Nesprávná montáž vzduchového filtru v motorech Audi do V

28. srpna 2017, 15:07

Jestliže v šestiválcových motorech Audi nebyla vložka vzduchového filtru namontována správně, může se objevit rušivý hluk nebo mohou být generovány chybové kódy. Možnou příčinou je nakřivo umístěná vložka vzduchového filtru.

U modelů Audi s motory do V o objemu 2,8 FSI, 3,0 TDI, 3,0 TFSI nebo 4,0 TFSI může být montážní poloha vzduchového filtru částečně skrytá (viz obrázek 1). Existuje proto riziko, že vložka vzduchového filtru nebude centrálně umístěna do obalu vzduchového filtru (viz obrázek 2).

Umístění vzduchového filtru u motoru V6 3,0 TDi
Obrázek 1. Umístění vzduchového filtru u motoru V6 3,0 TDi
Nesprávně umístěná vložka vzduchového filtru v motoru Audi V6
Obrázek 2. Nesprávně umístěná vložka vzduchového filtru, nefiltrovaný vzduch se může dostat do motoru ( v místě šipky)

Takové nesprávné umístění může mimo jiné způsobit výše zmíněné problémy. Je to způsobeno turbulencemi a nezvyklými proudy, které narušují signál hmotnostního průtokoměru vzduchu (váha vzduchu). Mimo to do motoru proudí nečistý vzduch, což může být příčinou rychlejšího opotřebení a vzniku jiných následných škod.

Správně umístěná vložka vzduchového filtru
Obrázek 3. Správně umístěná vložka vzduchového filtru

Důležité: Při výměně filtru je nezbytně nutné jeho správné umístění! Filtr je fixován ve spodní části přírubou a v horní části středícími výstupky ve víku.

Související články

Poškození motoru díky nebezpečným kopiím filtrů
Poškození motoru díky nebezpečným kopiím filtrů

Čím dál častěji se servisy a řidiči aut setkávají s vážným poškozením motoru. Příčinou je často montáž olejového filtru, který díky drobnému detailu nefunguje správně. Pístek MAHLE – multifunkčnost u olejového filtru V dolní části filtračního kotouče (konkrétně u olejového filtru: OX 171/2D) je zabudovaný černý  plastový pístek s o-kroužkem. V branži je znám jako […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!