Uložení tlumičů Sachs

6. srpna 2009, 0:00

Spektrum výrobků bylo nedávno rozšířeno o 30 nových pozic: uložení tlumičů firmy Sachs je nyní k dispozici například pro taková auta jako Fiat Grande Punto, Ford S-Max, Mercedes třídy C (W204) a Sprinter (906), Mini R56 a R55 klubu, Audi A3, VW Golf V, Opel Corsa D.

Při výměně tlumičů je ideální čas také pro kontrolu jejich uložení. Případné poškození horního uložení, dorazů nebo prachovek tlumičů může způsobit, že tlumič nebude správně fungovat nebo bude dokonce zničen.

Jak je všeobecně známo, správné tlumení je klíčové pro bezpečnost a jízdní komfort. Díky správné funkci tlumičů, kola vždy doléhají k vozovce, což se přímo promítá do zlepšení jízdních vlastností auta a schopnosti včas zabrzdit. Otálení s výměnou dílů uložení a ochrany tlumičů může mít vážné následky, protože vady těchto dílů snižují účinnost tlumení. Důsledkem toho je, že kola nebudou udržovat dokonalý kontakt s vozovkou. To následně způsobí prodloužení brzdné dráhy a zhoršení chování vozidla v zatáčkách a při míjení překážek. Měli bychom mít také na paměti, že elektronické systémy podporující vlastnosti podvozku, jako jsou ABS, systém kontroly trakce a jízdní dynamiky, správně fungují pouze tehdy, jestliže všechny díly zavěšení a tlumení jsou v perfektním stavu.

Poškozené horní uložení negativně ovlivňuje odpružení a jízdní komfort. Vydává nepříjemné klepání a přispívá také k přenosu vibrací do interiéru vozidla. Použité horní uložení a dorazy zvyšují zatížení nově zakoupených tlumičů, což způsobuje jejich rychlejší opotřebení. Mají také vliv na ostatní komponenty systému zavěšení a tlumení, např. silentbloky ramen.

Dorazy – prvky, které jsou navrženy tak, aby se předešlo nadměrnému zatížení tlumičů – také urychlují opotřebení tlumičů, pokud nejsou plně funkční. Stačí si představit, co se děje při přejíždění obrubníků nebo rychlé jízdě po dírách na silnici. V takových případech, pouze plně funkční doraz nedovolí pístnici poškodit spodní ventil, což by způsobilo zničení tlumiče. Navíc, pouze neporušené prachovky jsou schopny účinně chránit píst proti vnějším faktorům, jako je vlhkost, posypová sůl a nárazy kamínků.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!