Firma Bosch Diesel s.r.o. v Jihlavě získala ocenění „Exportér roku 2015“

18. prosince 2015, 8:25

Dne 14. prosince 2015 byli v Kaiserštejnském paláci v Praze oceněni nejlepší čeští exportéři. Jubilejní dvacáté vyhlášení výsledků soutěže „Exportér roku 2015“ se konalo pod záštitou Hospodářské komory ČR.

Firma Bosch Diesel s.r.o. v Jihlavě získala v této renomované soutěži první místo v kategorii „Exportér s největším objemem exportu 2014 – Kraj Vysočina“, zároveň i páté místo v kategorii „Objem exportu 2014“ (velcí exportéři nad 500 mil. Kč) a šesté místo v kategorii “Objem exportu 1993 -2014“ (exportéři nad 100 mil. Kč).

Vyhlášení 21. ročníku soutěže se účastnil prezident České republiky Miloš Zeman, předseda Senátu Parlamentu ČR Milan Štěch a zástupci Vlády ČR. Pořadatelem soutěže je sdružení Střední podnikatelský stav a Asociace na podporu podnikání ČR.

Oceněn přínos firmy Bosch pro český průmysl
V soutěži „Exportér roku 2015“ byla skupina Bosch zastoupena vedle firmy Bosch Diesel s.r.o. i firmou Robert Bosch, spol. s.r.o. z Českých Budějovic. Ta získala první místo v kategorii „Exportér s největším objemem exportu 2014 – Jihočeský kraj“. Tímto úspěchem opětovně potvrdil Bosch svůj přínos a význam jak v daných krajích, tak i pro celý český průmysl.

„Získané ceny nás samozřejmě naplňují pocitem hrdosti. 22 let historie naší firmy v Jihlavě je příkladem úspěchu bezprostředně spojeného s moderní a pokrokovou dieselovou technologií. Během této doby se firma Bosch Diesel s.r.o. rozrostla do celosvětově největšího výrobního závodu skupiny Bosch na výrobu vysokotlakých dieselových čerpadel a tlakových zásobníků se současnými zhruba 4.500 zaměstnanci. Bosch investoval v Jihlavě během 22 let více než 880 milionů euro do inovativních, technologicky náročných a ochranu životního prostředí zohledňujících dieselových technologií a výrobních procesů. Zároveň v Jihlavě vytvořil pracovní místa s budoucností. Dokázali jsme tak prosadit do života naší vizi: „Závod Jihlava: Excelence z Vysočiny“, zhodnotil obchodní ředitel Bosch Diesel s.r.o., Ralph Carle.

Závod Jihlava
Ve firmě Bosch Diesel s.r.o. je zaměstnáno na 4.500 zaměstnanců, vyrábějí se zde vysokotlaká čerpadla pro dieselové motory, tlakové zásobníky a regulační ventily tlaku pro systém Common Rail. V roce 2011 získala firma prestižní ocenění „Národní cena kvality ČR – Excelentní firma“, v roce 2013 ocenění za prorodinně orientovanou personální politiku firmy „Audit rodina & zaměstnání“, udělované Ministerstvem práce a sociálních věcí České republiky. V prosinci 2015 se firmě opakovaně podařilo získat v renomované soutěži nejlepších českých exportérů „Exportér roku 2015“ první místo v kategorii „Exportér 
s největším objemem exportu 2014 – Kraj Vysočina“.

Související články

Bosch obdržel cenu za inovace pro rok 2016 v kategorii „audio/video vybavení vozidel“
Bosch obdržel cenu za inovace pro rok 2016 v kategorii „audio/video vybavení vozidel“

Nová dotyková obrazovka s haptickými prvky vyvinutá společností Bosch obdržela 10. listopadu 2015 cenu „CES 2016 Innovation Award“ v kategorii „audio/video vybavení vozidel“. Díky haptické odezvě obrazovky mohou uživatelé interaktivně používat různé aplikace z oblasti infotainmentu, jako navigaci, rádio nebo chytrý telefon. Tlačítka zobrazená na displeji vyvolávají pocit skutečných tlačítek, takže často může uživatel obrazovku […]

Bosch: Investice do oblasti elektromobility 400 milionů eur ročně
Bosch: Investice do oblasti elektromobility 400 milionů eur ročně

Bosch vyvíjí baterie, které umožní delší dojezd bez dobíjení a budou levnější než současné baterie. „Naši odborníci na baterie hrají klíčovou roli v přípravě cesty pro elektromobilitu,” říká Dr. Michael Bolle, předseda podnikového výzkumu a pokročilého inženýrství firmy Robert Bosch GmbH. Již v roce 2020 by měly být baterie Bosch schopny ukládat dvakrát tolik energie […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!