Výběr ojetých vozů se rychle přesouvá na chytré mobilní telefony a tablety

16. února 2015, 10:23

Za celý rok 2014 přivítaly webové a mobilní stránky skupiny AAA AUTO přes 45 milionů návštěv. Žádný jiný způsob výběru ojetého automobilu na webu nyní neroste tak rychle, jako vyhledávání přes chytré mobilní telefony a tablety. V uplynulém roce zaznamenalo AAA AUTO nárůsty tohoto způsobu vyhledávání v řádech desítek procent.

„Z loňských 45 milionů návštěv na našich webech bylo 1,2 milionu z mobilních telefonů, což znamená v porovnání s rokem 2013 pětapadesátiprocentní nárůst tohoto způsobu vyhledávání. Z tabletů jsme zaznamenali 940.000 návštěv, což je oproti roku 2013 dokonce o 70% více,“ uvedla generální ředitelka AAA AUTO Karolína Topolová.

Mobilní aplikaci AAA AUTO, kterou největší středoevropský prodejce ojetých automobilů spustil přesně před rokem, si již stáhlo 70.000 uživatelů chytrých mobilních telefonů s operačními systémy Android a iOS. „Meziměsíční růst počtu stažení je v současné době na úrovni zhruba 10%,“ uvedla Karolína Topolová. Statistiky a související telefonický průzkum mezi zákazníky ukazují, že si zájemci o koupi vozu stahují aplikaci vždy, když pořízení nového vozu aktuálně řeší. „Zákazníci si často stahují naší aplikaci například v průběhu návštěvy našeho autocentra, aby se seznámili s naší celkovou nabídkou, nebo při výběru vozu u konkurence, aby porovnali ceny, šířku nabídky nebo podmínky financování,“ řekla Karolína Topolová.

Nejvíce rezervovanými vozy přes webové a mobilní formuláře byly vozy Škoda Octavia, Škoda Fabia, Ford Focus, VW Passat. „V porovnání s rokem 2013 se o 50% zvýšil zájem o Hyundai i30, stejný nárůst je vidět u modelů Renault Traffic a Škoda Yeti. Ještě vyšší počet rezervací zaznamenaly vozy Hyundai i 20, a to 55% a Fiat Doblo, kde se zájem zvýšil dokonce o 69%,“ dodala Karolína Topolová.

Rekordní návštěvnost zaznamenala webová stránka vysvětlující změny při převodech ojetin, které od 1. ledna přinesla novela zákona 56/2001 Sb. „Na stránce jsme přinesli podrobné vysvětlení nových podmínek a nabídli ke stažení formuláře plných mocí k převodům vozidel, které od nového roku musejí být opatřeny úředně ověřeným podpisem majitele vozu. Díky tomu naši zákazníci přicházejí připraveni a čekací doba na výkupu ani na prodeji se u nás neprodloužila,“ uzavřela Karolína Topolová.

Související články

AAA AUTO se dařilo i v lednu: prodalo se  4 748 vozů, v Česku prodeje vzrostly o 19%
AAA AUTO se dařilo i v lednu: prodalo se 4 748 vozů, v Česku prodeje vzrostly o 19%

Skupina AAA AUTO ve své síti 34 autocenter v lednu prodala 4 748 vozů, což je o 6,5% více než ve stejném měsíci loňského roku. Díky zvýšení výkupních cen dramaticky stoupl zájem zákazníků o prodej vozů a celková návštěvnost autocenter. Na prodejních a výkupních výsledcích se zároveň nijak neprojevila účinnost novely zákona 56/2001 Sb. o […]

Počet prodaných ojetých automobilů se zabezpečením proti krádeži se zvyšuje
Počet prodaných ojetých automobilů se zabezpečením proti krádeži se zvyšuje

Na stále vysoký počet krádeží automobilů začali v posledních dvou letech reagovat také zákazníci pořizující si ojetý vůz. Počet prodaných vozů, které si zákazníci přáli nechat vybavit zabezpečovacím zařízením, vzrostl od roku 2012 do roku 2014 více než třikrát. Zatímco počet instalovaných lokátorů ve vozech rok od roku roste, množství vozů s mechanickým zabezpečením stagnuje. […]

AAA AUTO nabízí 41 nových pozic,  do konce roku vytvoří dalších 185 míst
AAA AUTO nabízí 41 nových pozic, do konce roku vytvoří dalších 185 míst

AAA AUTO v současnosti nabízí 41 volných pracovních míst. V důsledku otevření nových poboček a mezinárodní expanze společnost plánuje zaměstnat do konce roku dalších 185 lidí. Největší nábor zaměstnanců proběhne v Polsku, kde se AAA AUTO chystá obsadit několik desítek pracovních míst, a to na pozice nákupčích, prodejců, logistiky, marketingových specialistů a administrativních funkcí. Společnost […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!