Společnost Cebia v nejbližších týdnech oznámkuje autobazary v ČR

27. ledna 2011, 0:00

V České republice je více než 1200 prodejců ojetých vozidel. Mnoho z nich nabízí kvalitní služby, prověřená vozidla a určitý standard služeb zákazníkům. Na opačné straně stojí autobazary, které s vozidly všemožně manipulují, zákazníkům dávají podepisovat značně nevýhodné kupní smlouvy a možnost případné reklamace vozidla je prakticky nulová.

Jak se v této džungli zorientovat a vybrat si správného prodejce?

Společnost Cebia, která již 20 let působí na trhu v ČR v oblasti prověřování původu a historie vozidel, se rozhodla provést hodnocení a porovnání prodejců ojetých vozidel v ČR.

„Stejně jako restaurace může dostat Michelinskou hvězdu, tak my začneme udělovat hodnocení autobazarům a prodejcům vozidel“, řekl ředitel Cebia, Ing. Martin Pajer.

Výsledky hodnocení s vizitkami jednotlivých autobazarů a možností vzájemného porovnání budou zveřejněné na novém webu společnosti Cebia. Tento web nebude, jako mnohé jiné stránky v této oblasti, sloužit k vedení negativní diskuse o autobazarech, naopak by měl dle jasných parametrů pro koncového zákazníka bazary porovnat a nastavit tak reálně jeho očekávání.

Hodnocení na webu bude několikastupňové. Základní hodnocení prodejce bude vyjádřeno 0–5 hvězdičkami a bude přiděleno na základě zhruba 30 kritérií. Uživatel stránek uvidí nejen výsledný počet hvězdiček, ale i plnění či neplnění jednotlivých kritérií konkrétním autobazarem, bude moci prodejce dle těchto kritérií porovnávat a třídit. Autobazar může dále získat i nadstandardní známku, pokud bude dlouhodobě splňovat hodnocená kritéria a výsledky budou ověřené z několika různých zdrojů.

Nadále však zbývá několik oblastí, které není možné objektivně vyhodnotit (např. chování personálu ke klientům nebo „výhodnost“ předložené nabídky na financování apod.), bude důležitou součástí další část hodnocení, a to samotnými klienty. Ti budou přispívat svým hodnocením k celkovému obrazu bazaru, uveřejněny budou ovšem pouze informace z ověřitelných zdrojů s konkrétními údaji. K případné negativní recenzi se bude moci vyjádřit i příslušný autobazar a konečný uživatel si tak bude moci udělat konečný úsudek sám.

Cebia věří, že tato aktivita opět přispěje ke kultivaci prostředí prodeje ojetých vozů a pomůže zájemcům o ojetý vůz zkontrolovat si či zvolit vhodného prodejce.

 

Více na cebia.cz

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!