Do Česka přichází síť rychlých autoservisů FASTBOX

4. listopadu 2010, 0:00

Rakouská síť autoopraven a prodejce autodoplňků FASTBOX otevře v Česku do konce příštího roku dvanáct provozoven a obchodů s autopříslušenstvím.

Firma chce oslovit zákazníky servisem aut bez předchozího objednání – a to i o víkendech – za velmi konkurenční a transparentní ceny. První prodejna bude otevřena v pražských Letňanech.

Průhledné a solidní ceny za rychlou opravu či údržbu vozu bez objednání, a to i o víkendech. To slibuje síť rakouských autoservisů FASTBOX, která vstupuje letos na podzim na tuzemský trh. „Rychlost, široký produktový sortiment a poctivost, to je náš koncept služeb motoristům, se kterým vítězíme v Rakousku a chceme s ním prorazit i v Česku. U nás se zákazník nemusí bát, že bude ošizen či mu bude účtováno něco navíc,“ říká Friedrich Neubauer, majitel sítě FASTBOX, která patří k lídrům rakouského trhu rychloopraven automobilů, a dodává:
FASTBOX se zaměřuje na „lidi v pohybu“, tedy na zákazníky, kteří chtějí mít vozidlo opravené či vybavené rychle bez nutnosti předchozí objednávky. „Zákazník při servisu neztrácí své auto z dohledu a může se na opravu i dívat. Zakládáme si na transparentnosti služeb i cen,“ dodává Neubauer.

Servis pro automobilisty, majitele motocyklů, kol a elektromobilů
Rychloservisy FASTBOX kromě opravárenských a údržbových služeb pro auta, motocykly a kola nabídnou veškeré příslušenství od náhradních dílů, kosmetiky a pneumatik až po dětské sedačky a ostatní produkty pro uživatele automobilů. FASTBOX zároveň nabídne stejný servis a vybavení také pro majitele motocyklů a kol. Záhy FASTBOX také umožní nakoupit veškerý sortiment nabízeného zboží za nejlepší cenu prostřednictvím internetového obchodu. „V budoucích letech hodláme stejně jako v Rakousku navíc prodávat a servisovat elektroautomobily,“ dodává Neubauer.

Proběhla akvizice prodejen Halfords
Jako odrazový můstek pro vstup na český trh si vybral FASTBOX distribuční síť autodoplňků Halfords, jejichž aktiva FASTBOX odkoupil a začlenil do své sítě. Transakci v řádu několika desítek milionů korun pomohla zrealizovat advokátní kancelář Zilvarová Ctibor Hladký. Značka Halfords se z českého trhu stáhne a bude plně nahrazena značkou FASTBOX.

„Do vybudování sítě FASTBOX investujeme zhruba 50 milionů korun a zaměstnáme přes sto pracovníků,“ říká Neubauer. Firma plánuje, že v oblasti rychloservisů bude zaujímat zhruba 70procentní tržní podíl.

Provozovny budou v každém kraji
Do konce příštího roku hodlá firma zprovoznit dvanáct autoservisů FASTBOX. Ještě letos bude otevřeno pět provozoven: „První český Fastbox bude v Praze-Letňanech, kde budou tři opravárenská místa a obchod s autodoplňky. Letos ještě otevřeme provozovnu v Čestlicích u Prahy a poté dvě pobočky v Plzni a jednu v Hradci Králové,“ vyjmenovává Friedrich Neubauer. Příští rok se zprovozní servisní a prodejní místa v Brně, Českých Budějovicích a Olomouci. „Postupně chceme mít alespoň jednu provozovnu v každém kraji,“ uzavírá Friedrich Neubauer, majitel firmy FASTBOX.

FASTBOX v Rakousku provozuje dvacet provozoven, převážně ve Vídni. Ročně opraví 70 tisíc aut, prodá na 30 tisíc pneumatik a servisuje pětadvacet tisíc vozů.

O společnosti FASTBOX s.r.o.
Vlastníkem nadnárodní sítě autoservisů FASTBOX je rakouský podnikatel Friedrich Neubauer. Společnost byla původně založena v roce 1994 koncernem Denzel-Gruppe, ale v roce 2008 byla ze skupiny vyčleněna a prodána Friedrichu Neubauerovi. V Rakousku firma disponuje 20 pobočkami a zároveň expanduje na další trhy, v současnosti na český.

Obchodní koncept FASTBOXu spočívá ve specializaci na servis a opravy bez nutnosti předchozího domluvení termínu. Jde zejména o běžnou údržbu – výměnu výfuku, brzd, provozních kapalin, pneumatik, tlumičů a podobně. Zároveň je nabídnuta řada autodoplňků.

Hlavní konkurenční výhodou oproti konvenčním dílnám je transparentnost poskytovaných služeb a kalkulace ceny. Zákazník je obsloužen bez předem sjednaného termínu a auto si může vzápětí vyzvednout.

Viditelná transparentní důvěra: zákazník neztrácí své auto z dohledu a může se na opravu dívat. Prodejní místa mají přívětivé a snadno přístupné prostory.

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Anonym, 5. listopadu 2010, 0:00 0 0

Zajímavé, kdo jim bude zajišťovat náhradní díly?
- Chongoo

Odpověď

Anonym, 5. listopadu 2010, 0:00 0 0

Mezi dodavatele patří firma Elit
- administrator

Odpověď

Anonym, 9. listopadu 2010, 0:00 0 0

V zahraničí, ale plány v České republice?
- Chongoo

Odpověď

Anonym, 9. listopadu 2010, 0:00 0 0

Pořád nemohu pochopit, v čem je lepší. To co nabízí je přece standart.
- auto

Odpověď