Co může čekat řidiče s poškozeným DPF v Rakousku?

28. listopadu 2016, 16:23

Na našich cestách jezdí podle různých průzkumů a odhadů desítky či stovky tisíc aut s dieselovým motorem a vymontovaným nebo nefunkčním filtrem pevných částic, tzv. DPF. Řada takových aut určitě jezdí v létě k moři do Chorvatska nebo v zimě do Alp. Co může řidiče takových aut v Rakousku potkat?

Rakouská policii používá k prvotnímu testu tzv. „bílou rukavici“, kterou otestuje koncovku výfuku, jestli není nepřiměřeně znečištěna černou sazí. Pokud po testu nabyde policista dojem, že s autem není něco v pořádku, vůz je za doprovodu policie převezen k nejbližší stanici technické kontroly a odborně prověřen.

Při potvrzení podezření, že filtr pevných částí je nefunkční, je auto odstaveno. Může dojít také k sejmutí poznávacích značek, popř. zabavení malého technického průkazu. Policie může za tento přestupek udělit pokutu v rozmezí 400 až 800 EUR. V nejhorším případě, pokud se prokáže úmyslné poškození DPF nebo pokud filtr pevných částic úplně chybí, může řidič dostat pokutu až 5000 EUR. K těmto výdajům musí provinilec přičíst náklady na odtah vozidla do ČR a po opravě DPF také s absolvováním technické kontroly. Výsledná suma nebude zrovna malá.

Snad se i z tohoto důvodu majitelé vozidel s poškozeným nebo dokonce odstraněným filtrem pevných částic nad tímto problémem zamyslí a své vozidlo uvedou do funkčního stavu. Mohou tím ušetřit sobě peníze a nám všem ostatním zdraví.

Související články

DPF: Časovaná bomba! (doplněno)
DPF: Časovaná bomba! (doplněno)

Filtry pevných částic jsou časovanou bombou českého automobilového parku, proto je ÚAMK iniciátorem aktivity, která by měla na problematiku dostatečně hlasitě upozornit. V čem je problém?       O problematice DPF v Událostech České televize Chybějící filtry pevných částic Tisíce dieslových motorů jezdí po českých silnicích bez filtrů pevných částí – upozorňují na to […]

Jak dlouho ještě budeme dýchat saze?
Jak dlouho ještě budeme dýchat saze?

Stanovisko společnosti Ford Motor Company, s.r.o. k provozu automobilů s dieselovým motorem bez DPF – filtru pevných částic. Po českých silnicích dnes jezdí desítky či stovky tisíc aut s dieselovým motorem a vymontovaným nebo nefunkčním filtrem pevných částic, tzv. DPF. Tyto vozy tak dnes a denně zamořují životní prostředí vysoce toxickými zplodinami, které prokazatelně ohrožují […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!