Ydun – bezolovnaté automobilové baterie – základní principy

23. září 2009, 0:00

Společnost Ydun s.r.o. představila základní principy nově vyvinuté a patentované bezolovnaté automobilové baterie.

Patentovaná technologie nové baterie Ydun je založena na kombinaci superkondenzátorů a NiMH akumulátorů v jednom přístroji. Na rozdíl od klasických baterií, superkondenzátory ukládají a uvolňují elektrickou energii jako elektrický náboj a nikoli ve formě chemicky vázané energie. Proto uvolnění elektrického proudu nevyžaduje chemickou reakci a není závislé na teplotě. Superkondenzátory poskytnou energii nezbytnou pro nastartování bez ohledu na aktuální teplotu. Při nízkých teplotách NiMH baterie nejsou schopny dodávat vysoké proudy. Nicméně, jejich úkolem při standardní provozní teplotě -30 až +50 je průběžně dobíjet superkondenzátory. Mají sloužit jako spolehlivý zdroj potřebné rezervní kapacity. Díky superkondenzátorům je při startu k dispozici téměř celá kapacita baterie. Vhodné rozměry a uspořádání baterie Ydun dávají ideální kombinaci pro vyřešení mnoha problémů spojených s používáním olovnaté baterie v SLI aplikacích.

Vstupní technické údaje pro první bezolovnaté automobilové baterie  

Kapacita, C 20 55 Ah
Rozměry, d x š x v 242x175x190
Rezervní kapacita, RC 100 min
Hmotnost 12,45 kg
Studený start, podle EN 860 CCA

 Neočekává se změna těchto údajů po uvedení produktu do komerční fáze výroby, s výjimkou hmotnosti, která se může podstatně snížit.

Vzhledem k probíhajícím jednáním s potenciálními investory, není firma Ydun schopna sdělit jakékoli další informace, fotografie nebo kresby, odhalující fyzický design a vzhled prototypu nové bezolovnaté baterie.

Další informace na www.ydun.cz.


 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Anonym, 23. září 2009, 0:00 0 0

vypadá to zajímavě, ale kdoví jestli se vůbec bude vyrábět
- juro

Odpověď