Multimediální referenční systém Bosch

1. října 2009, 0:00

Společnost Bosch představila u příležitosti letošního mezinárodního autosalonu IAA (Internationale Automobilausstellung) ve Frankfurtu nad Mohanem nejnovější plod svého vývoje. Divize Car Multimedia ukázala poprvé na veřejnosti prototyp multimediálního referenčního systému.

Je to první vzorek multimediálního prostředí na linuxové platformě s procesorem Intel. Bosch tímto prototypem ukazuje snadnější a levnější způsob integrace nejnovějších multimediálních aplikací než u současných systémů, neboť odpadají dosud nezbytné náročné portace softwaru. Díky tomu bude v budoucnu možné zavádět nové multimediální aplikace podstatně rychleji.

Duální architektura nejnovější generace
Zavádění nejmodernějších aplikací z oblasti spotřební elektroniky do automobilů neustále stupňuje požadavky na architekturu, rychlost procesorů a bezpečnost komunikační techniky ve vozidle. Bosch nyní přináší inovativní řešení v podobě nového referenčního systému, jehož zvláštností je striktní oddělení automobilových a multimediálních subsystémů. Toto řešení umožňuje souběžný a především bezpečný provoz veškeré elektroniky v automobilu, neboť obě oblasti jsou důsledně oddělené. Na jedné straně to jsou funkce důležité pro provoz automobilu, jako například navigace a rádio, které jsou dostupné za všech okolností. Na druhé straně stojí integrované multimediální aplikace, které nejsou pro jízdu důležité, například přehrávač MP3, mobilní telefon, elektronické hry nebo videopřehrávač. Po technické stránce stojí za těmito funkcemi moderní čip, který řídí multimediální subsystémy. Integrovaný firewall zajišťuje nezbytnou bezpečnost dat a spolehlivost, neboť chrání systém před vnějšími vlivy.

Moderní komunikační kanály pro cestující
Nová architektura se také velmi dobře hodí pro zajištění nejvyšší úrovně provozní bezpečnosti a zároveň umožňuje v automobilu připojit a využívat nejnovější přístroje z oblasti zábavní a komunikační elektroniky. Pro multimediální zábavu je přístroj vybaven internetovým prohlížečem, nebo aplikacemi pro přístup ke službám YouTube, GoogleEarth nebo Last.FM. Součástí výbavy je rovněž čtení e-mailů nebo prohlížeč dokumentů nejrůznějších datových formátů PDF, Excel, Word a Powerpoint. Kromě toho lze sledovat filmy nebo přehrávat elektronické hudební nahrávky a spravovat tyto soubory. Intuitivní a jednoduché ovládání zajišťuje sedmipalcový displej LCD s atraktivní dotykovou ovládací plochou včetně kinetických efektů.

Přednosti duální architektury pro řidiče a automobilové výrobce
Použití stávajících linuxových aplikací umožňuje mimořádně rychle integrovat a uvádět na trh nejmodernější multimediální aplikace. Řidič tak může i ve svém automobilu používat nejnovější techniku. Systémová architektura nabízí možnost odstupňovat systémy od standardního až po prémiové provedení. Zárukou nízké úrovně nákladů je schopnost integrace periferních komponentů do automobilového prostředí. Prototyp referenčního systému představuje extrémně výkonné řešení, které vyhoví požadavkům na informační systémy příští generace.

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!