Třetí nejlepší výsledek hospodaření v historii firmy Mann+Hummel

16. září 2010, 0:00

Společnost MANN+HUMMEL v České republice dosáhla v roce 2009 třetího nejlepšího výsledku v hospodaření firmy od jejího založení v roce 1993. Počet zaměstnanců v krizovém roce dokonce mírně vzrostl.

V roce 2009 dosáhla společnost MANN+HUMMEL (CZ) obratu 80 milionu euro (v přepočtu více než 2 miliardy korun). To představuje třetí historicky nejlepší hospodářský výsledek firmy, který zaostává jen o 4 miliony euro oproti hospodaření roku 2008. „S takovým výsledkem jsme velmi spokojeni,“ říká Rolf Schelle, jednatel společnosti. „Vzhledem k všeobecně nepříznivému ekonomickému vývoji na počátku roku 2009 jsme se obávali většího propadu.“ Také ve srovnání s dalšími výrobními závody skupiny MANN+HUMMEL vykázala česká pobočka nadprůměrný výsledek, když vygenerovala třetí nejvyšší zisk za rok 2009 v rámci sesterských poboček koncernu v Evropě.

 

Tento pozitivní výsledek ovlivnily jednak všeobecné hospodářské podmínky na trhu, jednak řada interních opatření, která prosadil nejvyšší management české firmy s plnou podporou odborové organizace.

Z globálních faktorů to byl v prvé řadě vývoj směnného kurzu, který se z důvodu posílení eura vůči české koruně pozitivně odrazil v hospodaření exportérských firem, k nimž se společnost MANN+HUMMEL (CZ) řadí. Zároveň došlo vlivem krize k obecnému snížení cen komodit a materiálu, jako například kovů a papíru, které jsou nutné pro výrobu filtrační techniky.

Třetím pozitivním faktorem bylo zavedení šrotovného v řadě evropských zemí, které zvedlo výrobu v segmentu osobních automobilů.

Také v oblasti servisních elementů dokázala česká pobočka efektivně zužitkovat své výrobní kapacity a zabezpečit prodej svých výrobků na trhu náhradních dílů v České republice a na Slovensku.

V oblasti personálu využila společnost zákonné možnosti zavedení tzv. kont pracovní doby, která umožnila pružně reagovat na výkyvy v objemu zakázek především v první polovině roku 2009. Ve druhé půli roku, kdy se stav zakázek zvýšil, došlo zároveň k nárůstu počtu zaměstnanců, který koncem roku 2009 přesáhl hranici 800.

Společnost MANN+HUMMEL (CZ) působí na českém trhu od roku 1993, od roku 1998 je ve stoprocentním vlastnictví německé skupiny MANN+HUMMEL, který dodává a vyvíjí filtrační prvky a systémy pro automobilový a strojírenský průmysl po celém světě.

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!