Filtry Sogefi v novém Mini Clubman

3. srpna 2009, 0:00

Firma Sogefi Filtr Divisoin byla opět vybrána jako dodavatel filtrů pro první montáž skupinou BMW pro nejnovější Mini Clubman.

Kompaktní a účinné olejové filtry pro motory EP6DT a EP6DTS s patentovaným filtračním médiem, pomocí techniky "Chevron", zvyšují účinnost filtrace až o 20% při zachování současného objemu. Pro kompaktní BMW Mini Clubman to znamená zachování stejné účinnosti filtrace na ploše menší o 20%. Nový Mini Clubman s 4-válcovým 16V EP6 motorem o obsahu 1,6 l, dosahuje maximální rychlosti 201 km/h. Stanovuje novou generaci vozů Mini, kde patří také Cooper D a Cooper S.

Cees van Duin, ředitel prodeje a marketingu IAM Sogefi Filtr oddělení říká: "Všichni výrobci automobilů požadují, aby díly byly nejen vysoce efektivní, ale také nízkonákladové. Olejový filtr Sogefi pro nový model BMW nabízejí optimální úroveň filtrování na velmi malém prostoru motoru Mini. Kromě toho filtrační média jsou vyrobena ze speciálního materiálu s extrémně vysokou vytrvalostí a to nejen oproti teplotě a oleji, ale také na velmi agresivní materiály biopaliva a přísad do oleje.“

Použití ve filtru syntetických vláken znamená vysokou odolnost na činnost motoru a rozdíly v teplotě, zaručuje řádné fungování po 29.000 km.

Navíc integrovaný zpětný ventil brání návratu oleje, kdy je motor vypnutý a zajišťuje okamžité mazání při spuštění vozidla. Bočníkový ventil pak zajišťuje nepřerušované dodávky oleje do motoru, i když je filtr delší dobu mimo provoz.

Filtr je na trhu aftermarketu k dispozici pod značkami:
Fram (CH9973ECO)
Purflux (L358)
CoopersFiaam (FA5747ECO)
Tecnocar (OP251)

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!