nabízí běžný údržbový servis, kompletní pneuservis včetně uskladnění pneumatik, měření emisí, zajištění přípravy vozidla na STK a vlastní prohlídku STK i běžné karosářské opravy. Větší karosářské opravy se provádějí v pobočném servisu v Bohušovicích, kde je větší prostor a vybavení včetně rovnací stolice nutné pro tento druh oprav. Lakovna je zajištěna smluvně. Z dalších služeb jen namátkově. Jde například o možnost vyzvednutí vozidla podle požadavku zákazníka doma nebo v zaměstnání v případě servisní prohlídky a stejný postup je při vrácení vozidla po prohlídce. Tuto službu začal tento servis nabízet jako první v síti Hyundai. Vzhledem k dobrým vzájemným vztahům s pojišťovnami má autoservis ve většině případů zplnomocněni k focení poškození vozidla, takže zákazník nemusí navštěvovat pojišťovnu a vše si vyřídí už během příjmu vozidla do opravy. Velkou pozornost věnuje vedení firmy vzdělávání a profesionálnímu růstu zaměstnanců. V dlouhodobých statistikách zákaznické spokojenosti v síti Hyundai se tento servis vždy pohybuje na prvních třech místech.

Autoservis firmy AUTOCENTRUM-HÁŠA v Ústí nad Labem vysoko hodnotí nejenom dovozce Hyundai Motor Czech, ale především široký okruh spokojených zákazníků. Titul „Autoservis roku 2010“ si společnost AUTOCENTRUM-HÁŠA bezpochyby plně zaslouží.

2.místo
MOTOR expert s.r.o.
nezávislý autoservis
ul. 9.května (areál STS)
750 00 Přerov

Na druhém místě soutěže „Autoservis roku 2010“, jako nejlepší nezávislý autoservis v České republice, se umístil autoservis firmy MOTOR expert s.r.o., 9.května (areál STS) z Přerova.

Společnost MOTOR expert s.r.o. byla založena v roce 2001 a vznikla transformací rodinné firmy manželů Kanovských, podnikajících od roku 1992 pod názvem Ing. Irena Kanovská-MOTORSERVIS. Od začátku své činnosti se Irena Kanovská a Štefan Kanovský specializují na diagnostiku a servis motorů. Zřídili i první emisní stanicí v Přerově a jednu z prvních v České republice. Servis firmy MOTOR expert, do kterého přijede ročně 2500 motoristů, disponuje špičkovými odborníky i vybavením. V oblasti měření emisí v současnosti provozuje jednu z mála stanic v regionu, která má oprávnění měřit emise u většiny dostupných značek osobních a nákladních vozidel (benzín, diesel, LPG), autobusů a traktorů. U traktorů provádí technické prohlídky. V nabídce nechybí ani další služby, jako například pneuservis, servis klimatizací atd.

Celostátní věhlas má Servisní škola autoelektroniky, která nabízí kurzy jednoduché, cenově dostupné a efektivní metodiky testování elektronických systémů řízení zážehových a vznětových motorů. Kurzů se již zúčastnilo více než 2000 účastníků, kteří ocenili účinnou podporu především v začátcích jejich autodiagnostické praxe. Po celou dobu své působnosti se oba majitelé firmy MOTOR Expert, mimochodem vynikající hudebníci a zpěváci, snaží také aktivně podporovat kulturní, sportovní a společenské dění v Přerově.

„AUTOOPRAVÁŘ ROKU 2010“

1.místo
Roman Kučera
automechanik
AUTO Hlaváček a.s.
Týnecká 669/5
779 00 Olomouc – Holice

První místo a titul „Autoopravář roku 2010“ získal podle verdiktu hodnotitelské komise pan Roman Kučera, automechanik autorizovaného servisu značky Škoda firmy AUTO Hlaváček a.s., Týnecká 669/5, Olomouc-Holice. Roman Kučera pracuje v autoservisu AUTO Hlaváček již 16 let. Za tuto dobu absolvoval všechna technická i další školení pro mechaniky, pořádaná výrobcem, vždy s výbornými výsledky. V současné době zastává funkci servisního technika a šéfmechanika, vede směnu 12 automechaniků. Z větší části své pracovní náplně se věnuje diagnostice a odstraňování složitých závad na vozidlech, další část tvoří kontrola kvality odvedené práce jeho směny. Je vynikajícím mistrem svého oboru. Servisní služby Škoda Auto, které mají kompletní informace k objektivnímu hodnocení mechaniků pracujících v autorizovaných servisech Škoda Auto v České republice, vyhodnotili pana Romana Kučeru jako nejlepšího automechanika v síti svých autorizovaných autoservisů. Má také skvělé doporučení od vedení firmy, kde pracuje. Titul „Autoopravář roku 2010“ mu náleží plným právem.

