Ekologický brilant: Čisticí kapalina za studena s likvidací od IBS Scherer

4. července 2013, 10:03

Kvalita čištění, nákladová efektivita a méně rizik pro člověka a životní prostředí: Když jde v průmyslovém čištění dílů o měřítka, určují značku čisticí kapaliny od IBS Scherer.

IBS Scherer GmbH, přední výrobce kompletního řešení čistění malých dílů znečištěných od oleje a tuků, které jsou šetrné pro životní prostředí, sází již několik let na využití čisticích kapalin za studena. „Když jsme se před více jak 40 lety rozhodli o vstupu čisticích kapalin za studena do systémového řešení, stalo se toto pouze z pohledu nákladů. O tématu „životní prostředí“ se v té době ještě nehovořilo. To činíme v dnešní době o to více,“ upřesňuje výzvu odvětví jednatel Axel Scherer.

Aktuální anketa Frauenhofer-Allianz (Zdroj: Analýza trhu a trendu v průmyslovém čištění dílů, 2007) dokazuje: Čistota dílů v podnicích je čím dál více uznávána jako znak kvality. Přitom jde o docílení co největšího stupně čištění při co nejmenších nákladech a minimálních rizik pro člověka a životní prostředí.

V bodě stupně kvality čištění neexistuje k IBS-čisticím kapalinám žádná alternativa. Tyto čisticí kapaliny na uhlovodíkové bázi mají vynikající sílu rozpouštění všech těžko čistitelných organických nečistot jako např. oleje, tuky, dehet a nebo zaschlé vosky. Díky jejich mírnému povrchovému pnutí proniknou i do malých meziprostor. Podle hesla „Stejné rozpouští stejné“ odděluje IBS-čisticí kapalina na uhlovodikové bázi nečistotu, rozpouští se a smíchá se s oleji nebo tuky a nechá se jednoduše opláchnout nebo uvolnit štětcem.

Čištění v jednom kroku čisticími kapalinami je nákladově nesmírně hospodárné. Protože voda nehraje při čištění žádnou roli, odpadají pracovní kroky jako schnutí nebo domazávání stejně jako voda obsahující olej, která by se musela nechat draze zlikvidovat jako zvláštní odpad.

Rozhodující výhoda IBS-čisticích kapalin ale je: Znečištěný uhlovodíkový rozpouštěcí prostředek se nechá při destilaci skoro 100% recyklovat. „U IBS Scherer bereme znečištěné čisticí kapaliny od našich zákazníků zcela bezplatně zpět a zpracováváme je kompletně v našem vlastním podniku,“ vysvětluje Axel Scherer. „Pro tento účel se čisticí kapaliny fyzikálně předčistí – takže filtrují a odstřeďují – a hned po tom se destilují a rafinují. Takto se nechá do hospodářského oběhu přivést přibližně 90 % čistých IBS-čisticích kapalin. Dokonce předem vyfiltrovaná olejová nečistota najde využití např. v energetických spalovnách.“

Četné certifikáty a pečetě záruky potvrzují dobrou ekologickou bilanci, ale také pracovně zdravotní a hygienickou nezávadnost stejně jako mírný potenciál ohrožení IBS-čisticích kapalin. IBS Scherer GmbH je certifikovaný odborný podnik podle § 52 odst. 1 KrW/AbfG (Zákon o oběhovém hospodářství a odpadech) a odborný podnik podle § 19 I WGH (Vodohospodářského zákona).

Více informací o IBS-čisticích kapalinách: www.ibs-scherer.cz

Tisková zpráva IBS Scherer Czech s.r.o.

Související články

IBS Scherer uvádí na trh mycí stůl typ G-50-W / G-50-I
IBS Scherer uvádí na trh mycí stůl typ G-50-W / G-50-I

Specialista systémových řešení z Gau-Bickelheim a dodavatel všech údržbářských výrobků IBS Scherer uvádí na trh nové mycí zařízení IBS – mycí stůl typ G-50-W / G-50-I v uzavřeném dílenském provedení, které se díky jeho stabilní a kompaktní technologii v průmyslových dílnách postará o příjemné pracovní prostředí. Hned na první pohled je jasné: zakrytování nové generace […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!