Zlevňují originální DPF filtry

24. července 2017, 15:03

V médiích proběhla informace, která někoho potěší a někoho rozesmutní. Značky koncernu Volkswagen, což znamená také Škoda, se přidávají ke kroku automobilek Ford, Citroën a Peugeot a v Česku snižují ceny DPF filtrů.  Nově ceny filtrů pro starší vozy začínají již okolo 13 tisíc Kč.

Ceny filtrů pevných části některých automobilových značek a modelů šplhají k nereálným částkám, například i přes 100.000 Kč. Jsou tak vysoké, že výměna filtru u ojetého vozu je bezmála dražší než samo auto. Vzhledem k narůstajícímu tlaku veřejnosti ohledně problémů s nefunkčními DPF filtry, se některé automobilky rozhodly výrazně snížit jejich cenu.

DPF filtr

Po značce Ford (ceny filtrů začínají na 14.000 Kč) a koncernu PSA – značky Citroën a Peugeot (ceny od 12.000 Kč) nyní zlevnily značky koncernu Volkswagen. Pro vozidla Škoda starší čtyř let jsou nyní filtry z řady Economy levnější až o 60 % a dostaly se pod hranici 13.000 Kč. Zlevnily i originální filtry, které nyní stojí do 18.000 Kč. Tyto ceny platí v případě, že máte na voze původní filtr a ten bude určitou protihodnotou (slevou). Bez něj jsou, vzhledem k drahým kovům uvnitř filtru, ceny vyšší.

Související články

Co může čekat řidiče s poškozeným DPF v Rakousku?
Co může čekat řidiče s poškozeným DPF v Rakousku?

Na našich cestách jezdí podle různých průzkumů a odhadů desítky či stovky tisíc aut s dieselovým motorem a vymontovaným nebo nefunkčním filtrem pevných částic, tzv. DPF. Řada takových aut určitě jezdí v létě k moři do Chorvatska nebo v zimě do Alp. Co může řidiče takových aut v Rakousku potkat?

DPF: Časovaná bomba! (doplněno)
DPF: Časovaná bomba! (doplněno)

Filtry pevných částic jsou časovanou bombou českého automobilového parku, proto je ÚAMK iniciátorem aktivity, která by měla na problematiku dostatečně hlasitě upozornit. V čem je problém?       O problematice DPF v Událostech České televize Chybějící filtry pevných částic Tisíce dieslových motorů jezdí po českých silnicích bez filtrů pevných částí – upozorňují na to […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!