Nové kabinové filtry MEYLE-HD s ochranou proti NOx

15. ledna 2021, 10:36

Řidiči a spolucestující ve vozidlech chtějí být chráněni před nebezpečnými plyny a částicemi – kromě smogu, spalin, sazí, ozonu nebo pylu, také před jemným prachem a oxidy dusíku (NOx). Zde hraje důležitou roli kabinový filtr.

Firma MEYLE aktuálně představila nový kabinový filtr MEYLE-PD. V novém filtru jsou filtrační materiály obohaceny speciálně impregnovaným aktivním uhlím, díky čemuž mají vysokou adsorpční kapacitu NOx. Kromě toho zajišťují vysokou účinnost filtrace včetně jemných prachových částic. Díky tomu je filtr obzvláště vhodný pro velká města s velkým objemem dopravy a vysokou úrovní jemného prachu.

nový kabinový filtr MEYLE-PD

U nového kabinového filtru MEYLE-PD, na rozdíl od běžných kabinových filtrů s aktivním uhlím, jsou sloučeniny NOx chemicky vázány jako sůl ve filtračním materiálu, aniž by se znovu uvolňovaly, a to ani při likvidaci filtru. Výsledkem je, že nový filtr trvale snižuje NOx v prostředí i přímo v kabině vozidla.

MEYLE je zatím jediným výrobcem na aftermarketu, který nabízí filtr s touto funkcí. V této chvíli nabízí 38 referencí kabinových filtrů typu MEYLE-PD.

Přehled filtračních vrstev nového kabinového filtru MEYLE-PD:

1. Vnější/vstupní filtrační vrstva (Cover fleece) zadržuje větší částice prachu.
2. Vrstva filtračního materiálu (Particle layer) zajišťující zachycení jemného prachu.
3. Dvě impregnované vrstvy s aktivním uhlím (Specially impregnated activated carbon filter media), které chemicky vážou NOx.
4. Nosná vrstva (Carrier fleece) sloužící jako základ pro vrstvu aktivního uhlí a filtrační materiál pro filtraci částic.

Nové kabinové filtry MEYLE-PD rozšiřují sortiment zahrnující téměř 400 kabinových filtrů MEYLE a zároveň rozšiřují také produktovou řadu MEYLE-PD (Performance Design).

Společnost MEYLE doporučuje měnit kabinový filtr každých 15.000 kilometrů, nebo ještě lépe dvakrát ročně. Výměna pneumatik na jaře a na podzim je pro to dobrá příležitost.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!