Pure Grey – první neutrální šedě tónované sklo, alternativa ke sklu se zeleným zabarvením

30. dubna 2018, 15:02

„Pure Grey“ společnosti AGC Automotive Europe, co by neutrální sklo určené pro zasklení automobilů včetně výhledových skel představuje alternativu k zeleně tónovanému sklu, které bylo doposud používáno k zajištění sluneční ochrany vozů. Pure Grey má podobné energetické vlastnosti jako zelené sklo, ale díky svému neutrálnímu zabarvení má lepší světelnou propustnost a reflexi. 

„Pure Grey“ společnosti AGC Automotive EuropeSklo Pure Grey dostupné ve všech standardních tloušťkách, je výsledkem výzkumů skupiny AGC prováděných v celosvětovém měřítku za použití špičkových sklářských technologií. Je charakteristické svojí neutrální světelnou prostupností, která na rozdíl od skla zeleného zajišťuje reálné vnímání barev uvnitř i vně vozu. Pokud jde o reflexi, ladí neutrální charakter zasklení harmonicky s celým vozem, se zadními zatmavenými – tzv.„privacy“ skly i s odstínem laku karoserie.

Energetické vlastnosti Pure Grey jsou srovnatelné se zeleně tónovaným sklem co se selektivity o hodnotě 1,2 týče: tím, že odráží významnou část dopadajícího infračerveného záření (solární faktor nižší než 62 %), snižuje zahřívání vnitřního prostoru vozu a současně zajišťuje dobrou světelnou prostupnost (nad 70 %).

„AGC Automotive Europe díky sklu Pure Grey opět potvrdila své ambice a svoji schopnost vyvíjet sklářské výrobky s vysokou přidanou hodnotou určené pro svoje zákazníky v automobilovém průmyslu,“  – vysvětluje Jean-Marc Meunier, regionální prezident AGC Automotive Europe.

„Pure Grey“ společnosti AGC Automotive Europe

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!