Filtr pevných částic na brzdy od firmy MANN + HUMMEL

18. září 2017, 12:05

Brzdění v městské dopravě vytváří podstatně více prachu než emise výfukových plynů. Více než 90 % tohoto prachu obsahuje velmi jemné částice, které mají negativní vliv na lidské zdraví. Firma MANN + HUMMEL proto navrhla filtr na bázi prachových částic, který podstatně snižuje množství částic, které vznikají při brzdění.

Po úspěšných zkouškách v laboratorním prostředí je nyní filtr pevných částic testován na vozidlech “jemného prachu” od společnosti MANN + HUMMEL v testech, které se blíží skutečným podmínkám jízdy.

Nově vyvinutý filtr pevných částic na brzdy od firmy MANN + HUMMEL výrazně snižuje emise částic a v důsledku toho pronikne do ovzduší méně prachových částic brzdového prachu. Filtr je vhodný pro použití u všech typů pohonů, od elektrických vozidel po hybridní vozidla a konvenčních benzínových a dieselových vozidel.

Robustní skříň filtru umístěná v blízkosti brzdového třmenu umožňuje, aby filtr zabránil emisím přímo od zdroje jemného prachu do okolního vzduchu, zejména v městské dopravě, která se vyznačuje častými brzdnými procesy. Filtrační médium, které účinně filtruje různé velikosti částic, je vyrobeno z materiálu, který je odolný vůči teplotě a korozi.

Filtr pevných částic od firmy MANN + HUMMEL se svou robustní konstrukcí může být umístěn ve stávajícím instalačním prostoru a může se také stát barevným stylovým prvkem.

Kromě použití u motorových vozidlech může být filtr částic použit i u užitkových vozidlech a  na železnici. Zde vzniká velké množství škodlivého jemného prachu z důvodu vysoké hmotnosti těchto vozidel a dlouhé brzdné dráhy a častého brzdění kolejových vozidel v polovičních uzavřených prostorech, jako jsou železniční stanice.

Související články

MANN + HUMMEL testuje filtr proti jemnému prachu způsobený vozidly
MANN + HUMMEL testuje filtr proti jemnému prachu způsobený vozidly

Vysoké znečištění prachem a související rizika pro zdraví jsou s úzkostí sledovány těmi co žijí ve městech. Odborníci na filtraci MANN + HUMMEL z Ludwigsburgu si uvědomili důležitost tohoto tématu a v průběhu své činnosti v oblasti výzkumu a vývoje v této oblasti zahájili terénní testy s testovacím vozidlem.

Praktická sada na demontáž filtrů od Mannu
Praktická sada na demontáž filtrů od Mannu

MANN-FILTER nyní nabízí novou verzi svého praktického setu pro výměnu olejových filtrů. Přípravky, které byly dříve vyrobeny z hliníku, jsou nyní vyráběny z plastu, což usnadňuje jejich přepravu a lehčí manipulaci.

MANN + HUMMEL byl koncernem Fiat Chrysler Automobiles vyhlášen jako vítěz Supplier of the Year 2016
MANN + HUMMEL byl koncernem Fiat Chrysler Automobiles vyhlášen jako vítěz Supplier of the Year 2016

Vyhlášení vítězů se konalo v sále Lingotto Center v Turíně dne 14. prosince 2016. Společnost MANN + HUMMEL získala ocenění v kategorii podvozek a systémy motoru. Odborník na filtraci byl oceněn FCA již podruhé v tomto roce. Vítězové byli vybráni vedením FCA. Více než 1.000 dodavatelů bylo zařazeno do třinácti kategorií. V kategorii "podvozek a […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!