Sklo WONDERLITE™ společnosti AGC bylo vybráno pro největší skleněnou střechu s regulací světla všech dob u luxusního auta

, 3. října 2014, 12:15

Společnost AGC Automotive Europe, člen skupiny AGC, předního světového výrobce skla, dnes oznámila, že její sklo s regulací světla WONDERLITE™ bylo vybráno pro panoramatické sklo s názvem Magic Sky Control, které si lze nyní objednat jako součást doplňkové výbavy nového kupé Mercedes-Benz třídy S, jež bylo uvedeno na evropský a severoamerický trh 27. září 2014.

Střešní sklo Magic Sky Control vybavené technologií WONDERLITE je největší skleněnou střechou se schopností regulovat světlo užívanou v automobilech, která mění barvu z průhledné na tmavě modrou pouhým stisknutím ovládacího tlačítka.  

Střešní sklo Magic Sky Control vybavené technologií WONDERLITE

              průhledný režim                                                     režim regulace světla

Podle slov Jean-Marca Meuniera, generálního ředitele společnosti AGC Automotive Europe "tato novinka dokonale zapadá do strategie společnosti AGC založené na vývoji skel s vysokou přidanou hodnotou pro její zákazníky v automobilovém průmyslu." 
WONDERLITE společnosti AGC je sklem se schopností regulace světla na bázi SPD, jež díky následujícím vlastnostem v automobilech přispívá ke zvýšení pohodlí a úspoře energie. 

Třikrát větší než běžná skleněná střecha s regulací světla     
Díky tomu, že nabízí plochu třikrát větší než stávající výrobek, nabízí toto velkoformátové střešní sklo s regulací světla jedinečný pocit otevřeného prostoru bez ohledu na venkovní podmínky a významně zvyšuje světelný komfort uvnitř vozu.   

Ochrana proti UV a infračervenému záření díky speciálnímu povlaku společnosti AGC    
Technologie WONDERLITE používaná pro skla Magic Sky Control se aplikuje pomocí speciálních vrstev zajišťujících protisluneční ochranu. Střecha nepropouští ultrafialové ani infračervené paprsky způsobující opálení či přehřátí a to i v průhledném režimu. Díky úspěšnému spojení světelné regulace a speciálních technologií nabízí společnost AGC řidičům a spolucestujícím optimální prostředí během jízdy a přímo přispívá ke snížení potřeby klimatizace a tím ke snížení spotřeby paliva.
Díky rozmanitosti materiálů a technologií nabízí společnost AGC i nadále výrobky s vysokou přidanou hodnotou, které napomáhají snižování ekologické zátěže a vytvářejí pohodlný životní prostor.  

Tisková zpráva AGC Automotive Europe

Související články

Slavnostní otevření AGC Technovation Center za přítomnosti belgického krále Filipa
Slavnostní otevření AGC Technovation Center za přítomnosti belgického krále Filipa

Za přítomnosti četných osobností ekonomické, politické a akademické sféry i tisku Jeho Výsost belgický král dne 5. listopadu v Gosselies (region Charleroi) slavnostně otevřel AGC Technovation Centre společnosti AGC Glass Europe. Toto výzkumné středisko soustředí ve zcela nových zařízeních na 250 výzkumníků, techniků a inženýrů zaměřených na zlepšení procesů a vývoj nových skel pro automobilový […]

Společnost AGC posiluje svoji inovační strategii a dodává již druhý exkluzivní model panoramatické střechy
Společnost AGC posiluje svoji inovační strategii a dodává již druhý exkluzivní model panoramatické střechy

AGC Automotive Europe nyní dodává posuvnou verzi střešního okna s variabilní světelnou prostupností jako nadstandardní výbavu prestižního modelu Mercedes-Maybach S 600. Díky technologii WONDERLITE™ může být vzhled tohoto laminovaného střešního okna změněn z transparentního na tmavě modrý a to pouhým stiskem tlačítka. Navíc, toto sklo je ve své kategorii největší. Maximální komfort     Celková plocha střechy […]

Sklo AGC s vlastní technologii pro Mercedes-Benz E
Sklo AGC s vlastní technologii pro Mercedes-Benz E

AGC Automotive Europe dodává zadní sklo vybavené integrovanými anténami pro netrpělivě očekávaný model Mercedes-Benz třídy E. Je to poprvé, co evropská část divize Automotive skupiny AGC zcela zajistila vývoj této technologie: od návrhu a výroby skla po vývoj antén a jejich integraci do finálního výrobku. Anténní síť, která elegantně doplňuje systém vodičů sloužících k odmrazování […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!