Přístroje na nastavování světlometů HELLA

4. listopadu 2013, 22:05

Dobrá viditelnost je jedním z nejdůležitějších faktorů pro minimalizaci rizika na silnici. Správné nastavení světel je proto v každém automobilu velmi důležité a je dobré kontrolovat nastavení světlometů při každé servisní prohlídce. Podle statistik má zhruba třetina vozidel závady na osvětlení a špatně nastavená světla. Proto je potřeba kontrolám osvětlení věnovat trvalou pozornost. Špatně seřízený světlomet může být příčinou těžkých havárií. Pořiďte si proto do svého servisu profesionální regloskopy HELLA, které zaručí správné nastavení světlometů pro osobní i nákladní vozidla.

Německá společnost HELLA už více než 100 let přispívá k bezpečnosti na silnicích po celém světě svým vývojem a výrobou světelných technologií, ale také techniky, která pomáhá světlomety nastavovat.

SEG V
Novinkou v nabídce je regloskop SEG V, který nabízí zabudovanou kameru a monitor, kde je výsledek měření ihned viditelný. Díky snadné navigaci v menu při nastavování světlometů, je práce s regloskopem rychlá a velmi jednoduchá. Regloskop má WiFi připojení, které umožňuje veškerá data stáhnout a uložit do počítače. Výsledky měření je poté možné ukázat zákazníkovi v servisu. S novým SEG V je možné kontrolovat veškeré světlomety a to včetně nejnovějších plně LEDkových.

Objednací číslo: 8PA 011 771-003

SEG IV DLX
Laserový zaměřovač umožňuje precizní nasměrování regloskopu vůči světlometu. Především u světlometů s FF-Technologií volných ploch, lze tento regloskop nasměrovat přesně na žárovku. Zabudované vychylovací zrcátko navíc umožňuje snadnou kontrolu z pozice za přístrojem. Nerovnosti podlahy je možné nastavit pomocí vodováhy a výstředníkové ose.

Optický zaměřovač je vybaven vláknem, které usnadní vyrovnání optiky regloskopu s podélnou osou vozidla. Přístroj disponuje digitálním luxmetrem. Pomocí tohoto fotoelektrického zařízení na měření světla, je možné po seřízení světlometu zkontrolovat, jestli je překročena nejvyšší přípustná hodnota oslnění tlumným světlem a jestli je dosažena minimální intenzita osvětlení dálkovým světlem, resp. jestli není překročena maximální intenzita osvětlení dálkovým světlem. Rukojeti jsou vyrobeny z tvrzené pryže.

Objednací číslo 8PA 007 732-223, stojan 8XT 861 234-023

Více informací naleznete na www.hella.cz

Související články

Společnost HELLA rozšiřuje svůj sortiment o řadu startérů a alternátorů TiMEFiT
Společnost HELLA rozšiřuje svůj sortiment o řadu startérů a alternátorů TiMEFiT

Společnost HELLA uvádí na trh speciální řadu startérů a alternátorů řady TiMEFiT. Produkty řady TiMEFiT jsou cenově přijatelné a jsou proto vhodné spíše pro starší typy vozidel. Jde o copy produkty a celá produktová řada je bez záloh. Dle vozového parku v České republice a na Slovensku bylo vybráno 286 startérů s pokrytím trhu 74,4% […]

Stěrače od společnosti HELLA
Stěrače od společnosti HELLA

V sortimentu společnosti HELLA naleznete kromě světel také ucelenou řadu stěračů. V nabídce jsou jak klasické ramínkové, tak také ploché stěrače Dyna Blades se speciální grafitovou povrchovou úpravou. Rovnoměrný přítlak zajišťuje velmi vysoký výkon při každém pohybu stěrače a zabraňuje tak jeho opotřebení. Klasické ramínkové stěrače jsou nabízeny pro osobní, ale i užitková a nákladní […]

HELLA představila nový typ LED světlometu – MATRIX LED
HELLA představila nový typ LED světlometu – MATRIX LED

HELLA s hrdostí představila světovou premiéru Audi A8 a nového unikátního světlometu s názvem Matrix LED. Světlomet Matrix LED je jedinečný svou technologií dálkových světel, která neoslňují protijedoucí vozidla, což znamená, že řidič může mít zapnutá dálková světla po celou dobu jízdy v noci. Tato funkce je možná díky 5 speciálním reflektorům s celkem 25 […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!