Nová budoucnost firem Edscha a Webasto

1. února 2010, 0:00

Antimonopolní úřad svolil ke sloučení firem Webasto AG i Edscha AG a vzniku nové firmy Webasto-Edscha Cabrio.

Zákazníci nyní mohou vybírat střešní systémy z největší nabídky na trhu. Firma Edscha Convertible Roof Systems si zachovala svou strukturu a zároveň bude čerpat zkušenosti, technologie a výrobní systémy Webasto.

„Vstup do velké rodiny Webasto, která disponuje velkými zkušenostmi, je pro nás zárukou stálého rozvoje” – řekl Axel Schulmeyer, ředitel nové firmy Webasto-Edscha Cabrio.

Sídlo firmy se nachází v Hengersbergu. Výzkumné centrum bude umístěno mimo Německo. 1.350 pracovníků pracuje v šesti výrobních závodech v Evropě a jedné v Japonsku. V Mexiku vzniká experimentální centrum. Další projekty budou realizované v továrnách poblíž globálních partnerů Webasto. V roce 2009 sloučení oddíly Webasto a Edscha prodaly výrobky v hodnotě 320 milionů EUR.

„Nejvážnější krize v motoristické branži za poslední roky, přispíšil proces konsolidace v našem tržním segmentu. Našim cílem je bezpečné převedení firmy přes dobu krize. Navíc jsme chtěli odehrát aktivní roli v této konsolidaci“ – řekl Franz-Josef Kortüm, ředitel Webasto AG – „Přes sloučení oddílů Webasto, který se zabývá střešními systémy a jeho ekvivalent ve firmě Edscha, jsme učinili velký krok na cestě v budování dlouhodobé strategie rozvoje, v tomto segmentu trhu“ – dodal.

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!