2.místo
Ing.Milan Cikryt
učitel odborných předmětů
VOŠ a SŠ automobilní
U Dráhy 6
789 01 Zábřeh

Pomyslnou stříbrnou medaili za druhé místo v soutěži „Autoopravář roku 2010“ obdržel pan Ing.Milan Cikryt, učitel odborných předmětů Vyšší odborné školy a Střední školy automobilní Zábřeh. Základem jeho profesní kariéry bylo studium oboru Dopravní a manipulační technika se zaměřením na spalovací motory na Fakultě strojní, Vysokého učení technického v Brně. V roce 1989 byl osloven, zda by nepřešel na zábřežskou průmyslovku jako učitel odborných předmětů. Na této renomované škole se již 20 roků podílí na přípravě mladých odborníků v oblasti autoopravárenství a autodiagnostiky. Vynikající odborné znalosti a dovednosti v průběhu své profesní praxe předává nejen žákům a studentům automobilní školy, ale také pracovníkům řady autoservisů, pneuservisů a ostatních škol v ČR. Ing.Milan Cikryt je uznávanou autoritou, vzorem pro své žáky a nemalým dílem přispěl k rozvoji výuky autooborů v České republice.

3.místo
Václav Stříteský
autoelektrikář
autoopravna Vladimír Stříteský
756 43 Kelč 207

Třetí místo v soutěži „Autoopravář roku 2010“ přisoudila hodnotitelská komise panu Václavu Stříteskému, který pracuje jako autoelektrikář v autoopravně Vladimír Stříteský v Kelči. Pan Václav Stříteský vyrůstal v rodině, kde se autoopravárenství stalo tradicí. Vyučil se v letech 1994-1997 jako autoelektrikář na Středním odborném učilišti v Rožnově pod Radhoštěm a pak absolvoval studium na Střední škole-Centrum odborné přípravy technické v Kroměříži. Po maturitě nastoupil do autoopravny jeho otce, kde pracuje dosud. Absolvoval všechna technická školení, která musí autoopravna jako BOSCH CAR SERVIS mít. Své odborné znalosti se snaží doplňovat samostudiem odborné literatury a sledováním novinek v automobilovém průmyslu. Díky mimořádným odborným znalostem je autoservis Stříteský v širokém okolí známý tím, že zde odstraní i ty závady, se kterými si v jiných servisech neví rady.

Pan Václav Stříteský je příkladem výborného automechanika, pro kterého se stala jeho práce koníčkem. Na mimopracovní aktivitu mu sice mnoho času nezbývá, ale nikdy toho nelitoval.

„PNEUSERVIS ROKU 2010“

1.místo
AUTO PNEU VULKÁN s.r.o.
pneuservis
K Hrnčířům 31
149 00 Praha 4 – Šeberov

První místo a titul „Pneuservis roku 2010“ získal pneuservis firmy AUTO PNEU VULKÁN z Prahy 4 – Šeberova, K Hrnčířům 31. Tento pneuservis byl založen roku 1990 pod názvem PNEU VULKÁN a poskytoval pouze pneuservisní služby, včetně maloobchodního a velkoobchodního prodeje pneumatik. Zakladateli rodinné firmy byli Marie a Karel Petrů, dnes v této tradici pokračují Svetlana a Jan Petrů. Pneuservis začínal s jedním zvedákovým stáním, které v té době bylo úměrné kapacitě servisu. Díky kvalitě poskytovaných služeb, velice vstřícné a výjimečné provozní době – 6 dnů v týdnu, pondělí až sobota od 8 h do 22 h – a tím i narůstajícímu zájmu zákazníků se majitelé rozhodli rozšířit kapacitu pneuservisních i rychloservisních služeb.
V roce 2002 se podařilo dokončit nové servisní prostory o rozloze 350 m2. Servis má v současné podobě k dispozici tři stání se zvedáky a jedno stání speciálně vybavené špičkovou laserovou geometrií. Pro pohodlí čekajících zákazníků byly vybudovány přijímací prostory se zákaznickým zázemím, venkovní posezení s bezplatným připojením na WIFI internet atd. Kompletní pneuservisní a rychloservisní služby, jasně orientované na spokojenost zákazníků, jsou poskytováné s využitím velmi kvalitního vybavení a vysoce kvalifikovanými pracovníky. A to nemluvě o mimořádném přístupu ke každému klientovi, o věrnostních programech, Fleet-konceptech, o tzv. Pick-up servisu, půjčování náhradního vozidla a tak by bylo možné dlouho pokračovat.

