Kabinové filtry VALEO

18. ledna 2013, 23:10

Širokou nabídku výrobků se značkou VALEO v sortimentu APM Automotive nově rozšířily kabinové filtry VALEO ClimFILTER. Francouzská nadnárodní společnost je jedním ze tří největších výrobců kabinových filtrů na světě a její nabídka zahrnuje jak částicové, tak kombinované filtry s aktivním uhlím.

Zatímco pro běžné částicové filtry na zachycení všech částic, nečistot a pylů výrobce používá obchodní název COMFORT, prémiová řada filtrů PROTECT je určena zejména pro dopravu ve městech a citlivé osoby, neboť díky aktivnímu uhlí kromě částic a pylů zachytává i zdraví škodlivé plyny a zápachy.

Pravidelné výměny kabinových filtrů minimálně jednou za rok přitom doporučují jak samotné automobilky či výrobci filtrů, tak i odborníci na bezpečnost provozu či lékaři (především alergologové). Kabinové filtry totiž nejsou pouze komfortní výbavou, ale také významným bezpečnostním prvkem. Zacpaný filtr totiž nejen snižuje účinnost topení či klimatizace, ale i zvyšuje mlžení skel a přispívá k tvorbě mastného filmu na vnitřní straně skel, což může způsobit zhoršení viditelnosti. Naopak dobrá filtrace vzduchu proudícího do kabiny nejen zvyšuje komfort jízdy, ale hlavně i snižuje nebezpečí plynoucí z různých alergií řidiče (zejména v pylovém období).

Značení kabinových filtrů VALEO je u APM Automotive stejné, jako u ostatních dílů této značky, tedy kód VA + číslo výrobce (např. VA698885 = kabinový filtr COMFORT na VW Passat). Filtry VALEO najdete ve vyhledávacím e-katalogu APM Cat – http://webcat.apm.cz při vyhledávaní dílů pro konkrétní vůz – ve stromu Filtr / Kabinový filtr.

 

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!