Krize se dotkla továrny MANN+HUMMEL v Ludwigsburgu

6. prosince 2009, 0:00

Továrna MANN+HUMMEL v Ludwigsburgu v důsledku prudkého poklesu obratů v roce 2009 o 70 milionů EUR bude reorganizována. Je plánovaná restrukturalizace podniku a zároveň posílení oddělení vývoje produktů a technologických postupů.

Do konce roku 2012 se plánuje snížení úrovně nákladů ve srovnání s rokem 2008 téměř o 40 milionů eur. Do konce roku 2012 bude postupně zrušeno 330 pracovních míst. Navíc byly uzavřeny dohody s téměř 70 zaměstnanci v důchodovém věku a jejich dobrovolné ukončení zaměstnání. V současnosti je v Ludwigsburgu 1.800 zaměstnaných pracovníků.

MANN+HUMMEL na počátku roku kvůli přetrvávající krizi v automobilovém průmyslu, přistoupil na krátkodobá řešení krize, jako je zkrácení pracovní doby, rozpočtová omezení a snížení počtu agenturních zaměstnanců. Rozvoj trhu a konkurenční tlaky si nicméně vyžaduje další strukturální změny.

"Musíme zredukovat nadlimitní prostory, výrazně snížit náklady a současně se připravit na nové požadavky našich zákazníků" – říká Dr. Dieter Seipler, předseda představenstva společnosti MANN+HUMMEL. "Chceme udržet Ludwigsburgu jako tovární výrobnu. Nicméně, je to možné pouze tehdy, pokud se budeme pohybovat v rámcových podmínkách při zachování konkurenceschopnosti".

Management firmy ještě v tomto roce uskuteční jednání se zástupci rady pracovníků.

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!