Pojištění mechanických závad ojetých aut se v České republice stává standardním produktem

2. června 2014, 11:01

Defend Finance v Česku prodala již více než 35 000 pojistek mechanických poruch na ojetých vozidlech a získala do svého portfolia 80 dealerů. Produkt, který je v zemích západní Evropy založen na více než čtyřicetileté tradici, se nyní stává standardem pro české profesionální prodejce ojetých aut.

Pojištění ojetých vozů začalo ve Velké Británii v sedmdesátých letech – nyní je to již velmi rozšířený produkt, který v dnešní době používá většina výrobců a velkých dealerství ojetých vozů. V České republice jsme právě prodali naši 35tisící pojistku a v současné době na zdejším trhu spolupracujeme s přibližně 80ti dealery,” říká Andrew Quirke, obchodní ředitel Defend Finance s.r.o. Pro toto pojištění se mohou kvalifikovat pouze ti prodejci, kteří dodržují striktní kritéria výkupu ojetých aut a udržují vysokou kvalitu jimi nabízených vozů. “Historicky jsme řadu bazarů museli odmítnout – je zde mnoho případů těch, kteří nabízí rozšířenou záruku pouze tehdy, pokud vědí, že je auto již těsně před „rozsypáním“. Monitorujeme tyto případy u každého prodejce a pravidelně odmítáme ty, kteří s tím předem kalkulují,” dodal Quirke.

Největší počet pojistek na českém trhu poskytuje Defend Finance pro AAA AUTO Group pod názvem Carlife. Pojistný program Carlife byl poprvé uveden v říjnu 2003, od té doby se s více než 400 000 pojistnými smlouvami a více než 30 000 pojistnými událostmi etabloval jako nedílná součást nabídky AAA AUTO. Pojistka byla postupně poskytována několika různými pojišťovnami. “V Defend Finance jsme rádi, že od jara 2013 můžeme poskytovat administrativní služby a služby spojené s pojistnými událostmi jménem nynějšího poskytovatele těchto pojistek, společnosti Lloyd’s of London,” uvedl Andrew Quirke z Defend Finance. Lloyd’s of London, přední světová specializovaná pojišťovna s 325ti letou historií, poskytuje tyto pojistky pod regulatorním dozorem britské Financial Conduct Authority a Prudential Regulation Authority. Lokální podoby pojistného programu jsou také pod jurisdikcí České národní banky.

Program se vyvinul z původní podoby jednoduché tříměsíční pojistky mechanických závad do dnešní varianty 24 měsíční komplexní pojistky s mnoha úrovněmi pojistného krytí pro různé druhy vozidel. Jsem ráda, že jsme se díky našim vysokým standardům výkupu vozidel kvalifikovali pro pojistný program Defend Finance. Letos na jaře byly naše výkupní procesy navíc potvrzeny a certifikovány ISO 9001,”říká Karolína Topolová, generální ředitelka AAA AUTO Group.

Jako přední poskytovatel programů rozšířené záruky na trzích střední Evropy, Defend Finance spolupracuje s velkým počtem dealerů na trhu ojetých vozidel v České republice, na Slovensku a v Maďarsku. Tyto programy jsou dostupné zákazníkům přímo v místě nákupu nových i ojetých vozů, ale také nákladních aut a dokonce i vysoce výkonných luxusních automobilů.

Prodejcům ojetých aut může schopnost nabízet zákazníkům produkt rozšířené záruky na auto výrazně pomoci při prodeji, zmírnit nejistotu a zvýšit komfort kupujícího, pro kterého je fakt, že se kupovaný vůz kvalifikoval pro pojistný program, důležitá informace, svědčící o jeho dobrém technickém stavu. Pokud se auto porouchá, pojistné krytí je k dispozici, aby případně kompenzovalo kupujícímu nákladnou opravu. Důležitým aspektem je, že zatímco legislativa pokrývá pouze odpovědnost prodávajícího za skryté vady, pojistka Defend Finance kryje většinu závad, které se mohou objevit po dobu trvání pojistného krytí. Typicky se jedná o 2 roky.

Jak lze předpokládat, častost poruch na širším trhu ojetin je relativně vysoká, protože všechny člověkem vyrobené stroje se mohou pokazit.  Úroveň ceny těchto pojistek se proto u každého z dealerů na velmi konkurenčním trhu liší. Naštěstí i díky naší vysoké pozornosti, kterou věnujeme kvalitě, se jako lídr trhu těšíme synergickým efektům, které drží cenu těchto pojistek pod úrovní průměru na trhu,” řekla Topolová.

Pavel Vojtek, CEO Defend Finance s.r.o.,dodal:  “Defend Finance si vysoce cení možnosti spolupráce s AAA AUTO jako administrátor programu Carlife. Rádi spolupracujeme se společností, která nejen prodává pojistky, ale také plně uplatňuje zákaznický servis jako element své firemní kultury. To je důvod, proč má právě produkt Carlife tak dlouhou a úspěšnou historii, díky které jistě budeme moci spolupráci rozšířit.“

Související články

Defend poskytovatelem záruk pro vozidla Auto ESA
Defend poskytovatelem záruk pro vozidla Auto ESA

V těchto dnech začal jeden z předních českých autobazarů Auto ESA nabízet ke svým vozům záruky Defend Car Protect za bezkonkurenční ceny. Prostřednictvím těchto záruk může Auto ESA svým klientům zajistit nadstandardní servis při případných neočekávaných poruchách. Auto ESA poskytuje záruku na vozidla až 15 let stará, která mají najeto až 250.000 km. Pojistné události […]

DEFEND GROUP dělí své aktivity na dva hlavní produktové směry
DEFEND GROUP dělí své aktivity na dva hlavní produktové směry

S datem 1. listopadu 2012 se skupina DEFEND GROUP rozhodla rozdělit své aktivity dle své působnosti a produktového portfolia na dva základní směry, a to DEFEND AUTOMOTIVE GROUP a nově vzniklou divizi DEFEND INSURANCE GROUP. DEFEND AUTOMOTIVE GROUP bude pokračovat ve stěžejním směru společností skupiny DEFEND GROUP, tedy ve vývoji, výrobě a distribuci portfolia hmotných […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!