Stáčení tachometrů pokračuje

8. března 2010, 0:00

V minulém týdnu SOS-Sdružení obrany spotřebitelů varovalo širokou veřejnost před praktikami jednoho brněnského autobazaru, který nabízí vozy z německého serveru www.mobile.de, v České republice ovšem se stavem tachometru o desetitísíce nižším. Nyní se na SOS obrátili další poškození.

Varování SOS se tak bohužel začíná naplňovat. Minulý týden SOS našlo řadu totožných vozidel s tím, že nabídka českého autobazaru inzerovala vůz s podstatně nižším počtem najetých kilometrů než tomu bylo u toho samého vozu nabízeného v Německu.

Tento týden se první z těchto vozů objevil v České republice a zjištění skutečnosti na sebe nedalo dlouho čekat. SOS si vyžádalo historii vozu v Německu a odpověď servisu potvrdila, že bylo s tachometrem výrazně manipulováno. Prodejce se tak na účet nešťastného klienta obohatil o desítky tisíc Korun.

Další příklad za všechny. Manželé z Brna (jejichž jméno má SOS k dispozici) si koupili od dotyčného bazaru vůz Fiat Ulysse. Teprve později došli k šokujícímu zjištění. Vůz byl omlazen o celých 100 000 Km!

SOS má tak nyní v rukou nezvratné důkazy o praktikách daného bazaru a bude i nadále spolupracovat s Českou obchodní inspekcí, aby zabránilo dalšímu zneužívání důvěřivosti českých zákazníků. V nejbližších dnech bude spis předán též Policii ČR spolu s trestním oznámením pro trestný čin podvodu.

SOS – Sdružení obrany spotřebitelů, založené v roce 1993, je nevládní, nezávislé a neziskové občanské sdružení hájící zájmy spotřebitelů. Provozuje svá Spotřebitelská informační centra ve dvanácti krajích ČR, informační spotřebitelský portál www.spotrebitele.info, vydává časopis SOS magazín a realizuje řadu dalších aktivit, zaměřených na zlepšení postavení spotřebitelů. Je členem evropské spotřebitelské organizace BEUC i celosvětové Consumers International. Od roku 2003 je signatářem Etického kodexu občanských spotřebitelských organizací. 

Zdroj: Redakce SOS – www.spotrebitele.info

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!