TESTY produktů HELLA – Kvalita není jen slovo

15. dubna 2013, 18:07

HELLA každý den nastavuje ambiciózní kritéria pro testování svých produktů. Všechny produkty HELLA prochází přísnými kontrolami kvality, čímž je zaručena dokonalá funkčnost a dlouhá životnost.

Prvním testem je test teplem/chladem a vlhkostí. Při tomto testu se v tak zvané “šokové skříni” střídají teploty od -40°C do +100°C v intervalech několika vteřin (max. 6 sekund) a také se provádí zkoušky orosením a odrosením s maximální vlhkostí vzduchu 95% a teplotou +85°C. Tímto testem dochází k extrémnímu namáhání všech materiálů – test chladem a teplem trvá 48 hodin.

Další typy testování produktů HELLA jsou 3 speciální testy za pomoci vody. Prvním je test stříkající vodou, kde jsou v univerzálních vodních kabinách produkty HELLA vystaveny podmínkám reálného provozu – déšť nebo mlha. Další test se provádí proudem vody, pod tlakem až 120 bar a teplotou +85°C – simulace mytí v myčce nebo vysokotlakým čističem. Posledním testem je ponoření produktu do speciální ponorné trubky – dle typu produktu je hloubka 1-6 metrů. Navíc zde na produkty působí tlak až 1,6 baru. Tento test se provádí u všech světelně-technických výrobků. Test probíhá dle normy HELLA 67101 – způsob ochrany IP 67.

Neméně důležitým testem, který HELLA u svých produktů provádí, je test vibracemi. Test vibracemi simuluje chování výrobku na silnici – výtluky, štěrk, polní cesty nebo retardéry. Vibrace se simulují ve vodorovné i svislé poloze a frekvenční pásmo je 10 – 1000 Hz. Během tohoto testu jsou produkty vystavovány teplotám -40 až +80°C, čímž se simuluje stárnutí plastů. Test vibracemi trvá 24 hodin. Zároveň se testuje chování produktů při nárazech během přepravy v krabicích – zrychlení 300 až 500 metrů za sekundu.

Při posledním testu se ověřuje těsnost výrobků proti prachu. Jako zkušební materiál se používá nepálený portlandský cement. Zkouška se provádí za standardních podmínek, nebo za pomoci přetlaku a podtlaku. Vyhodnocuje se mimo jiné zjištěním fotometrické hodnoty před zkouškou a po ní (ochrana IP 5K). Jen díky tomuto testu může společnost HELLA zaručit, že se do výrobku nedostane prach a bude zachována jeho dlouhá životnost.

Více informací o testech a kvalitě naleznete na www.hella.com/quality

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Anonym, 12. března 2019, 16:53 0 0

Dobrý den,dnes jsem obdržel od firmy adc- autodoplňky přídavná dálková světla Hella ff75.
Výrobek byl vyroben v Rumunsku a nevím,jak tam probíhá kontrola.Po rozbalení byly paraboly vypadlé z plastových těles a musel jsem je silikonem utěsnit,aby se netřepaly.Myslel jsem,že skoro za 2000Kč budu mít kvalitní světla.Lituji této investice a příště si koupím raději polský Wesem, který není sice tak reprezentativní, ale drží aspoň pohromadě.
Dnes si asi nemůže být člověk jist kvalitou ani značkovéhko výrobku.

S pozdravem S.Kedroň

Odpověď