2.místo
PNEUMATIKY DRBOUT s.r.o.
pneuservis
Na Staré poště 2787
530 02 Pardubice

Firma Ladislav Drbout – Pneuservis vznikla v roce 1992 a v roce 2000 změnila název na Pneumatiky Drbout s.r.o. se sídlem: Na Staré poště 2787, Pardubice. Pneuservis této společnosti sídlí v centru Pardubic, jinak další provozovny se nachází v Mikulovicích a ve Starém Hradišti. Moderní firemní objekt nabízí kompletní pneuservisní práce, rozsáhlý sortiment nových pneumatik i na zemědělské a stavební stroje, dále nákladní protektory, ocelové i hliníkové disky a celou škálu příslušenství. Ke standardním službám patří i tzv. pneuhotel, tedy sezónní skladování pneumatik zákazníků, leasingové služby, služby v rámci servisní sítě 4Fleet, nonstop službu Goodyear ServiceLine 24 hours pro autodopravce atd.
Vysoký nadstandard představuje mobilní servis v návaznosti na službu Truck Force a FleetOnlineSolution. Firma Pneumatiky Drbout je držitelem certifikátu jakosti dle ČSN EN ISO 9001:2002, což je v pneuservisních službách výjimečné.

3.místo
Radek Kincl AUTOBATERIE-PNEUSERVIS
pneuservis
Chloumecká 3455
276 01 Mělník

Třetí místo v soutěži „PNEUSERVIS ROKU 2010“ získal pneuservis a rychloservis Radek Kincl AUTOBATERIE-PNEUSERVIS z Mělníka, Chloumecká 3455. V moderním objektu poskytuje majitel Radek Kincl se svými zaměstnanci kvalitní pneuservis pro osobní automobily i motocykly, prodej osobních, nákladních i speciálních pneumatik, disků, prodej a servis autobaterií, nabíječek a také řadu tzv. rychloservisních služeb.

Pneuservis má už svoji dvacetiletou úspěšnou tradici. Charakterizuje ho vysoká profesionalita a vyhlášená kvalita všech služeb, kvalitní technologické vybavení, dlouholeté partnerství s firmou Michelin a hlavní motto podnikání: osvětou a technikou přispět ke zodpovědnému a bezpečnému silničnímu provozu.

Zdroj: sacr.cz

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Anonym, 6. června 2011, 0:00 0 0

Nechápu jak může být na prvním místě v anketě Pneuservis roku 2010 Pneuservis Vulkán. Byl jsem tam jednou protože mě zaujala provozní doba. Jejich počínání považuji za velmi nesolidní. Nejdříve jsem je kontaktoval telefonicky a celou akci dohodl. Chtěl jsem přezout 4 pneu na ALU discích. Cena byla stanovena do 850,- kč. Přijel jsem v určenou dobu a předal vozidlo technikovi. Za cca 30 min bylo hotovo - k provedení práce nemám výhrady. překvapením byla požadovaná částka 1450,- kč. Zdůvodněním rozdílu je: neřekl jsem že disky jsou hliníkové, když jsem oponoval, že jsem to řekl a že se na to dokonce technik ptal sám, tak technik konstatoval, že jsem neřekl že mám vlastní pneu. V tu chvíli mi bylo jasné že je jedno jaký je důvod. Nakonec jsem zaplatil a velmi rozčílen odjel. Nikdy víc. 600,- kč rozdíl???? To je trochu moc i na vlastní pneu.
- Lacina

Odpověď